v L Twintig jaar Wereldwinkel in Zevenhuizen Tweemaal per week een frisse duik Proeverij van sporten voor goed doel Sing-in op Z-uitmarkt facebook buribber^ ACTIVITEITEN ANBO ANBO wrnmmmmmmm Kindervakantiefeest Zevenhuizen Zevenhuizenaar aangehouden na vondst amfetamine laboratorium HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 21 AUGUSTUS 2013 27 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle mSmÊt Iwhuizen/Moerkapelle - De Wereldwinkel in Zevenhuizen bestaat deze Loui20jaar. Het vierde lustrum is in mei al gevierd, omdat augustus een Lmtimaand is. De geschiedenis met betrekking tot de verkoop van eer- Lproducten in Zevenhuizen en Moerkapelle gaat zo'n 33 jaar terug. Het Ld opgezet vanuit een woonhuis. In Moerkapelle deed Mieneke Klumper dievenhuizen Bep Blacquière. Twee jaar later werd een vouwcaravan éniikten in de jaren 1992 - 2006 was er een heuse winkelwagen. nds 2006 is de verkoop onderge- Lht in Zevenhuizen, in een vast L aan de Dorpsstraat 202d. fwintig jaar geleden, op 17 augus- f liet Wereldwinkel Z-M zich ifficieel inschrijven bij de Kamer L Koophandel. Verschillende me iwerkers zijn al vanaf 1990 bij de Wereldwinkel werkzaam. De geschiedenis van Fair Trade in ederland gaat veel verder terug, bat velen mogelijk niet weten is, lat deze wereldwijde organisa tie ooit in Nederland is begonnen. 11959 richtten enkele mensen in Limburg het zogenoemde Komité f,0.5. op (Steun voor Onderontwik- Streken). Het eerste project kas een melkpoederactie voor on- ïervoede kinderen in Sicilië. Omdat let komité uit katholieke leden be stond steunde de RK Kerk van Kerk- rade dit project. De melkpoederactie werd een suc ces. Maar daarna wilde het Komité grotere projecten aanpakken. Men richtte zich nu op de ontwikkelings landen en men wilde ook gaan sa menwerken met niet-Katholieken. Dit was voor de kerk in Kerkrade een reden om af te haken.En zo werd Komité S.O.S. een neutrale organi satie. De naam werd veranderd in S.O.S. Wereldhandel. Fair Trade S.O.S. groeide uiteindelijk uit tot een grote organisatie in 17 Euro pese landen. Later kwamen ook Amerika en Azië erbij. In 1995 werd de naam S.O.S. Wereldhandel veran derd in Fair Trade. Het logo van Max Havelaar, toen nog een man met een witte hoed en op zijn rug een koffiebaal, werd veranderd in het Pu te, fven/iu/zen - Tweemaal per week "fe Vijftig Fit Groep samen in pvembod De Koornmolen om aan "J con("tie te werken. Onder hen ^1-jarige mevrouw Becker-Van u'ten die trouw haar baantjes ■Mevrouw Becker doet dit sinds de I ening van het zwembad begin s,en zever>tig. Voorheen ging zij J 'e roet haar echtgenoot, sinds Lange tijd stond het logo van Max Havelaar garant voor eerlijke handel. huidige groen/blauwe logo. Want wie wist nog, dat Max Havelaar de naam was van de hoofdpersoon in Multatuli's gelijknamige boek? In Nederland bestaan inmiddels bij na 400 wereldwinkels. Er zijn zelfs hele gemeenten die zich inzetten voor de eerlijke handel door zoveel mogelijk Fairtrade producten te promoten en te gebruiken. Goes en Groningen werden in 2009 de eerste 'Fairtrade gemeenten'. Wereldwijd zijn er inmiddels duizend Fair Trade gemeenten, ook in Ghana en Japan. Zevenhuizen - In de laatste week van de zomervakantie is het drie dagen feest voor alle kinderen van groep 2 tot en met groep 8. Op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 augustus houdt de hervormde gemeente het jaarlijk se kindervakantiefeest. Het thema is 'te gek!' Er worden (water) spel letjes gedaan, er wordt geknut seld, gezongen en samen gegeten. Donderdag is de afsluiting met een 'spectaculaire show', waarbij ook de ouders welkom zijn. De start is dagelijks bij het hervormd centrum aan de Dorpsstraat 156. Voor meer informatie: kinderva- kantiefeestzevenhuizen@gmail. com Mevrouw Becker (97) rijdt nog steeds met de auto naar het zwembad. zijn overlijden rijdt Becker twee keer per week alleen naar het zwembad. Op 8 augustus vierde ze haar ver jaardag. Ter ere hiervan overhan digde Astrid Druppers namens De Koornmolen mevrouw Becker een cheque die haar recht heeft op 'een leven lang gratis zwemmen'. Tijdens de aansluitende koffie-met-gebak passeerden talloze anekdotes uit de zwemjaren van mevrouw Becker de revue. Zevenhuizen - Sport- en gezondheidscentrum de Koornmolen organiseert in samenwerking met Linda Wildschut voor vrijdag 30 augustus een proeve rij van sporten'. Wildschut is een van de initiatiefnemers van de actie Groot verzet tegen kanker, waarbij geld ingezameld wordt voor de Stichting Mont Ventoux. Wildschut gaat samen met nog negentien teamgenoten op donderdag 5 en vrijdag 6 sep tember lopend en fietsend de Mont Ventoux beklimmen. De proeverij van sporten bestaat uit een les steps, een les Swiss bal en een les spinning. Wanneer men niet alle lessen wil of kan volgen kan dit aangegeven wor- den op het aanmeldingsformulier. Er wordt geen inschrijfgeld ge vraagd; donaties zijn welkom op www.grootverzettegenkanker.nl./ deel nemers-2013/Linda Wildschut. Sport- en gezondheidscen trum De Koornmolen is geves tigd aan de Tweemanspoldr 6a. Voor meer informatie en aanmel den: www.dekoornmolen.nl. Zevenhuizen - Jonge kinderen van nul tot vijfjaar kunnen zaterdag 31 au gustus, tijdens de Z-uitmarkt, deelnemen aan een sing-in. Natuurlijk in ge zelschap van mama, papa, oma of opa. De sing-in wordt gehouden in the ater Swanla van 15.00 tot 15.45 uur. De kleintjes kunnen er zingen, bewegen en muziek maken. Na een begroetingsliedje volgen bekende en nieuwe liedjes. De toegang is vrij; de organisatie vraagt na afloop een vrijwillige bijdrage. Like ons op J www.hvhonline.nl Volg ons op ©hartvanhoiland SHART VAN HOLLAND Tweemaal per week neemt zij een frisse duik in het water van het Koornmolenbad. Standdaarbuiten - De politie heeft donderdag 15 augustus in het Bra bantse Standdaarbuiten een amfe tamine-laboratorium aangetroffen. Een 48-jarige Zevenhuizenaar is aangehouden. Er werden ook een verduisterde vrachtauto en een ge stolen personenauto aangetroffen en in beslag genomen. De politie kwam het laboratorium op het spoor tijdens een onderzoek naar een hennepkwekerij en een verduisterde vrachtauto. In de loods werd geen kwekerij maar een drug slaboratorium ontdekt. De loods hoort bij een champignonkweke rij. De politie is een onderzoek ge start. SSSSa! maandag 14.00 uur in de Zeven ster: skip-bo, klaverjassen, rummi- kub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. maandagmiddag in de Zevenster. Info: 0180-632005. maandag 14.00 uur in de Zeven ster voor ANBO leden en bewoners. Nieuwe opzet op maandagmiddag 26 augustus. Info: 0180-631652. woensdag 28 augustus 14.00 uur in de Zevenster woensdag 4 september 13.30 uur op het Begoniaplein. Info: 0180-631652. elke vrijdagmiddag voor liefheb bers in de kleine zaal van de Ze venster vanaf 14.00 uur. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501 Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info: 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27