/AAR EEN WIL 15,15 EEN WEC VOOR FUTUREBAN 4 HART VAN HOLLAND REGIO 28 AUGUSTUS 201313 Acda en De Munnik komen uit respectievelijk De Rijp en Dronten. De bekende dj en producer Junkie XL kwam in Lichtenvoorde ter wereld, volkszanger Wolter Kroes in Wormerveer. De punkband Heideroosjes is ontstaan in het Limburgse Horst Om in de canon van de Nederlandse muziek te komen, hoefje niet afkomstig te zijn uit de grote steden. Hart van Holland stelt haar eigen muzikale canon samen, met daarin plaats voor allerlei muzikanten uit het verspreidingsgebied. leel 14: Futureban Ken of ben jij een muzikant die in aanmerking komt voor Hart van Hollands Muzikale Canon? Meld je aan via: pepijn.hartvanholland@gmail.com mimen/Zevenhuizen - Het is pÉi/ziel; waarop je eigenlijk niet I tan staan. Muziek die je niet jonzet onder het lezen van je krant n het eten van je eitje. Powermu- p om oordoppen bij in te doen je pacemaker uit. De drum and fssvon Futureban gaat hard en de len hopen dat de band zelf fok hard gaat. Leven van hun mu- jeGezien het wel zitten. Het is een m, maar wie zegt dat het geen kerkelijkheid wordt? "Waar een wil 5 iseen tveg. En onze wil is sterk. [tonRuijgrok (28) en Bas van Gooien n als productieduo de aarts- ffevan Futureban. Don heeft als pijn strepen verdiend in de tech- lowereld en stak Bas, drummer van I® uit, aan met de liefde voor het produceren van muziek op de com pter. Bas:'Techno vind ik geen reet aan, veel te eentonig." Don grinnikt terwijl Bas verder vertelt. "Maar drum and bass - dat is sneller en melodieuzer - daar hebben Don en ik een zwak voor. Die muziek zijn we gaan maken onder de naam Future ban." Remixjes maken is leuk, maar de Waddinxveners willen de bühne op. "Via mijn dj-werk ken ik veel bookers en die raadden me aan om een band op te bouwen. Op die manier zou Fu tureban een aantrekkelijke live-act worden", aldus Don. Bas kende Tim Versluis (25) en zo was de bassist gevonden. Tim speelt in Fooi Flouse met gitarist Bastiaan Meijer (23) en laat diezelfde Tim nu ook eens een vriendin hebben, Lucy Dubelaar (24), met een gouden keel. Voila, begin 2013 was de podiumbezetting com pleet. Ook geluidstechnicus Dennis Geers (35) is volwaardig bandlid, al staat hij vóór het podium. De vier aanhakers waren gelijk en thousiast over het Futureban-plan. "Niet in mijn comfort zone, maar daarbuiten maak je juist toffe din gen", zegt Lucy, die jarenlang zange res was van een punkrockband. "In punk is het gemeengoed: geen ge- muts met effecten, da's niet cool. Bij Futureban gaat het juist om effecten en zo heb ik ontdekt wat ik allemaal met mijn stem kan." Bastiaan merkt dat het tempo hoog ligt. "Uit de lap top komt een vast tempo waar je je aan moet houden. Het spel moet strakker dan met een band en de kans tot improvisatie is kleiner." Van Bredeweg naar Biddinghuizen? In september heeft Futureban haar eerste optreden bij thuisbasis DG Sound. Ondanks de thuiswedstrijd zijn de zenuwen al aanwezig. "We roepen al maanden: wacht maar tot jullie ons geluid zien", vertelt Bas. "We hebben dus iets waar te maken. De lat leggen we opzettelijk hoog." De bandleden schromen niet om vooruit te kijken. Bas gooit een paar festivalnamen in de groep: Pitch, Lowlands. Sziget, ook niet misselijk. "Dat is een droom, voor de duidelijk heid. Maar hé, waar een wil is, is een weg. En onze wil is sterk." Wegwijs zijn de bandleden al in 'het wereldje': ze hebben podiumerva ring, Don kent het wereldje als ar tiest van binnenuit en Bas werkt bij een evenementen- en concertorga nisatie. De bandleden hebben con tacten en die zijn volgens Don han dig. "Uit ervaring weet ik: contacten zijn net zo belangrijk als je muziek. Het kan datje crappy muziek maakt en op grote podia staat omdat je de juiste mensen kent." Waarom leg gen ze de lat niet minder hoog om meer tijd in lobbyen te steken? "Dat is de drijfveer van een zakkenvuller", merkt Dennis op. "Precies," roept Bas, "ik wil wel trots zijn op wat ik maak." De band weet waar vraag naar is en hoopt daar op aan te sluiten. "Qua goede bandjes is Nederland overbe volkt", concludeert Tim. 'Van muziek leven is moeilijk. Het gaat niet alleen om kwaliteit, ook om geluk hebben en hard werken. Geen Xbox maar gitaar spelen in je vrije tijd. Wat in ons voordeel werkt, is dat we origi neel zijn." Pink Floyd en Prodigy "Futureban lijkt in zoverre op Pink Floyd," begint Tim een vergelijking, "dat het zijn tijd vooruit is. Alhoewel, dat klopt niet. Futureban is vernieu wend omdat we drum and bass met rock combineren." Lucy vervolgt: "Onze muziek is elektronisch, maar zo hard dat ook rockfans het kunnen waarderen, net als bij The Prodigy." Kunnen grootse plannen verwezen lijkt worden vanuit Waddinxveen en de oefenruimte in Zevenhuizen? 'Tegenwoordig heb je internet", merkt Lucy grijnzend op. "Nee, ik denk dat het niet uitmaakt waar je huis staat." Een optreden in Pa- radiso spreekt ze meer aan dan op een trailer tijdens Koninginnedag in Waddinxveen. "Toch, de hele buurt opschudden in je geboorteplaats, mij lijkt het wel wat", aldus Bas met fonkelende pretogen. Goed, genoeg koffiedik gekeken. Eerst dat allereerste optreden bij DG Sound. Dat is een zandkorrel vergeleken bij het Lowlands-terrein, de zenuwen zijn er niet minder om. 'Voor Don de eerste keer met band, voor ons de eerste keer met dj", meldt Bas. "Er hoeft maar één din getje mis te zitten..." Met de secure voorbereiding zal dat wel loslopen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13