te*» «'«o»™. t t lomweg gelukkig in de Verzetsstraat Tarzan trapt af College Zuidpias in oktober naar Bückeburg Aardige vangst in Nieuwe lferbregge HART VAN HOLLAND ZUIOPLAS 21 AUGUSTUS 2013 Vestia Zuidplas is de dupe van problemen hogerop" Hengelsport fasOaram V3n Zeist met figde op de derde 7" D°ngen ein" las - Von een florerende woningcorporatie met een kleine drieduizend „jen in Nieuwerkerk aan den IJssel en Moerkapelle is Vestia sinds vorig to [veranderd in een saneringscorporatie. Lopende projecten zijn afgebla- L geld voor nieuwe projecten is er niet. Het kantoor in Nieuwerkerk is Loten, personeel herverdeeld. Vijf nieuwe winkelruimten in Moerkapelle \malniim anderhalve maand leeg en brengen vooralsnog geen geld in het otie. Maar de huurders zijn tevreden. Sommigen zelfs dolgelukkig. oorErwin van 't Hof en Judith Rikken [en droom die uitkwam, noemen 0 (42) en Petroeskha (38) Bavius aankoop van hun woning begin I jaar. Ze werden de trotse eige- Taren van het huis dat ze al vijftien fear huurden in de Nieuwerkerkse lferzetsstraat. Ze wonen er met hun Jinderen Yasmine (13) en Boy (10): li Is niet groot, maar wel gezellig." Ilazzel 1 Bavius heeft zich nooit zorgen leraakt over de financiële malaise arin woningcorporatie Vestia ver leert. "Dat er problemen waren in de p van Vestia heb ik wel op radio In televisie gehoord, maar daarover hakten wij ons niet druk. Er komt fel een andere woningbouwver- ig die hier de boel overneemt, ik." Even leek het daar ook op, maar uiteindelijk liepen de on derhandelingen die Vestia Zuidpias met Woonpartners Midden-Holland voerde, op niets uit. Petroeskha: "Voor ons werd de situ atie pas concreet toen er in oktober een brief van Vestia door de bus viel. Het bleek dat we ons huis konden kopen. Daar hoopten we al jaren op. We waren gelijk in feeststemming." De familie is heel positief over de dienstverlening door Vestia. Ben: 'Toen we hier vijftien jaar geleden kwamen wonen, bij de voorloper van Vestia, zag het huis er niet uit. Enkel glas in de ramen, houten kozijnen, enzovoort. In de loop van de jaren is er veel gedaan. Het asbest is eruit, het dak vernieuwd. We hadden dus de mazzel dat we het huis met onze ogen dicht konden kopen. En de prijs De familie Bavius voor hun eerste eigen woning: 'We konden het huis met onze ogen dicht kopen. Vestia's bijdrage aan de revitalisering van de Moerkapelse dorpskern. Onderhandelingen met huurders voorde winkels zouden lopen. viel mee." Het was een koopje zelfs, vindt Petroeskha, die meent dat zij de enige huurders in hun buurt zijn, die hun woning van Vestia hebben gekocht. In totaal deed Vestia Zuid- plas dit jaar ruim zestig van de dui zend eengezinswoningen over aan een nieuwe eigenaar. Landelijk wil Vestia in tien jaar tijd bijna 16.000 van de 90.000 woningen verkopen. Karakter De meeste huurders in Zuidpias lij ken te vinden dat Vestia de plicht als huisbaas naar behoren vervult. Ook nu het kantoor aan de Ringvaartlaan de openingstijden heeft terugge bracht tot drie ochtenden per week overheerst tevredenheid, zo blijkt uit reacties van bezoekers aan het kantoor. "Laatst was mijn cv-ketel kapot, en daar is toen gewoon net jes vervanging voor geregeld. Daar valt niets op aan te merken", vertelt huurder Leontien de Jong. Het lijkt er dan ook op dat met name de or ganisatie zelf te lijden heeft onder de grote financiële tegenslagen van het afgelopen jaar. "Als je het mij vraagt is de afdeling Zuidpias nu de dupe van problemen die hogerop zijn veroorzaakt", aldus De Jong. Sporadisch wordt genoemd dat het wachten op een verzoek tot onder houd momenteel langer duurt dan het voorheen het geval was. Daar tegenover staat dat de informatie voorziening van de woningcorpo ratie regelmatig zeer goed wordt genoemd. "Op een gegeven moment zag ik op de website staan dat er inderdaad wat langere wachttijden zijn ontstaan voor bepaalde vormen van onderhoud", vertelt Bram van Stekelen. "Het toont karakter van de corporatie dat ze dat gewoon aan de huurders laten zien. Leuk is anders natuurlijk, maar er wordt tenminste gecommuniceerd." Overigens zijn er vergevorderde plannen om het woonservicepunt van Vestia bin nenkort naar het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk te verhuizen. Afstand Veel huurders stellen wel dat de beperking van de openingstijden belemmerend werkt en de afstand tussen de huurders en de woning corporatie vergroot. Dat komt vol gens huurder Ernst Winkelweg mede doordat er nu geen regionaal num mer is waarop Vestia Zuidpias kan worden bereikt, maar slechts een al gemeen nummer voor een veel gro tere regio. "Ik heb wel eens gebeld met specifieke vragen, toen kreeg ik sterk het idee dat de persoon aan de lijn aan het worstelen was om het juiste antwoord te geven. Ik snap dat het efficiënter is om op een grotere schaal te gaan werken, maar op dat punt kan misschien nog wat worden verbeterd." "erkapelle - Gymnastiekvereniging Tarzan start dinsdag 3 septem- crtie lessen. De club, die lessen biedt aan peuters, kleuters, jonge nen volwassenen, biedt belangstellende sporters de kans om in de ''Termaanden extra voordelig te komen sporten. Om de proef op de S|.m te nemen mogen geïnteresseerden twee lessen naar keuze vrij eend volgen. Voor meer informatie: www.tarzan-moerkapelle.nl of ®9-593l931. den van h 0C Pe"e De le" vistenn Hengelvereniging H.Z.M. triid ,enS de zeventiende wed- >aal2405o°UderenCOmpetitie in Ite halen IA, 9ram vis boven water lp dee? t Berkelaar eindigde jgram. de Plaats met 4.000 De elfde wedstrijd voor het club kampioenschap werd zaterdag 17 augustug gevist in de Haarlemmer Ringvaart. Hier werd slechts 11.680 gram vis aan de haak geslagen. Eer ste werd Jan de Zwart met 6.500 gram, vis, Peter Koevermans werd tweede met 2.200 gram en Jaap van Zeist eindigde op de derde plaats met 1.060 gram vis. Zuidpias - Het college van burge meester en wethouders van Zuidpias reist op 15 oktober af naar het Duit se Bückeburg. Volgens Jaap Reijm van het Comité Internationale Be trekkingen om te bespreken wat er in de afgelopen maanden allemaal is gebeurd rondom de stedenband en om te kijken hoe die zal worden voortgezet. De veertigjarige stedenband kwam eerder dit jaar in opspraak nadat de gemeente Zuidpias een brief stuurde aan de burgemeester van Bückeburg waarin werd aangege ven dat de vriendschapsband niet op dezelfde manier voortgezet zou kunnen worden. De reden hiervoor zou niet alleen te maken hebben met gebrek aan geld, maar ook omdat de gemeente meende dat er onvoldoende draagvlak zou zijn. Met dit laatste was de politiek het in ruime meerderheid niet eens. Uiteindelijk werd besloten om de stedenband te behouden, maar geen subsidie meer te verle nen. Burgemeester Kats zei hierover eerder: "Wij hebben op dit moment niet meer de financiële middelen om een paar keer per jaar een ambtelijke afvaardiging richting de stad te sturen. We willen de band daarom ook gewoon voortzetten, maar dan zonder financiële steun." Daarnaast sprak de burgemeester de verwachting uit dat burgers zelf ook actief gaan bijdragen aan de vriend schapsband. voor de komende tijd. Aankomende week gaan ook enkele leden van het comité op eigen gelegenheid naar Bückeburg voor het bijwonen van een feestweek aldaar; het zo genoemde Bürgerschiessen. Het Comité Internationale Betrek kingen pakt de handschoen op en wil haar best doen om alle inwo ners van Zuidpias (opnieuw) kennis te laten maken en te enthousiasmeren voor Bückeburg. Deze week is er overleg over plannen Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel ijtf Mr. Tel. (0180) 31 4112 •info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9