Verdachten met inbrekers- i/erktuigen aangehouden Maak het inbrekers moeilijk )rie vluchten voor Reisduif IX Artison Autoschade Herste Koel in de zomer en warm in de winter? «SLET CONTINENTAL bv Meerburg HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 24 JULI 2013 Duivensport Hoofdweg 48 2908 LC CAPELLE A/D IJSSEL T 010-4517149 Goud en Zilversmederij (sinds 1982) Bredeweg 136 2761 KB ZEVENHUIZEN tel: 0180-633272 fax: 0180-633843 artison@planet.nl www.artison.nl Wij geven een hoge prijs voor uw oude gouden sieraden, ook kunnen wij uw oude sieraden vermaken tot eigentijdse nieuwe sieraden 'twerkerkaan den Ussel - De politie heeft zaterdag 20 juli twee mannen in 29 en 30 jaar uit Zoetermeer aangehouden voor het in het bezit hebben ,n inbrekerswerktuigen dan wel het plegen van voorbereidingshandelin- politie kreeg, even voor 2.30 de melding dat inzittenden m een auto veel interesse had voor geparkeerde auto's op de ilderdreef. De auto zou inmid- els weggereden zijn richting het ation. Terwijl agenten zochten jen ze de auto weer terugrijden de Polderdreef. Hierop werden twee inzittenden gecontroleerd, de auto werd inbrekersgereed- :hap aangetroffen en in beslag genomen. De politie doet verder onderzoek. Veel gemeenten hebben in de Al gemene Plaatselijke Verordening opgenomen dat het niet is toege staan om werktuigen te vervoeren waarmee een inbraak gepleegd kan worden. De aanpak van woningin braken heeft prioriteit bij de poli tie. Daarom controleert de politie veel en treedt streng op tegen het overtreden van dat verbod. Ie winnaars waren respectievelijk as, J.L Bol en 6. van Herk. litslag Vierzon: A. Baas 1, 2, 9, 15, 17;G.van Herk 3,4, 7,13; Gebr. '15,68,12; L. van Erk 11, 14. litslag Péronne Jong: J.L Bol 1, 14, A. Baas 2, 4, 5, 7, 9, 11, 20; Fr. I iemerkerkaan den IJssel - Voor postduivenvereniging De Reisduifstonden et afgelopen weekend drie concoursen op het programma. De oude duiven logen vanuit het Franse Vierzon over een afstand van 560 km. Daarnaast logen de jongen en de ouden vanuit het Franse Péronne over een afstand ion 250 km. den Outer 3, 15; G. van Herk 6, 12, 13, 16, 17; C.A. de Mik 8, 10; Gebr. Kool 18. Uitslag Péronne Oud: G. van Herk 1,3,4, 7, 8,9, 18, 19, 20; Gebr. Kool 2, 6, 13; A. Baas 5, 10, 11, 16; K. Kool 12; J. Hazenbroek 14, 15; L. van Erk 17. Waddinxveen - Lekker uitgerust komt u na twee weken camping of caravan weer thuis. Het vakantie gevoel nog tussen de oren. Maar als u de voordeur opent, is dat in één keer over. Het huis blijkt een enorme ravage: de inhoud van kasten en la den ligt verspreid over de vloer. De lcd-tv is verdwenen en ook die dure laptop. Bovenstaande tekst is te lezen op de site van de politie die ieder jaar in deze periode waarschuwt voor in braken. Met het nemen van enkele voorzorgsmaatregelen is de kans op woninginbraak in vakantietijd sterk te verkleinen, meent de politie. Zij wijst erop dat inbraakpreventie be gint met goed hang- en sluitwerk. Veiligheidssloten maken het lastig om een deur te forceren. De inbre ker gaat dan liever een deur verder naar de buren. Uit onderzoek zou zijn gebleken dat de kans op in braak bij beveiligde woningen tot wel 90% lager ligt dan bij onbevei ligde woningen. Vakantietijd is een toptijd voor in brekers. Woningen waarvan de be woners voor langere tijd weg zijn, zijn interessant. Daarvoor zijn vaak genoeg aanwijzingen, zoals perma nent gesloten gordijnen of een berg post onder de brievenbus. Het ad vies van de politie is dan ook de in druk te wekken dat er iemand thuis is. Niemand is tegenwoordig nog zo naïef om een briefje op het raam te plakken met de mededeling 'We zijn tot eind augustus met vakantie.' Maar die voorzichtigheid is ver te zoeken op internet. Via Twitter, Hy- ves, Facebook en andere netwerken wordt enthousiast verslag gedaan van vakantiebelevenissen aan de Spaanse costa's of waar dan ook. Te lezen door iedereen, ook door cri minelen. De politie geeft de volgende tips: Sluit ramen en deuren en doe ze op slot. Haal de sleutels er uit en berg ze op. Zorg voor schemergeschakelde verlichting bij de toegangsdeu ren. Installeer tijdschakelaars zodat 's avonds licht aangaat in de woon kamer en elders in huis. Gordijnen niet permanent dicht laten; planten niet weghalen van de vensterbank. Vraag de buren om de post te ver zamelen en de planten water te geven. 'Twitter' niet rond dat u op va kantie bent. In de achtertuin geen ladder of afvalcontainer laten staan als opstapje naar het balkon. x Kostbaarhe den in een kluis opbergen of in bewaring geven. Registreer deze vooraf. Op stopheling.nl vindt u hiervoor een speciale app en op politie.nl een kostbaarhedenregistratieformu- lier. Maak van de woonkamer geen etalage met allerlei aantrekkelijke spullen in het zicht. Laat in huis een kaartje achter met het telefoonnummer van een contactpersoon die de politie in geval van nood kan bellen. Snoei struiken in de voortuin zo dat vanaf de straat de voordeur en ramen goed zichtbaar blijven. Doe altijd aangifte als er toch is ingebroken. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel m t. r zatevj meuwerseis a/u u&itsi Tel. (OISO) 31 41 12* info@arbeco.nl Airconditioning zorgt voor een goed binnenklimaat - thuis en op het werk. r' Nederland is Airiet Continental dé verkooppartner van energie-efficiënte r-omfort-airconditioningsystemen van Mitsubishi en Daikin. ^,r'et Continental levert airconditioning voor onder andere: villa s en aPPartementen, kantoren, winkelpanden, geluidsstudio s, serverruimtes, lndustriële objecten, scholen en kinderdagverblijven. -A voor luchtbehandeling en ventilatie bent u bij Airiet aan het juiste adres. CONDITIONING EN LUCHTBEHANDELING Hoogeveenenweg 2D 2913 LV Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon: 0180-319666 www.airlet.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15