X X X pnr KIII LLJJ VERVOLG BEKENDMAKINGE HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 7 AUGUSTUS 2013 Aangevraagde bouw vergunning (2e fase) Kennisgeving verlenging beslistermijn Ariterieure overeenkomst Knibbelweg 20, 20a, 20c en 20d Oritwerpuitwerkingsplan 'Zevenhuizen-Zuid fase 1' ter inzage Tussentijdse evaluatie archeologiebeleid ter inzage Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan 'Schollebos e.o.' Klasse Tuinen René Meijer Leliestraat 32 2761 HE Zevenhuizen T 06 27094771 E info@klassetuinen.nl www.klassetuinen.nl ZEVENHUIZEN Locatie Vlietkade tussen 2 en 14 Rectificatie: op 31-07-2013 abusievelijk gepubliceerd onder het kopje 'Aangevraagde Omgevingsvergunning' Bouwen 4 woningen (ontvangen 24-07-2013) WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepa lingen omgevingsrecht hebben besloten om de beslistermijn op de aanvraag om een omge vingsvergunning, voor het uitvoeren van bestra tingswerkzaamheden met stelconplaten op een locatie naast Molenweg 6 te Zevenhuizen, te verlengen met een termijn van maximaal zes weken. Door dit besluit is de nieuwe uiterste beslisdatum 13 september 2013. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maken bekend dat de gemeente Zuidpias op 29 juli 2013 een anteri- eure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.24 lid 1 Wet ruimtelijke ordening is aangegaan met de eigenaar van het perceel plaatselijk bekend als Knibbelweg 20, 20a, 20c en 20d te Zevenhuizen, kadastraal bekend als gemeente Zevenhuizen sectie E nummers 897, 1461, 1459 474 en 1456 (gedeeltelijk). De overeenkomst heeft betrekking op realisatie van zes vrijstaande woningen. De gemeente heeft de intentie uitgesproken haar medewerking te verlenen aan het verzoek en daarvoor de nodige planologische procedures te voeren. In het kader daarvan is de overeen komst aangegaan. Terinzagelegging Conform het gestelde in artikel 6.2.12 Besluit ruimtelijke ordening ligt vanaf donderdag 8 augustus 2013 een korte zakelijke beschrijving van de inhoud van de anterieure overeenkomst ter inzage in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen de overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maken bekend dat met ingang van 8 augustus 2013 het ontwerpuit- werkingsplan 'Zevenhuizen-Zuid fase 1', met bijbehorende stukken gedurende zes weken ter inzage ligt. Inhoud van het plan Het ontwerpuitwerkingsplan maakt het mogelijk om op de hoek Noordelijke Dwarsweg Knibbelweg achter de Weikoop te Zevenhuizen circa 85 woningen moglijk te maken. Tussen de Knibbelweg 20 en 20a worden maximaal vier nieuwe woningen gebouwd. De overige woningen in het gebied erachter. Het betreft een uitwerking van bestemmingsplan 'Zuidpias West, gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle'. Terinzagelegging Het ontwerpuitwerkingsplan ligt met ingang van 8 augustus 2013 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Het plan is in deze periode ook digitaal te raad plegen via www.ruimtelijkeplannen.nl. Op de website van de gemeente Zuidpias (www.zuid- plas.nl) is het plan tevens als pdf-bestand in te zien via Wonen Leefomgeving -> Ruimtelijke Plannen -> Bestemmingsplannen in voorberei ding Zevenhuizen. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunnen belang hebbenden schriftelijk of mondeling zienswij zen op het ontwerpwijzigingsplan naar voren brengen. Uw zienswijze kunt u sturen naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor het mondeling indienen van uw zienswijze kunt u een afspraak maken via het secretariaat van de afdeling VROM, telefonisch bereikbaar via (0180)637 711. ZUIDPLAS Op 1 september 2007 is de Wet op de Archeologische Monumentenzorg in werking getreden. Sindsdien zijn gemeenten ver antwoordelijk voor de (mogelijk aanwezige) archeologische resten in hun grondgebied. Daarnaast zijn zij verplicht om archeolo gisch beleid te voeren en dit te vertalen in de bestemmingsplannen. Op 23 november 2010 heeft de gemeenteraad het archeologisch beleid van de gemeente Zuidpias vastgesteld. Sinds de vaststelling van het gemeentelijk archeologisch beleid wor den alle ruimtelijke ontwikkelingen hieraan getoetst, evenals vergunningsaanvragen. Tussentijdse evaluatie Op verzoek van de gemeenteraad is nu een tussentijdse evaluatie uitgevoerd, omdat het beleid door de initiatiefnemers van bouw plannen als te beperkend wordt ervaren en vooral extra kosten met zich meebrengt. Deze evaluatie en de bijbehorende aanbevelingen hebben vooral betrekking op een verruiming van de huidige vrijstellingnormen. Hierdoor is archeologisch onderzoek minder snel ver eist, met name in het buitengebied buiten de dorpskernen. Terinzagelegging De tussentijdse evaluatie van het archeolo gisch beleid ligt vanaf donderdag 8 augustus 2013 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De stukken zijn ook als pdf- bestand in te zien op www.zuidplas.nl. Reageren Gedurende de inzagetermijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen op de tus sentijdse evaluatie van het archeologisch beleid naar voren brengen. U kunt uw zienswijze sturen naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias, postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor het mondeling indienen van uw zienswijze kunt u een afspraak maken via het secretariaat van de afdeling VROM, tel. (0180) 637 711. CAPELLE AAN DEN IJSSEL Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Capelle aan den IJssel maakt volgens het bepaalde in artikel 3.8, lid 4 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergade ring van 25 juni 2013 het bestemmingsplan Schollebos e.o.' gewijzigd heeft vastgesteld. Plangebied Het bestemmingsplangebied 'Schollebos e.o.' wordt begrensd door: Aan de noordzijde de Nieuwerkerkse Tocht; Aan de westzijde de Capelseweg (inclusief de Capelseweg) en 's-Gravenpark (exclusief 's-Gravenpark en inclusief Oeverrijk); Aan de zuidzijde de Abram van Rijckevorselweg (exclusief de Abram van Rijckevorselweg); Aan de oostzijde de gemeente Zuidpias (voorheen Nieuwerkerk aan den IJssel). Zakelijke inhoud Het nieuwe bestemmingsplan is grotendeels gebaseerd op de nu geldende bestemmings plannen. De belangrijkste bestemmingen zijn: wonen, gemengd, recreatie en groen. De gemeenteraad heeft besloten de beoogde woningbouwlocatie 's-Gravenweteringpark (begrensd door de 's-Gravenweg, Kanaalweg, Bermweg en de golfbaan) in zijn geheel buiten het bestemmingsplan 'Schollebos e.o.' te laten, zodat voor dit onderdeel wordt terug gevallen op bestemmingsplan 's Gravenweg- West 2006. Besloten is de nieuwe bestemming van het 's Gravenweteringpark te regelen bij de actualisering van het bestemmingsplan 's Gravenweg-West 2006 (vaststelling uiterlijk 26 maart 2017 door de raad). Wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan Voor informatie over de bij de vaststelling door de raad aangebrachte wijzigingen wordt ver wezen naar het raadsbesluit van 25 juni 2013 met bijbehorende 'Nota van beantwoording zienswijzen bestemmingsplan Schollebos e.o'. Inzien van het vastgestelde bestemmingsplan Het vastgestelde bestemmingsplan 'Schollebos e.o.', de bijbehorende stukken en het raadsbesluit met bijbehorende 'Nota van beantwoording zienswijzen bestemmingsplan Schollebos e.o.', zijn vanaf 1 augustus toten met 11 september 2013 beschikbaar en raad-1 pleegbaar op www.ruimtelijkplannen.nllvul bij ID in: NL.IMR0.0502.BP12Schollebos-4ö( Ook liggen deze stukken ter inzage bij het Informatiecentrum van het gemeentehuis Rivierweg 111 te Capelle aan den IJssel.Het Informatiecentrum is geopend op werkdager van 08.00 uur tot 19.00 uur. Beroep Belanghebbenden die tijdig een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan bij Je raad kenbaar hebben gemaakt, en belangheb benden die kunnen aantonen dat zij redelij kerwijs niet in staat zijn geweest een ziens wijze bij de raad kenbaar te maken, kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging van het bestemmingsplan vanaf donderdag] P augustus 2013 tot en met woensdag 11 sep tember 2013 beroep instellen bij de Afdeling j bestuursrechtspraak van de Raad van Stale, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Binnen de genoemde termijn kunnen belang-l hebbenden ook tegen het besluit van de raai om geen exploitatieplan vast te stellen beroep! bij de Afdeling instellen. Tegen de wijzigingen! ten opzichte van het ontwerpbestemmings plan kan een ieder binnen genoemde termijn I beroep bij de Afdeling instellen. Aan de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State kan gevraagd worden een voorlopige voorziening I te treffen: Adressering: Raad van State,t.a de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag.Oi dit verzoek in te kunnen dienen moet ereen j beroepschrift bij de Afdeling zijn ingediend Het beroepschrift moet naast uw handteke ning de volgende gegevens bevatten: Uw naam en adres; Een dagtekening; Een omschrijving van het bestreden besluitI De gronden waarop uw beroep stoelt (de motivering). Voor het indienen van een beroepschrift of es" I verzoek om voorlopige voorziening, zijn grif- j fierechten verschuldigd. Deze bedragen 160 euro per beroepschrift of verzoek om voorlo pige voorziening voor (natuurlijke) personen, en 318 euro per beroepschrift of verzoek om voorlopige voorziening voor rechtspersonen (stichting, vereniging en BV). U ontvangt hier voor een rekening van de Raad van State. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het bestem mingsplan treedt een dag na afloop van de beroepstermijn in werking. Als binnende beroepstermijn een verzoek om voorlopig® voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State wordt ingediend, treedt het besluit tot vast stelling van het bestemmingsplan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist Meer informatie Voor meer informatie neemt u contact op met mevrouw M.E. Smits, afdeling Stadsontwikkeling, telefoonnummer (010) 284 8792, of via e-mail: m.e.smitsS capelleaandenijssel.nl. exclusief

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6