Zuidpias Jaarrekening 2012 SB i gemeente |[h[| WEEK H 1 HART VAN HOLLAND iEMEENTENIEUWS 26 JUNI 2013 Veilig thuis in Zuidpias Werken op afspraak Economische zaken Maak online een afspraak Gratis energieadvies Afvalbeleid Herinrichting raadhuisplein Ambonwijk Werkplein Revitalisering Moerkapelle Structuurvisie 2030 [gemeester uit alle kandidaten geselecteerd. Charlotte Knop uit Zevenhuizen volgde haar [op. In 2012 is Björn de Ruiter gekozen als kinderburgemeester van Zuidpias. De kinder- [burgemeester vervult een representatieve [rol naast de 'echte' burgemeester. Ze trekken [samen op bij belangrijke evenementen in de [gemeente, zoals de intocht van Sinterklaas, [koninginnedag en de herdenking van 4 en [5 mei. De kinderraad komt een paar keer [per jaar bijeen om te vergaderen, leder jaar [staat een bezoek aan het provinciehuis en de [Tweede Kamer op het programma. De kinder- [gemeenteraad heeft in 2012 besloten diverse [activiteiten voor ouderen te organiseren, [jaarbudget: 10.000 euro Inwoners en bedrijven kunnen nu 24 uur per dag een afspraak maken voor de balies van Publiekszaken en Vergunningverlening en Handhaving. De ambtenaren bereiden zich voor op de afspraak en men wordt snel geholpen. In 2012 richtte het programma Veilig thuis in Zuidpias zich onder andere op het terugdrin gen van overlast en vernielingen. De verbe- I terde samenwerking tussen boa/bikers en politie heeft geleid tot beter toezicht bij horeca I in de weekenden. Ook vindt intensievere I communicatie plaats via bijvoorbeeld bur- gernet en social media. Uit politiecijfers blijkt dat het aantal meldingen en constateringen van overlast is gedaald met 15%. Het aantal I geconstateerde vernielingen daalde met ruim 40%. Ook criminaliteitscijfers laten een daling zien, met uitzondering van diefstal van fietsen en motorvoertuigen. De gemeente Zuidpias stimuleert een goed ondernemersklimaat door het te beschermen, 'o versterken en te faciliteren waar mogelijk. doet zij in nauwe samenwerking met het oodrijfsleven, en de middenstand, maar ook de Kamer van Koophandel, het MKB en BD Belangrijke aandachtspunten zijn het ontwikkelen van voldoende bedrijfsterreinen 'n rte 9emeente en het faciliteren van infor- roatie- en kennisoverdracht bij ondernemers. n 2012 gestart met de voorbereidingen van de uitbreiding van het Nijverheidscentrum J ca 10 nieuwe bedrijfskavels) en een 'markt in Zevenhuizen. Daarnaast heb- en winkelcentra Dorrestein en Reigerhof 0 certificaat Keurmerk Veilig Ondernemen oegekend gekregen van de KIWA. Samen met J dlr'ervan Koophandel heeft de gemeente rrH l0rnna'leavoriden georganiseerd, over on er riemen in Zuidpias, openbaar aanbe- I J6 e .en s'ar*en van een bedrijf. Zowel e p Jrtefeuillehouder Economische Zaken 1 S college hebben in 2012 verschillende -jT/lsbezoeken gebracht, onder andere aan - ring (winnaar ondernemersprijs 20111, u^etei°nderhoud, Ortho Innovatief en vu "'~uwerkerk. Het Moordrechtse bedrijf I nr - I?6 ln 2012 de ondernemers- l- '^den-Holland gewonnen. Oditwrle ZutdpUt Daarnaast zijn vanwege het vervallen van de kinderbijschrijving per 26 juni 2012 in het paspoort van de ouders extra openstellingen geweest. Mensen konden op afspraak terecht. Per 1 januari 2012 is diftar (gedifferentieerde tarieven] binnen de gemeente werkelijkheid geworden. Inwoners betalen vast recht voor afvalinzameling en -verwerking en een vari abel tarief voor het aanbieden van restafval. Op deze wijze heeft elke inwoner invloed op de hoeveelheid restafval dat aangeboden wordt. Inwoners scheiden het afval meer en beter dan in 2011. Er zijn meer recyclebare stromen als GFT, plastic, textiel en glas apart gehou den, waardoor het restafval is afgenomen. in 2012 heeft de gemeente voorbereidingen getroffen voor het plaatsen van de onder grondse containers. De ondergrondse contai ners zijn aangeschaft, locaties zijn aangewezen en er heeft archeologisch en milieuonderzoek plaatsgevonden. Voor het aanwijzen van de locaties voor ondergrondse containers zijn informatieavonden gehouden. Bewoners heb ben geparticipeerd bij de bepaling van locaties. Op een speciale website kunnen inwoners voortaan de afvalpas opwaarderen en de storthistorie achterhalen. Ook zijn de meeste oplaadzuilen in de dorpen geactiveerd. In 2012 konden in totaal ruim 200 huishoudens in de gemeente Zuidpias gebruik maken van gratis energieadvies om zo te besparen op hun energiekosten én het milieu. Samen met een adviseur, een inwoner uit Zuidpias die speciaal hiervoorwas opgeleid, bekeken zij hun ener giegebruik en kregen ze handige tips en hulp middelen om hun energieverbruik te verlagen. Deze actie is mogelijk gemaakt in het kader van het gemeentelijk duurzaamheidbeleid. Investering: 15.000 euro 'Ma plu In 2012 is het Raadhuisplein heringericht. De 50 bestaande parkeerplaatsen zijn behouden en het plein is aangekleed met extra groen en plantenbakken. Om overlast in de avonduren tegen te gaan is het plein nu afgesloten met automatische pollers buiten de openingstijden van het winkelcentrum. Op vrijdag 26 oktober 2012 opende burgemeester Gert-Jan Kats het vernieuwde Raadhuisplein. Investering: 120.000 euro senteerd. De structuurvisie beschrijft op hoofd lijnen welke ruimtelijke ambities er zijn en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwe zenlijken. De Structuurvisie biedt een kader voor de gebieds- en ruimtelijke opgaven die Zuidpias in de komende decennia wil realiseren. Daarmee vormt het document een basis voor onder meer toekomstige bestemmingsplannen. De Structuurvisie Zuidpias 2030 is op 27 november 2012 vastgesteld door de gemeenteraad en is tot stand gekomen na het uitgebreid raadplegen van bewoners en ondernemers in 2011. Ontwikkelingen Zuidplaspolder Het project Zuidplaspolder is een grote gebiedsopgave in Zuidpias met de ambitie om tot 2025 circa 7.000 (uiteindelijk 15.000] wonin gen, glastuinbouw, groen en infrastructuur te ontwikketen. Dit is inmiddels ook vertaald in de gemeentelijke Structuurvisie en een aantal bestemmingsplannen. De gemeente Zuidpias voert het project uit samen met de provincie Zuid-Holland en de gemeenten Gouda, Rotterdam en Waddinxveen. Ook het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard is hier bij betrokken. De gemeente Zuidpias neemt vanaf 1 januari 2013 deel aan het Werkplein IJsselgemeenten. Het jaar 2012 stond in het teken van het voorbereiden op de te sluiten Overeenkomst Gemeentelijk Werkplein IJsselgemeenten met de gemeenten Capette aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel. De gemeente Zuidpias vervult een brugfunctie tussen de regio Midden Holland en Rijnmond. Daarnaast is het ondanks de bezuinigingen gelukt om het minimabeleid en schuld hulpverlening in stand te houden, inclu sief de Rotterdampas en de collectieve ziektekostenverzekering. De Ambonwijk in Moordrecht omvat de Prinses Marijkestraat, Prinses Margrietstraat, Prinses Wilhelminastraat en leen deel van] de Koningin Julianastraat. In deze ruim opge zette wijk wonen zo n 140 Molukse gezinnen. Centraal in de wijk ligt een groot grasveld en een basketbalveld. Eind 2011 is gestart met de renovatie van de woningen. De werk zaamheden zijn in 2012, ruim twee maanden eerder dan gepland, succesvol afgerond. Het project heeft minder geld gekost dan voorzien. Daarnaast zijn in 2012 de woningen verkocht aan een woningcorporatie. Tot die tijd waren de woningen eigendom van de gemeente. Investering: 6.900.000 euro In 2012 is verder gewerkt aan de revitalise ring van Moerkapelle. Er is in november een nieuwe supermarkt geopend waarmee een impuls gegeven wordt aan het voorzieningen niveau. Ook is gestart met de bouw op de 'Bac-Locatie'. In de zomer van 2013 wordt dit project opgeleverd. In 2012 is de Structuurvisie Zuidpias 2030 gepre- In 2012 is verder gewerkt aan de voorbereiding van de woningbouwlocaties Zevenhuizen-Zuid (1.200 woningen) en Moerkapelle-Oost (500 woningen) en het glastuinbouw/bedrijvenland- schap Knibbelweg-Oost. Zo is nu ook voor Moerkapelle-Oost een Masterplan ontwikkeld. Verder zijn binnen de goedgekeurde bestem mingsplannen de benodigde gronden afgeno men van de publieke Grondbank. De provincie is gestart met de voorbereiding van de aanleg van de Moordrechtboog en het Hoogheemraadschap is begonnen met de verbreding van de Derde en Vierde Tocht om de waterhuishouding in de Zuidplaspolder voor te bereiden op verdere planologische ontwikkelingen. Door de crisis is de beoogde bouwproductie van de woningen inmiddels sterk gefaseerd. Dit heeft gevolgen voor de waardering van de gronden voor het project. De gemeente heeft in 2013 verdere maatregelen genomen om de gevolgen hiervan financieel af te dekken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9