I Nieuwerkerk start voorbereiding met overwinning IWitte Tent- Aanhouding na inrijden op en Tienerweek politieman Vermiste vrouw is 'weggelopen' Nieuwerkerkse burgemeester °P Capelse expositie Vragen SP over ganzenjacht Hitland iCr."?™'86'-'8" kvai? VeSti9de DeV°°gt Hooggeëerd bezoek bij opening jeugdvakantieweek Avondfiets- vierdaagse facebook bwittefSt Jeugdig tekentalent gezocht Hp,:irerkerkin capei,e HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL 21 AUGUSTUS 2013 17 Korfbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- Lkerk/Trekvogels A1 van coaches fcocland lems en Wilbert Burge en Juitkomend in de overgangsklasse, [isde voorbereiding op het nieuwe seizoen met een nipte overwinning [gestart. Tegenstander Vitesse uit Barendrecht behield lang een ruime Lorsprong maar langzaam werd e voorsprong teniet gedaan. In Ide laatste minuut werd alsnog de 15-14 overwinning binnengehaald. (foto: Matthijs de Jong) [Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Te gek!' vindt sinds maandag 19 augustus de Witte t- en Tienerweek plaats. Deze peek vol activiteiten duurt nog en met zondag 25 augustus, .kinderen in de leeftijd van vier tot en met negen jaar zijn iedere och- van 10.00 tot 12.15 uur wel- in een van de drie tenten waar tongen en voorgelezen wordt en waar spelletjes gedaan worden. )rtieners in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar is van dinsdag tot en met vrijdag de Tie nerweek. Dagelijks worden er in de in het Esspark vanaf 16.30 uur activiteiten georganiseerd. Voor volwassenen wordt voor de maan dag om 20.00 uur een Sing-lnn ge houden in de tent in het Essepark. zondag wordt de Witte en Tienerweek afgesloten m{t een bijeenkomst om 10.30 uur in de tent in het Essepark. irmeer informatie: vww.wittetentweek.nl of www.tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 28-jarige automobilist uit Den Haag be landde zondag 18 augustus in de cel toen hij bij een verkeerscontrole op de Zuidplaslaan op een politieman inreed. De agent kon door tijdig weg te springen voorkomen dat hij werd aangereden. De politie wilde om 21.50 uur de bestuurder aan een verkeerscon trole onderwerpen. In plaats van te stoppen, gaf de bestuurder gas en daarbij werd een agent bijna geraakt. Dankzij het kenteken dat kon worden opgenomen, kon de wegrijdende bestuurder worden achterhaald. Politieagenten trof fen de auto aan op het Eendendaal. De 28-jarige bestuurder werd in de directe nabijheid aangehouden. De man zit nog vast en de politie ging in overleg met het Openbaar Minis terie over een eventuele voorgelei ding van de Elagenaar aan de rech- ter-commissaris. Hij wordt verdacht van poging doodslag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de Kleinpolderlaan werd vrijdagavond 16 augustus de auto gevonden van een vermiste 51-jarige vrouw uit Krimpen. De politie zette een helikopter, een speurhond, een burgernet- en twit- teractie in om de vrouw te vinden; ape"e aan den IJssel - Open Mo- "umentendag wordt in 2013 voor e keer georganiseerd door de 'storische Vereniging Capelle aan m sseh Samen met andere orga ns laat men nu naar het lan- ie thema de 'Macht en Pracht lapJle' zien. De expositie is 3 ton Monumentendag, 14 te bewonderen in het Vmk en van 20 sep- er tot en met 7 november in I ren SSe gemeentehuis. Er ho- Nieuwerkerk aan den IJssel - SP Zuid plas heeft het college en recreatieschap Hitland vragen gesteld over de ganzenjacht in het recreatiegebied. Aanlei ding is een aangeschoten gans die vorige week uit de lucht kwam vallen en tussen de chalets viel. tien CaDetTf" b'j de der" 1811 u burgemeesters vanaf fotn komt een onbekende vooaHiV°hannes Everhardus de en '^ekerks burgemeester burger ^"1877 0ok CaP^ eers'te I °"1 van 10 Vroe9 ze'f ontsla9 877-1906 gemeentese- 3Zutphen. Burgemeester De Voogt op latere leeftijd. cretaris van Zutphen te worden. De foto komt ook uit het Stedelijk Museum Zutphen. Een portret van De Voogt was in 2009 niet te vinden voor het Nieuwerkerkse bestuurlijke afscheidsboek 'Lokvogels en wind vanen'. De SP kreeg enkele verontruste te lefoontjes over het voorval, vooral over het feit dat het jagen gebeurde in de vooravond toen er veel men sen rondliepen in het gebied en er nog kinderen buiten speelden. "Ik snap het tijdstip niet", aldus een be woner van het park. "Er wordt wel vaker gejaagd in dit gebied maar dit gebeurt normaal alleen in de zeer vroege ochtend wanneer de meeste mensen nog liggen te slapen. De ja ger is zeker van 19.30 tot 21.15 u bezig geweest en heeft daarbij veel schoten gelost". SP-voorzitter Lydia Reicher voegt daaraan toe. "Ook is het de verant woordelijkheid van de. jager om zijn afschot netjes op te ruimen. Dat is niet gebeurd." Excuses De jager die verantwoordelijk was voor de aangeschoten gans belde vrijdag met de SP-voorzitter en bood zijn excuses aan. De jager zegt het voorval te betreuren en heeft de gans niet zien vallen. "Ik zou de gans netjes hebben opgeruimd ter plaatse en direct mijn excuses aan de bewoners hebben gegeven als ik dit had geweten. Ook garandeer ik dat in het vervolg niet meer op tijdstippen te schieten in de avond. De reden dat we om dit tijdstip op ganzen gingen schieten was omdat we volgens de nieuwe norm van de G7 meer ganzen moeten afschieten. Boeren hebben met name veel last van deze overpopulatie. Ganzen zijn slimme dieren die als je alleen in de ochtend jaagt in een bepaald gebied ze uiteindelijk lekker wegblijven. Daarom hebben we besloten dit een keer in de avond te doen." De jager beschouwt dat 'experiment' als een eenmalige actie. Er zijn twee jagers in het Hitlandge bied die een vergunning hebben; zij zullen naar eigen zeggen alleen nog in de vroege ochtend jagen. de zoektocht leverde niets op. Marleen Schilt wordt sinds woens dag 14 augustus vermist. Politie Rotterdam laat maandag 19 au gustus weten niet langer te spreken van een vermissing; er zijn meer dere levenstekens bij de politie bin nengekomen; de vrouw is van huis weggelopen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 28e editie van de Avondfietsvier- daagse gaat op maandag 2 septem ber van start. Stichting Evenement heeft voor vier avonden voor de deelnemers een fietstocht door de omgeving uitgezet. Iedere avond wordt gestart om 18.00 uur vanaf dorpshuis De Batavier. Inschrijven kan ter plekke vanaf 17.30 uur. De kosten bedragen 6 euro voor vol wassenen en 4 euro voor kinderen. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Like ons op I www.hvhonline.nl Volg ons op @hartvanhoiland 3H ART VAN HOLLAND Nieuwerkerk aan den IJssel - De wethouder en kinderburgemeester weten zich maandag 26 augustus, bij de opening van de jeugdvakan tieweek, gesteund door hoogge plaatste gasten. Niemand minder dan elfenprinses Mali May en graaf Mark Mellow hebben zich opgewor pen als assistenten bij de opening van de feestelijk week voor de jeugd van Zuidpias. De kinderen kunnen met prinses en graaf op de foto en er staat een ridderkasteel waarop de jeugdige deelnemers naar hartenlust kunnen springen. Natuurlijk wordt er ge schminkt en ook kunnen de kinde ren genieten van een turndemon- stratie door de selectiemeisjes van NGV. Na de opening wordt de jacht op de vos gestart met als thema 'de gestolen limonadekar van koning Jan'. Mali May en Mark Mellow. Alle kinderen van Zuidpias zijn wel kom vanaf 11.30 uur op het Raad huisplein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias is op zoek naar tekentalent voor een bijzon der project. De fietstunnel aan het IJsermanpad is één van de toe gangsroutes naar jongerencentrum 't Blok. Het is de bedoeling deze tunnel van een vrolijke uitstraling te voorzien door het aanbrengen van schilder- en graffitikunstwerken. Het project wordt professioneel on dersteund door Mathieu Lucas, die al meerdere workshops bij 't Blok heeft gegeven. Jongeren in de leeftijd van tien tot en met vijftien jaar kunnen hun ontwerp tot zondag 1 september in leveren. De uitvoering van het pro ject vindt plaats op zaterdag 14 en 21 september van 13.00 tot 17.00 uur, waarna een officiële opening plaatsvindt. Het is de bedoeling het project jaarlijks op de agenda te zetten, zodat de tunnel steeds een ander gezicht krijgt. Voor meer informatie en aanmel den: allard@jeugdwerkzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17