Er Boeken zijn leuk, Donald Duckjes leuker Bijensterfte in Zuid-Holland het hoogst Meedenken over profiel nieuwe Commisaris Stralend zonnetje, strakblauwe hemel: prima start jeugdweek Geen koffie-uurtje met ouderenadviseur HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 JULI 2013 9 Verhalenvreters op vakantie, deel 1 3»wwx>ss4 ■School, werk, kinderen, hobby's: in de alledaagse sleur is er weinig tijd voor het lezen van een boek. Verhalenvreters slaan hun slag voor detent, in de camper of op het terras van gïte, hotel of bungalow. Hart van Holland portretteert in deze rubriek verhalenvreters met het leesvoer dat ze meetorsen in de vakantiekoffer." Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Terwijl zijn zusje Danielle (6) nog door de sta- pelTamtoms bladert op zoek naar een leuk exemplaar, heeft de 8-jarige Justin de Wit zijn vakantiestapel al compleet. Op de geel oranje geblokte megapoefin de Zevenhuizense bibliotheek heeft hij achthoeken uitgestald die hem tijdens zijn vakantie naar Frankrijk bezig gaan houden. "Ik neem ook nog Donald Duckjes mee, dat vind ik bet leukst om te lezen." De vakantiekoffer van Justin, die net groep vier heeft afgerond, wordt gevuld met een aantal Ge- ronimo Stilton-boeken, over een muis die avonturen beleeft, een Muppetboek en een boek over de avonturen Asterix en Obelix. "Ik vind Asterix en Obelix leuk omdat ze zo sterk zijn." In de boeken van zijn zusje is hij niet heel erg geïn teresseerd. "Zij leest op niveau AK en ik een niveau hoger." Lezen is een bezigheid waar Justin vaak zoet mee is. "Elke ochtend en avond lees ik. Normaal neem ik zes boeken mee uit de bieb, nu acht voor op vakantie. Ik hoef niet meer naar school, dus ik heb wertijd om te lezen." Trots meldt Justin dat hij net zijn B-diploma Justin met zijn Geronimo Stiltons voor de vakantie. heeft gehaald. Als hij is uitgele zen, kan hij een duik nemen. Of een Donald Duckje lezen, Justins favoriete leesvoer. De spreek- en denkwolkjes zie je niet terug in de boeken met alleen let ters, daarom hebben strips een streepje voor bij Justin. Passen al die boeken wel in de auto van papa en mama? "We huren nog een aanhangwagen, dan passen ze daar wel in." Kent of bent u iemand die bij het pakken van de koffer rekening moet houden met een berg strips/ romans/studieboeken/vogelgid- sen? Tips voor deze zomerrubriek zijn welkom op het mailadres pe- pijn.hartvanholland@gmail.com. Regio - Van alle provincies is de bijensterfte in Zuid-Holland veruit het hoogst. Hoewel afgelopen winter landelijk minder bijen zijn gestorven dan in eerdere winters, geldt dat niet voor Zuid-Holland, zo blijkt uit gegevens van de Nederlandse Bijenhoudersvereniging. Al ruim een maand is er voor de bijen bijna geen voedsel te vinden, schrijft de Natuur en Milieufede ratie Zuid-Holland (NMZH) in een persbericht. Overal in de provincie worden volgens de federatie gewas sen gemaaid, voordat ze tot bloei komen. Ook in de weilanden zijn nauwelijks nog kruiden en bloemen te vinden. Dat landelijk geziende afgelopen winter beduidend minder bijen zijn gestorven dan in eerdere winters betekent volgens de NMZH niet dat het beter gaat met de bijen. In het najaar van 2012 waren er nog vol doende bloemen die de bijen van energie konden voorzien. Hierdoor hadden de bijen voldoende bagage om de winter te overleven, wat mo gelijk de daling van het sterftecijfer verklaart. Den Haag - Provinciale Staten stellen een profielschets voor de nieuwe Commissaris van de Koning op. Inwoners en organisaties kun nen via een enquête op internet hun mening geven over het profiel waaraan de opvolger van de huidi ge commissaris Jan Franssen moet voldoen. Naar verwachting wordt de profiel schets vastgesteld in september. De minister van binnenlandse za ken en koninkrijksrelaties, Ronald Plasterk, stelt de vacature open en beoordeelt de binnengekomen soK licitatiebrieven. Een vertrouwens commissie voert de gesprekken en adviseert Provinciale Staten, die vervolgens een aanbeveling aan de minister doen. Het streven is de procedure voor 1 januari 2014 af te ronden. De enquête is te vinden op http:// www.enqueteviainternet.nl/Pro- fiel_CdK_ZH en loopt tot en met 22 augustus. Mwo/g van voorpagina hidplas-Alle ingrediënten vooreen fantastische start van de vakantieweek waren maandagmorgen aanwezig: een stralend zonnetje aan een strak- hlauwe lucht, zomerse temperaturen en veel vrolijke kinderen. In Moordecht organisator Désirée Hazekamp van de bibliotheek, initiatiefnemer De- horah Asuni van het toneelspe1 Sneeuwwitje Et de 7 studiebollen, overall- organisator Brian van Aagten van Jeugdwerk Zuidpias en veel vrijwilligers garant voor een actieve vakantieweek. e jeugdige deelnemers gingen maandagmorgen aan de slag met 'Crt' papier en andere knutselbeno- 'gdheden, ter voorbereiding op het m de avond te houden toneelspel. 'n henhuizen startte de jeugd- "cet maandagmiddag. Nadat de blauwe, gele en oranje ballonnen vanaf de grond niet groter leken dan speldenknopjes, zochten zo'n twintig kinderen de verkoeling van de gymzaal in dorpshuis Swanla op. "De opkomst is lager dan vorig jaar", zegt Brian van Aagten, "Maar ja, toen was het slecht weer. Veel mensen zijn nu op vakantie of zit ten aan het water." Gelukkig zijn er ook kinderen die liever klauteren en koprollen dan zwemmen en zon nen. Vrijdag wordt de jeugdvakan- tieweek in Zevenhuizen verkoelend afgesloten met een zwemdisco bij De Koornmolen. De Jeugdvakantieweek in Nieu- werkerk vindt plaats in de week van maandag 26 tot en met vrij dag 30 augustus. Op allerlei lo caties vinden dan activiteiten plaats als vossenjacht, Indianen dorp, een verhalenverteller in de bieb, waterpret, een voetbalfeest en het populaire discozwemmen. Het programma wordt zaterdag 31 augustus afgesloten met de tweede editie van de Saturday Night Skate, die dit jaar plaatsvindt bij de Wil- lem-Alexanderbaan in Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. «..U i!5 Wethouder Bosman en kinderburgemeester Amber van Houweiingen tekenen voor de officiële opening. Zuidpias - In de maand augustus vervalt het koffie-uurtje met de ouderenadviseur in Moordrecht, Nieuwerkerkaan den IJssel, Moer- kapelle en Zevenhuizen. Het kan toor van de ouderenadviseur blijft van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 13.00 uur wel bereikbaar onder 0180-310050. Huiskamer wel open De 'huiskamer' in de Meidoorn 1A blijft van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur wel open. ledereen is wel kom om bij een kopje koffie of thee gezellig met elkaar bij te praten. Niet zwemmen afzonnen, maar koprollen en klauteren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9