i k Home Sweet Home iP'nogal boos' over leantwoording vragen jnbonwijk Bewoners afwachtend en gelaten onder besluit sluiting Moerdregt erste Z-Uitmarkt in Zuidpias facebook deHaij £^van derWende advocate n HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 21 AUGUSTUS 2013 "Je kunt een handtekeningenactie beginnen maar wat helpt dat?" Thuis in de regio. Ua van voorpagina Lfrec/if - Dat een bewoner- In de Ambon wijk het advies zou Jbben gekregen van de Woon- Mom asbest op te zuigen met |f stofzuiger, daarvan zegt de Imecnte in haar beantwoording L de SP; "Dit is een vraag voor Woonbond'! andere vraag van de SP fcrdt door de gemeente om- lireven als 'geen vraag, maar een stelling'. De SP heeft in een persbericht laten weten 'nogal boos te zijn over de zeer korte en zwakke beantwoording op de schriftelijke vragen van deze partij'. Raadslid Muller noemt de beantwoording "totaal respect loos naar de raadsleden". De SP eist een nieuwe beantwoordings- brief van de gemeente waarbij meer inhoudelijk wordt ingegaan op de vragen. Vervolg van voorpagina uizen - Stichting SCNZ (Stichting Cultureel Netwerk Zuid plas) heeft f initiatief genomen tot het organiseren van een Uitmarkt in de gemeente De inzet van vele vrijwilligers en een financiële bijdrage van enkele moren maken het mogelijk dat de eerste editie van dit evenement plaats vinden op zaterdag 31 augustus. Ir 13.00 tot 23.00 uur presen te» verenigingen, stichtingen, en en individuen uit de ge- Jente Zuidpias zich die dag in en i Dorpshuis Swanla aan de Jrgemeester Klinkhamerweg 86 in [venhuizen. Het publiek kan deel- pen aan tal van activiteiten op pureel, kunstzinnig en sportief pied. Met programma staan tal van optredens, workshops en presen taties, waaronder diverse muzikale optredens, workshops schilderen en tekenen, een Sing-in, presentaties van bibliotheken en van de histo rische vereniging, optredens van koren en voorproefjes van theater uitvoeringen die komend seizoen in theater Swanla plaatsvinden, ledereen is welkom, de toegang is vrij. Moordrecht - Zorgcentrum Moer- drecht gaat sluiten. Huidige bewo ners moeten verhuizen en nieuwe bewoners worden beperkt toege laten. De bewoners zijn er gelaten onder. "M/e weten nog bijna niets." Door Kristien Zuidland Like ons op 3 vsrww.hvhonline.nl Een goede reis en een winegum komen in zoverre overeen dat je van allebei meer wilt als je er eenmaal een hebt gehad. Ik wil na een kleine week Praag en een nog kleinere week Brus sel mijn reisradius vergroten en daags na thuiskomst vechten potentiële vakantiebestemmingen al om de plek van de meeste aandacht. "Het is wel oud maar ik heb wél de grootste kamer, aan het eind van de gang. Mijn kamer is prima." Mijntje Stuurman de Joode, geboren 1924 is zes jaar woonachtig in het zorgcentrum. "Hier woont de fa milie in de buurt en iedereen kan komen wanneer ze Stuurman de Joode willen", zegt die zichtzelf Voor Annie van der Zijden (1926) komt het bericht vrijdag als een 'complete verrassing' maar 'er komt wel weer een ander plekje'. Van der Zijden woont sinds drie jaar in zorgcentrum Moerdregt. "Ik zou liever hier blijven omdat ik hier gewend ben. En ik heb het gezellig met mijn buurtje Mien." Mien van der Vliet (92) knikt in stemmend. "Samen een parkje pikken, dat doen we graag." Van der Vliet woont sinds ze geval len is tijdens een overval in het zorgcentrum. "Vanochtend was er een toelichting maar er is ei genlijk weinig gezegd. Morgen of volgende week krijgen we meer informatie." De dames be rusten: "Weetje, komt tijd komt raad." een 'echte kaas kop' noemt. "Maar ik was pas twee toen ik verhuisde. Dus een beetje 'Moorsenaar' ben ik wel", ze ze glim lachend. Sluiten zou 'wat Stuurman de Joode betreft niet hoeven. "Maar wat doe je er aan? Je kunt een hand- beginnen maar tekeningenactie wat helpt dat?" over Die mentale ge- steldheid van reis lust is bijzonder. Twee weken terug schreef ik hier mijn blanco paspoort. Dat het ding zo weinig inkt heeft gezien komt niet alleen door mijn magere schatkist. Het is nog meer te wijten aan een avontuurschuwe persoon lijkheid. Avonturen kon ik tot voor kort net zo 9°ed beleven voor de open haard, als er maar een goed boek voor me lag. Logisch dat het krantenartikel met 'de mooi- ste reizen maak je onder een leeslamp' als ankeiler mij erg aansprak. Tussen de regels door zag ik iets terug van mijzelf, de leeslus tige luiestoelreiziger. Olaf Tempelman vertelt ln het artikel over de ontberingen die, meer dan reismantra's als ontdekken en genieten, onvermijdelijk horen bij avontuurlijke reizen en hoe je die ontberingen simpelweg kunt omzeilen door een boek open te slaan en des gewenst een fles te ontkurken. van in de avondkoelte in een fijne stoel met een goed glas." Voorheen had ik 'amen' gezegd, met elke reis begint echter meer te dagen dat de vleselijke ontberingen ook hun charme hebben - of na verloop van tijd krijgen. Radeloos rondlopen met een van braaksel pulserende maag in de net gepoetste aankomsthal van Ben Gurion Airport, met een ontstoken voet op de be- handeltafel liggen in een Italiaans ziekenhuis waar elektriciteitskabels uit het plafond ben gelen, in het Nederlands aangesproken wor den omdat de Brusselse museummedewerk ster aan de manier waarop je 'bonjour' zegt hoort datje een kaaskop bent. Het zijn ontberingen van likmevestje maar ik had ze niet willen missen. Sterker, ik vul mijn ontberingencollectie graag aan. Thuis lukt dat niet. Het gebeurt als je luchtruim of (spoor) wegennet kiest om de grens over te steken. Daarom wil ik zo snel mogelijk weer op reis naar Petra of Cordoba of de Faeroër of Paasei land of dat alles achtereenvolgens. Niet in de eerste plaats voor de ontberingen, trouwens. "Mac Cleane, met een extra 'e', daar is mijn moeder trots op", vertelt zoon Johan Verboom. De eigenaar van de bijzondere naam knikt in stemmend. De Ierse Catharina Ver boom Mac Cleane (85) heeft met haar zoon en schoondochter ge wandeld in de middagzon. Omdat lopen niet meer gaat is de wande ling gemaakt per rolstoel. Zijn moe der heeft Parkinson, daarom voert zoon Johan het woord. "Het is niet leuk. Ik pakte vanochtend de krant en het kwam toch als een schok. Het beleid van de overheid wil dat cliënten met een bepaalde zorg zwaarte niet meer in zorgcentra opgenomen mogen worden. Dan is dit het gevolg. Mijn moeder voelt zich hier thuis. We hadden begre pen dat er nieuwbouw zou komen. De perikelen rond Vestia zullen ook wel een rol spelen, corporaties moeten allemaal bezuinigen." empelman schrijft over de salmonella die 'I °pliep in Albanië en dat zijn geval niks is ^rgeleken bij de ziekten die reizend schrijver Toch vind ik thuiskomen ook fijn. Tijdens het icolas Bouvier opliep en beschreef in zijn sparen voor de volgende vakantie kan ik ver- °oek De wegen van de wereld. Tempelman: lekkerd spitten in de reisliteratuur uit mijn üewel aangenamer is het over de salmo- boekenkast. Home Sweet Home: als je het zo "e"a en haar verwanten te lezen. Ik ver- zegt, gaat de vergelijking met een zoete wi- e' PaPieren versie. Geniet er bij voorkeur negum ook hier op. Borbizonloon 82 2908 ME Copelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fox 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3