Jaloersmakende vakantiekiekjes leduwe Marijo Stam knokt voor herdenkingsmonument Terlouw blijft winnen Twee automobilisten met slok op bekeurd V de Haij £^van derWende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 AUGUSTUS 2013 3 hen vlinder op de plek waar hij ons verliet geeft ons weer vleugels" Duivensport Thuis in de regio. Ldte/* aan den IJssei - Ma- p Stom overleed in 2011 door een Urijfsongeval aan de lersestraat L'ewerW aan den Ussei. Zijn Lr Nora Stam en overige fo lk ïjn nog steeds in de rouw. "Een L/menfje op de plaats van het Ltó maakt het verwerken ge- Lep. Je kunt aanwijzen: daar I liet gebeurd." Vooralsnog geeft de Lente geen toestemming. ir Kristien Zuidland Irdrietig bekijkt Nora Stam, Uwe van Marijo Stam, de foto van Loverleden man. "Hij was op de banhetslootvuil aan het afgraven. Ie to viel in het water en Marijo |izijnkraanhuisje kon geen kant op. javpig minuten bracht een duiker de kant." De kraanwerker 144, vader van twee kinderen, verlijdt dezelfde dag. Sindsdien luwen de nabestaanden. Daar moet het monumentje komen, niet ergens tussen een fiets wandelpad." en De gemeente geeft vooralsnog geen toestemming. "Het is voor ons zó belangrijk. We knippen zelf het gras en houden het schoon, als het er maar komt", doet Barbera een emotionele oproep. Op 24 augustus wordt een 'witte tocht' georganiseerd en voor één avond het nieuwe monument, een vlinder, geplaatst, "ledereen komt in het wit, de kleur van een nieuw begin. Marijo vloog weg over het water. Een monumentje op de plek waar hij ons verliet, geeft ons weer vleugels." Meer info: http://www.goerami.nl/mariostam en https://www.facebook.com/ marijo.stam pgtekens nilie zegt de rouwperiode liet te kunnen afsluiten vanwege pakte fouten die beschreven zijn pet dossier. Samen met Jaqueline i Gelderen, woordvoerder van de nilie, wordt het dossier bestudeerd. II* ben verdrietig en boos. Alles is ■sgegaan: waarom hulpmaterieel lit Den Haag laten komen terwijl I" kraanbedrijf om de hoek zit?", pgt Barbera Stam, getrouwd met o's broer Adrie, zich af. "Iemand fievijftig minuten in het water heeft Schoonzus Barbera, broer Adrie en weduwe Nora. "Marijo is overleden aan de waterkant. Daar moet het monumentje komen." gelegen valt niet meer te reanimeren. Toch bleven ze doorgaan." Adrie is aangedaan. "Ik was in het ziekenhuis en zag de röntgenfoto's. Zijn hele lichaam zat vol blubber." Jaqueline, inmiddels huisvriendin, vult aan: "Nora komt door al die fouten niet toe aan rouwverwerking." Vlinder De familie kreeg in 2012 toestemming om een gedenktegel te plaatsen, maar vecht inmiddels voor de plaatsing van een nieuw monumentje, vijftien meter verderop, waar het ongeluk gebeurde. "Marijo is overleden aan de waterkant. H Een maand Thailand, drie weken per auto langs de grote steden V van Oost-Europa, een maand rondtrekken in Zuidoost-Azië, de Verenigde Staten doorkruisen in drie weken. Tussen de bedrijven f door pakken mijn Facebookvrienden nog festivals mee. Ja, online zie ik nog eens wat van de wereld, al wekken die vakantiekiekjes eerder jaloezie op dan dat ze mijn reislust luwen. Het paspoort is voor mijn generatie het equiva lent van het stickerboekje in de lagere klassen van de basisschool: hoe meer stempels, hoe be ter. Met één stempel lijk ik de dombo van de klas die zich maar één ding afvraagt: hoe boksen die aldoor feestende stufitrekkers het voor elkaar °m hun paspoort vol te krijgen, en ik niet? Het is een onmisbare competentie op het CV van een generatie IK-telg: reislust en de daar- mee gepaard gaande - doorgaans geveinsde - wereldwijsheid. "Moet je eens kijken waar ik allemaal geweest ben", schreeuwen de Face- bookfoto's van stadsjongens en -meisjes die in- terrailen en zeggen te willen emigreren 'omdat Nederland te klein voor ze is', maar niet eens weten hoe ze van Gouda naar Zevenhuizen kunnen komen. De wereldreizigers, pfft. Haast kregel is twijfel mijn deel als ik aan het analyseren sla. Waarom heb ik nog maar één stempel, ben ik reisschuw? Verdampt mijn geld? Of hebben mijn vrienden, tijdens een van le voor93ande reizen, ergens een exotische 9eldboom gevonden? H-, bijvoorbeeld, heeft geen werk. Wel heeft H. gc'd om vierenhalve week door Azië te trekken, aar doet hij het van? Pas vroeg ik het aan S., die elke maand een festival bezoekt - een dure hobby - en de afgelopen tijd Curacao bezocht en een maand door Oost-Europa trok. "Oost- Europa is niet zo duur", was antwoord één. Antwoord twee: "Stufi is meer dan ik aan huur betaal." Drie: "Ik werk ook." Ik hengelde naar verdere informatie over haar huishoudboekje. Ongemakkelijk wendde S. de blik af, nam een slok bier om zich te vermannen. "Oké. Ik krijg ook nog een bijdrage van m'n ouders. Hoeveel? Zeg ik niet. Nee, echt niet. Vijfhonderd per maand." Hallekidee, als ik zo werd gepamperd met pe cunia was er ook geen wit in mijn paspoort over! Toch is het een kwestie van wat je voor je reis over hebt. Yosemite Park is mooi, maar de Ardennen ook. Schitterende vissen en ko raalriffen zie je als je gaat snorkelen in Thai land, maar de natuur is evenzeer prachtig in de Weerribben. Weetje, met mijn midweek Praag neem ik ruim genoegen. Ik krijg er dan geen stempel bij, wel kan ik mijn Facebookvrienden overladen met foto's uit de stad van Kafka. Hierbij een toast op de bescheiden reiziger. Na zdravi - en of ik wereldwijs ben. Moordrecht - Voor postduiven- gehaald die boven de 100km per uur vereniging de Gevleugelde Vrienden stond zaterdag 3 augustus de eerste jonge midfond vlucht op het programma vanuit Peronne. Tijdens de vlucht over 260 kilometer werden bij een zuidwestenwind snelheden lagen. Uitslag: M. Terlouw 1,4,6,8,14; H. Beider 2,10,15,16,20, P. en J. Heikoop 3; R. van Kerkhof 5,18; J. Speksnijder 7,9; A. Dekker 11; T. Tuynder 12 en C. Starreveld en Zn 13,17,19. Nieuwerkerk aan den IJssei - Bij een alcoholcontrole aan de Schieland- weg in Nieuwerkerk aan den IJssei heeft de politie in de nacht van vrij dag 2 op zaterdag 3 augustus twee automobilisten bekeurd voor rijden onder invloed. De politie controleerde van half een tot half drie. In die tijd werden 108 voertuigen gesommeerd te stoppen. De boetes voor de twee rijders bedroegen 350 en onder invloed O ei 750 euro. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssei Tel. (0180) 31 41 12 •info@arbeco.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssei telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3