bi;rrkerk aan ^en '-|sse' De 'Alles wat je doet, moet goed wezen" Witte Tent- en Tienerweek Wie fietst er mee? Er werd gebridged... Cadeautje van de bieb Container in brand Mooi weekend gebroeders Kool HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 7 AUGUSTUS 2013 00 Honderdjarige Jacob Johannes Zandboer was spil bij Sparta tieBiT VOrm van va'can" book' waarmee ruim vijftig e- den ezen z'jn- De aPP is te vin- Plav ^t0re en 'n Google Duivensport Cnpelleaon den IJssel - In het Capelse verpleeghuis Rijckehove vierde Jaco- Ims Johannes Zandboer dinsdag 30 jé lijn honderdste verjaardag. Tot de cember vorig jaar woonde hij zelfstan- (jjinde Wilg in Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevraagd naar het geheim van honderd jaar worden zegt de jarige: ■Je wordt oud zonder dat je het merkt, mr je moet wel altijd zorgen datje overal bij bent." Door Cees Visser Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Te gek!' vindt van maandag 19 tot en met zondag 25 augustus de Witte Tent-en Tienerweek plaats. Kinderen in de leeftijd van vier tot en met negen jaar zijn iedere och tend van 10.00 tot 12.15 uur wei- kom in een van de drie tenten waar gezongen en voorgelezen wordt en waar allerlei spelletjes gedaan wor den. Voor tieners in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar is er in de zelfde week van dinsdag tot en met vrijdag de Tienerweek. Dagelijks worden er in de tent in het Esspark vanaf 16.30 uur allerlei activiteiten georganiseerd, waaronder voor ie dere avond een toneelstuk. Voor vol wassenen wordt voor de maandag om 20.00 uur een Sing-lnn georga niseerd in de tent in het Essepark. Op zondag wordt de Witte Tent- en Tienerweek afgesloten met een ge zamenlijke bijeenkomst om 10.30 uur in de tent in het Essepark. Voor meer informatie: www.wit- tetentweek.nl of www.tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vrouwen van Passage organiseren een aantal fietstochten in de zo mermaanden voor leden en niet leden. De laatste fietstocht van dit seizoen staat gepland voor dinsdag 13 augustus. De route is zo'n twin tig kilometer lang. Onderweg wordt een koffiestop ingelast. De start is om klokslag 19.00 uur bij het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: 0180-320773 Nieuwerkerk aan den IJssel - De negende zitting van de Zomerbridge bij de Nieuwerkerkse Bridge Club is maandag 29 juli met een score van 65,41% wederom gewonnen door Cor Lageman en Michiel de Korver. Arie Blok en Irene den Hollander eindigden op een keurige tweede plaats met 57,50%; derde werden Martha Boers en Joke van 't Hoen met 55,41%. De Zomerbridge is iedere maandag avond in zorgcentrum De Meander aan de Boslaan; aanvang 19.45 uur. Inschrijven kan tot 19.30 uur. Ook niet-leden en beginners (die net een cursus hebben gevolgd) zijn welkom. Zandboers wortels liggen in het Rot terdamse Spangen, Nieuwerkerk was gedurende 37 jaar zijn tweede thuis. Zwel in Rotterdam als in Nieuwer- kerkhad hij een eigen schildersbedrijf. Aan de vooravond van de verjaardag vertelt nicht Joke Huttinga over haar oom: "Hij voetbalde in de jaren der- Jij bij Sparta, de oudste Nederlandse dubjn het betaalde voetbal. Dat was en is'zijn duppie'. Mijn oom had geen Heren en was getrouwd met Bas- tiaantje Sara Johanna Frederiks. Sa men met zijn vrouw maakte hij veel buitenlandse reizen naar Engeland, Duitsland, Oostenrijk en Tsjechië. Op 30-jarige leeftijd reed hij met zijn auto nog zelfstandig naar Tsjechië. Hij vierde met zijn vrouw hun 60-jarig huwelijksfeest. Zij overleed in 1999. Daarna woonde hij nog lange tijd zelfstandig met hulp van thuiszorg en boodschappendienst. Drie weken ge- Men was hij flink ziek en waren wij bang, dat hij z'n verjaardag niet zou balen. Maar hij knapte helemaal op." Loco-burgemeester Rinus Bosman bracht de jarige dinsdag een bezoek. Op zijn verjaardag zit Zandboer dui delijk op zijn praatstoel. Op humoris tische wijze vertelt hij over zijn leven en levensfilosofie: "Alles watje doet, moet goed wezen." En daarmee komt automatisch het gesprek op Sparta en zijn plaats als spil in het eerste elftal. Hij vertelt: "Als spil ben je altijd degene die tegenstanders het eerst willen uitschakelen. Mijn knie werd daarvan de dupe en helaas moest ik daardoor na verloop van tijd afhaken. Maar Sparta is voor mij altijd belang rijk gebleven." Dat bleek nog onlangs, toen hij door Sparta als VIP met de Sparta-taxi naar Rotterdam werd gebracht om de wedstrijd Sparta - Fortuna-Sittard bij te wonen. Zijn huwelijk bleef kinderloos en, wanneer dit onderwerp voorzichtig wordt aangesneden, zegt Zandboer: "Ik wist kennelijk niet hoe dat ging, maar had wel graag kinderen wil len hebben. Maar in mijn tijd was de medische wetenschap nog niet zo ver als nu en stapte je over zo'n onderwerp ook niet zo snel naar een dokter." cal k 9«ft haar leden een tak|., °re en 's downloaden op let en smartphone. De gebruiker kiest een aantal e- books, die in een virtuele boeken kast komen te staan. Een internet verbinding voor het lezen van deze e-books is na het downloaden niet meer nodig. De e-books zijn be schikbaar tot en met zaterdag 31 augustus. Voor meer informatie: www.vakan- tiebieb.nl. Verkoop afgeschreven boeken De bibliotheek doet haar afgeschre ven boeken in de verkoop. Het be treft romans, jeugdboeken, pren tenboeken en informatieve boeken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer werd donderdagmid dag 1 augustus gealarmeerd v°or een containerbrand in de Schoolstraat. Het bleek om een onlangs geplaatste ondergrond se container te gaan. Na de bak volgespoten te hebben met wa ter keerden de spuitgasten terug naar de kazerne. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op landelijk niveau wisten de gebroe ders Kool afgelopen weekend de zesde prijs in de wacht te slepen bij de vlucht vanuit het Franse Per- pignan, over een afstand van ruim 1000 kilometer, wat een prestatie van formaat genoemd mag wor den. Daarnaast zegevierden de ge broeders Kool, lid van postduiven vereniging De Reisduif, ook vanuit het Franse Peronne met hun jonge duiven. Uitslag Peronne: Gebr. Kool 1, 3, 7; A. Baas 2, 4, 6, 8, 9, 10, 17, 19, 20; J.L. Bol 5, 12, 16; G. van Herk 11, 14, 18; K. Kool 13; C.A. de Mik 15. Uitslag Ruffec: A. Baas 12, 4; gebr. Kool 3, 5, 6. (foto: Michael de Man)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15