Oudheidkamer open rhMs ISkKluUR wem4Daagse: verkoelend sporten tijdens hittegolf Dubbelvlucht voor Reisduif 'akantietijd voor bibliotheek Bouw- en woningtoezicht wordt regionale zaak Smits bij eerste tien Gerrie en Jelle Er werd gebridged... HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS: 31 JULI 2013 15 Duivensport Drie generaties Stroomstoring Atletiek •utverkerk aan den IJssel - Spor- j tip5 een hittegolf lijkt een jjf I/oorzwemmen geldt dat niet. ltPoIderbad deed door het zomer- U tijdens de voorlaatste etappe {j(lv/em4Daagse op donderdag L; can als een tropisch zwem- L Het baantjes trekken was een Lme verfrissing voor de 184 ielnemere. "Dit is heerlijk om te )ennaio'n warme dag." ior Pepijn de Groot t zweet staat op je voorhoofd [draje het Polderbad binnenstapt. Lemmen lijkt de enige remedie te- inde hittegolf. Door de vijf banen Let binnenbad ploegen de ar en en benen van kinderen, ouders i ouderen om aan het vereiste Li baantjes te komen; tien voor [jeugd, twintig voor volwasse- k 'Het buitenbad wordt gebruikt tor verkoeling, maar vanwege de lanen en speelattributen is het id niet geschikt om baantjes te Lemmen", aldus Joke Both van de naniserende zwem- en waterpo- pvereniging Van Vliet Barracuda, e rand van het bad kijkt Nel- n der Burg (78) uit over de Lemmers. Ze wacht op het offi- De opgave aan het eind van een warme dag: tien baantjes voor de jeugd, twintig voor volwassenen. vierdaagsemedaille ontvangt. ciële moment waarbij de oudste en de jongste deelnemer hun medail les krijgen. De vijfjarige Fabiënne Broeders is een beetje bang voor de kleine ceremonie inclusief camera's. Het glas - met vruchtensap - wordt Zijplanken van veerroeibootje van Klein Hitland naar het Bonte Varken: bruikleen van HV Ouderkerck. geheven, maar het kleine waterratje slurpt aan haar pakje drinken om van de schrik te bekomen. "Je eerste medaille, op naar de honderd", zegt oma, terwijl Fabiënne - die al bezig is met zwemdiploma C - haar eerste Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor postduivenvereniging De Reisduif stond voor afgelopen weekend een dubbelvlucht vanuit het Belgische Pommeroeul. Uitslag: Gebr. Kool 1, 11, 15, 16; A. Baas 2 t/m 9, 13, 17 t/m 20; Kasper Kool 10; J.L. Bol 12, 14. Uitslag oud: A. Baas 1, 4, 5, 6, 10, 12; Gebr. Kool 2, 7, 8; Kasper Kool 3,9, 11. Inmiddels klimmen Marie van den Arend (65) en haar dochter Jolanda Wamelink uit het bad. "Dit is heerlijk om te doen na zo'n warme dag", al dus Wamelink. Dat er in een bloed heet binnenbad wordt gezwommen, doet volgens de dames niets af aan de verkoeling van het zwemmen. "Als je uit dit bad stapt, heb je het niet koud. Dat is in het buitenbad soms wel zo", merkt Van den Arend op. De Nieuwerkerkse dames heb ben hun baantjes erop zitten. "Maar mijn zoon is niet te stoppen", zegt Wamelink, wijzend naar het blonde koppie van Milan (8). "Die hoeft maar tien baantjes, hij zit al op het dubbele." De jonge zwemfanaat zwemt naar de kant, leunt even op de rand. "Drieëntwintig", roept hij, en peddelt onverstoorbaar verder. Jubileum Het deelnemersaantal is lager dan vorig jaar. Both: 'Terwijl de voor inschrijving goed liep. Het is hoog seizoen voor vakantiegangers, na tuurlijk. Misschien moeten we het volgend jaar in de laatste week van de vakantie doen." Laatste of eer ste week, volgend jaar wordt de Zwem4Daagse spektakel. "Dan is de veertigste editie, dus pakken we uit. Maar, jubileum of niet, het gaat uiteindelijk om het baantjes zwem men." Ijieuwerkerk aan den IJssel - De Nheidkamer van de Historische Icreniging Nieuwerkerk aan den ïssel (HVN) is op zaterdag 3 au- jistos open van 14.00 tot 17.00 fur'0p de stalzolder is de nieuwe OV-expositie te zien over postkoets, boot, trein en bus, maar ook over aanlegsteigers, stations en bushaltes. De expositie sluit aan bij het erfgoedthema 2013 'Open baar vervoer' van de provincie Zuid Holland. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. pwerkerkaanden IJssel - De bibli- pek hanteert tot en met 17 augus- 1Lsgewijzigde openingstijden. Maan- Ven zaterdag is de bieb gesloten, "sdag, woensdag, donderdag en vrijdag is de bieb open van 14.00 tot 17.00 uur open. Op vrijdag is er ook een avondopenstelling van 18.30 tot 20.30 uur. In deze periode geldt een uitleentermijn van zes weken. J/ee^rf'05 ^0uwver9unnm9en worden vanaf 1 januari 2014 niet langer ver- Holi °°r t'e 9emeenfe Zuidpias, maar door de Omgevingsdienst Midden- (Vo "n ^DMH) in Gouda. Met vragen over bouwmogelijkheden kunnen in- Zuidpfo" °ndememers no9 steeds bij het omgevingsloket van de gemeente De ODMH i Nieuwerkerk aan den IJssel - Een deel van Nieuwerkerk werd zondag 28 juli in de loop van de middag getroffen door een stroomstoring. Rond 14.30 uur kwam een groot aantal hui zen in de wijk Dorrestein zon der stroom te zitten als gevolg van een defecte kabel. Rond 15.30 uur had de storing zich uitgebreid naar de Bomenwijk en zaten inmiddels 1400 huis houdens zonder stroom. Mon teurs van netbeheerder Stedin wisten de storing te verhelpen waarna alle huishoudens vanaf 16.30 uur weer over stroom konden beschikken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Meest al verschijnt Eric Smits aan de start van een triatlon in het gezelschap van medesporters Koen de Leeuw uit Waddinxveen en Carlo van der Bergh uit Nesselande, maar die wa ren er vorig weekend in het Belgi sche Aarschot niet bij. Bij een aantal triatlons werd dit voorjaar het zwemonderdeel afge last vanwege een te lage water temperatuur. Met de huidige bui tentemperatuur is het zwemwater zo opgewarmd dat een wetsuit nu zelfs verboden is. Dit ondervond Smits in Aarschot, waar hij deelnam aan de l/3e triatlon waar tweehon derd deelnemers aan de start ver schenen. Smits zwom de 2 kilometer met aanloop in 36:30. Hierna moest hij 60 kilometer fietsen met onderweg een aantal serieuze beklimmingen. Tijdens het fietsen steeg de tempe ratuur tot zo'n 35 graden Celsius. Als 47e van alle deelnemers maakte hij zich na het fietsen op voor de afsluitende 15 kilometer hardlopen. Smits liep deze afstand, waarbij de hitte hem vooral in de laatste vijf kilometer parten speelde, in 1:11 en werd uiteindelijk 8e bij de heren 40 en 44e overall. Eric Smits in actie tijdens de zestig kilometer op de fiets in het Belgische Aarschot, bruikleen van HV Ouderkerck. Nesselande - De veertienjarige Jelle Mühren uit Nesselande liep de Nijmeegse Vierdaagse niet met zijn moeder, zoals deze krant vorige week meldde, maar met zijn vader. Verwarring om een voornaam, was de oorzaak van de vergissing. Va der Gerrie Mühren nam het foutje sportief op, maar vond een kleine rectificatie op zijn plaats. Bij deze! laanbi neemt ta^en en een 9roo1: IV medewerkers van de afdeling j' ningverlening en Handhaving gemeente Zuidpias over. 9emeente verwacht dat de over dracht van uitvoerende taken aan de regionale Omgevingsdienst zorgt voor een betere dienstverlening en meer eenheid in de vergunningverlening, toezicht en handhaving in de regio. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zevende zitting van de Zomerbridge bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub is maandag 15 juli met overmacht gewonnen door Cor Lageman en Michiel de Korver die een score van maar liefst 77,50% behaalden. Op de tweede plaats eindigden Eli sabeth Tump en Lucy Wijnen met 70,62%. Derde werden Wim van de Laar en Koos Brood met 61,87%. De Zomerbridge vindt iedere maan dag plaats in zorgcentrum De Me ander aan de Boslaan. Aanvang 19.45 uur; inschrijving tot 19.30 uur. Ook niet-leden en beginners (die net een cursus hebben gevolgd) zijn van welkom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15