Zuidpias Eenmaal, andermaal Veranderingen in het sociale domein Geheimhouding verstrekking persoonsgegevens gemeeriteplattegrorid Zuidpias Verkocht: voormalige school Ir. Lelystraat 42 Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Reacties gevraagd op bespreekstuk 'Gebundelde krachten gemeente WEEK teSsT'-'asss HART VAN HOLLAND G MEFNTENIEUWS I 24 JULI 2013 2u'dp/as De gemeentelijke basisadministratie IGBA] persoonsgegevens is de officiële benaming voor de Nederlandse bevol kingsadministratie. Hierin zijn de gegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij om uw adresgegevens, gegevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automatisch verstrekt aan overheidsinstel lingen en enkele bijzondere maatschappe lijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Verplichte verstrekking Deze gegevensverstrekking aan de hier voor genoemde instellingen is voor de gemeente verplicht. In enkele gevallen kunnen ook andere instanties gegevens uit de basisadministratie opvragen. Soms kunt udan vragen om geheimhouding van uw gegevens. Het gaat hierbij om verstrekkin gen aan zogenoemde verplichte derden. Dit zijn bijvoorbeeld advocaten die uw gegevens nodig hebben om uw echtschei ding, verzoek om alimentatie, of omgangs regeling met uw kinderen wettelijk te kunnen regelen. Dit kan ook de stichting interkerkelijke ledenadministratie zijn, die in beginsel voor alle kerkgenootschap pen in Nederland de ledenadministratie bijhoudt. En het kunnen zogenoemde vrije derden zijn. In deze laatste groep vallen niet-commerciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren. De wet verbiedt verstrekking van uw gege vens aan instellingen en particulieren met een commercieel doel. Hiervoor hoeft u dus geen verzoek in te dienen. Hoe regelt u geheimhouding? Bij de gemeente kunt u een verzoek indie nen om aan de verplichte derden, zoals hierboven beschreven, geen gegevens over u uit de basisadministratie te verstrek ken. Dit kunt u doen via de website van de gemeente (www.zuidplas.nl) -> Loket (rood blok) -> Aanvraagformulieren -> Leven en reizen -> Verzoek geheimhou ding persoonsgegevens te kiezen. U kunt het ook schriftelijk regelen bij de afdeling Publiekszaken. Overzicht Wilt u weten aan wie uw gegevens uit de basisadministratie in het afgelopen jaar zijn verstrekt? U kunt daarvan schrifte lijk, samen met een kopie van uw geldige legitimatiebewijs, een overzicht opvragen bij Publiekszaken. Binnen vier weken krijgt u het overzicht thuisgestuurd. Het is van groot belang dat de over u in de basisad ministratie opgenomen gegevens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neem dan contact op met de gemeente. Kijk op www.zuidplas.nl, of bel met de afdeling Publiekszaken via (0180) 330 300. '"week31 (maandag 29 juli tot zondag 4 augustus) ontvangt u de nieuwe plattegrond van Zuidpias in uw brievenbus. Rijnland Plattegronden is hiervan de uitge- ve" De gemeenteplattegrond is ook digitaal te bekijken °P www.gemeentewijzer.nl/zuidplas. Heeft u klachten over de verspreiding van de gemeen- leplattegrond? Neem dan contact op met het ver- j>preidingsbureau A.H. Burrekers-Goudsblom, tel. 628 886, of e-mail: 1.burrekers0ziggo.nl. semeente |_™cnrfiE Het college heeft ingestemd met de verkoop van de voormalige school aan de Ir. Lelystraat 42 in Nieuwerkerk aan de IJssel aan de eigenaar van Bonsai Studio Deshima. De activiteiten van dit bedrijf, dat reeds 15 jaar is gesitueerd in Zuidpias, bestaan uit het bieden van cursussen, workshops, exposities, materialen en Bonsai planten. In het pand wordt ook een dienstwoning gevestigd. Het schoolplein wordt een Japanse tuin, ingericht met Bonsai bomen. Het bedrijf zal naar verwachting voor jaar 2014 zijn deuren openen voor het publiek. Tijdens een inloopavond op 17 juli 2013 hebben omwonenden kennis kunnen maken met de ondernemer en zijn bedrijf. De gemeente deed de voormalige school eind 2012 via een veiling in de verkoop. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voor waarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Westeinde 35 2-kamerwoning (galerijflat met lift op de eerste verdieping) Beschikbaar: 2 augustus 2013 Brutohuur: 426,60 per maand Voorwaarden: Maximaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Ooievaardreef 28 3-kamer senioren eengezinswoning (eind) Beschikbaar: per direct Bruto huur: 565,13 per maand Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen €34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrij ving moet 29 juli 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formu lier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeente huis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. tTla^erriêen'en in Nederland krijgen de komende jaren te jjj en nne' omvangrijke nieuwe taken. Het gaat om de onder- (jle"ri geleiding en persoonlijke verzorging vanuit de AWBZ en d°nderdee' worden van de Wmo, de nieuwe Participatiewet Deugdwet. Dit worden decentralisaties nh ^aarnaas' gaan gemeenten ook een rol vervullen net kader van de Wet Passend onderwijs. jodelde krachten HoUand^0nte ^u'dP',as 's 'n lokaal én regionaal (Midden Hïani verl)and hard bezig om deze taken op een goede van bil Vr. rn 6n 'n^oud te geven. Onlangs heeft het college r9errneester en wethouders van de gemeente Zuidpias het bespreekstuk 'Gebundelde krachten' vrijgegeven voor bespreking. Dit document is opgesteld door de negen gemeenten in Midden Holland en vormt de basis van het defi nitieve beleidskader dat eind 2013 klaar moet zijn. Uw mening is belangrijk De gemeente Zuidpias wil graag uw mening over 'Gebundelde krachten'. Uw opmerkingen geven ons de mogelijkheid om eind 2013 met een gedragen beleidskader te komen. U kunt het bespreekstuk 'Gebundelde krachten downloaden van onze website. Ga daarvoor naar www.zuidplas.nl -> Zorg Welzijn -> Veranderingen in het sociale domein -> Gebundelde krachten, of vraag een exemplaar op bij de afde ling Maatschappelijke Ontwikkeling, tel. (0180) 330 300. Insturen van uw reactie Wij stellen uw reactie zeer op prijs. De sluitingsdatum voor het indienen van reacties is vrijdag 13 september 2013. U kunt uw reactie sturen: Per e-mail: gebundeldekrachten0zuidplas.nl Per post: Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling MO (secre tariaat), Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel Meer informatie? Ga naar www.zuidplas.nl -> Zorg Welzijn -> Veranderingen in het sociale domein.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5