Ia*J I Kraan nog 2 weken lang Thuisblijven voor Shifra 'n iT®i»,iitn op iat vra9e" MEER DAN 100 ARTIKELEN VOOR 1 EURO S?ieldis van woe 28 t/m di 3 september. r meer actie's kijk op www.c1000.nl Deel 3 (slot): V* -;r.2 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 AUGUSTUS 2013 15 of het om een kat, hond,creéert yr - }r V*-}?6 C1000 Kraan Reigerhof 113 2914 KE Nieuwerkerk Aan Den IJssel Telefoon: 0180-391000 Openingstijden Ma t/m do Vrijdag Zaterdag 08.00 - 20.00 uur 08.00 - 21.00 uur 08.00 - 20.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - Albert en Petra van Deursen besloten dit jaar niet op vakantie te gaan. De reden: hun golden retriever Shifra is door ouderdom niet meer in staat mee te gaan op reis en ze willen anderen niet lastig vallen met de ongemakken van een ziek huisdier. Boven alles willen de dierenvrienden er nu zijn voor hun hond, omdat ze extra zorg nodig heeft. Shifra. Door Erwin van 't Hof Voor het echtpaar is het niet meer dan normaal dat ze de beslis sing hebben genomen om thuis te blijven. Albert: "Door slijtage aan haar bekken kan ze nog maar moeizaam lopen. Ze valt soms om en is niet altijd meer helemaal zindelijk." Normaal gesproken wordt een golden retriever rond de twaalf jaar. Shifra is nu 13,5. "De dierenarts heeft al gezegd dat ze over de houdbaarheidsdatum is." De familie Van Deursen beseft dat dit waarschijnlijk de laatste vakantie met Shifra is. "Ze is hier nu al meer dan dertien jaar, en dat is nu eenmaal een lange tijd. Shifra is echt onderdeel van de familie. Je zou zelfs kunnen zeg gen ons derde kind", aldus Petra. Terwijl de baasjes vertellen over Shifra komt ze de kamer binnen lopen. Ze sleept haar achterli chaam lichtelijk achter zich aan en ploft half neer op een voor haar bestemd kussen in de woon kamer. "Het is goed te merken dat ze nog steeds plezier heeft in din gen en op zoek is naar dezelfde regelmaat die ze al die jaren ge wend is", zegt Petra. "Zolang we dat nog zien, willen we haar niet laten inslapen." De familie wil er zelf bij zijn als er eventueel een beslissing moet worden genomen. Albert: "Als andere mensen erg emotioneel deden over het over lijden van hun hond of kat, deed ik daar vroeger best laconiek over. Maar als het je zelf gebeurt, is het toch anders. Shifra is hier altijd geweest en heeft ons ontzettend veel gegeven. Daarom willen we er nu ook zijn als het slecht gaat." Ook Petra vindt het belangrijk om juist nu thuis te blijven. "We had den nog niets geboekt, en toen werd de conditie van Shifra ineens een stuk slechter. Wij zijn er geweest bij het begin van haar leven, en willen ook bij het einde zijn. Dan pas is de cirkel echt rond. Op vakantie gaan kan altijd nog." Voordat de golden retriever ou- derdomsverschijnselen kreeg werd ze altijd opgevangen door vrien den of naar een kennel gebracht. "Dat laatste willen we haar ook niet meer aandoen, ze snapt zelf niet dat ze iets mankeert en we merken dat ze dan bewegingen gaat forceren omdat ze in aan raking komt met andere honden." Verwacht wordt dat Shifra niet lang meer te leven heeft. "Het is hard, maar zo is het nu eenmaal", zegt Albert. "Het enige wat we kunnen doen is er nu voor haar zijn." Eerder is het echtpaar met Shifra naar de dierenarts geweest om euthanasie te bespreken. "De dag daarna kreeg ze ineens weer een goede dag, en konden we haar echt niet zomaar laten inslapen. Het is toch gek om zo over het leven van je eigen huisdier te be slissen. We kijken nu elke dag aan hoe het gaat. Op vakantie gaan kan elk jaar en dit is voor ons nu even veel belangrijker." Venz hagelslag puur, melk of kwinkslag pak 600 gram kilo 1.67 C1000 Uw Eigen Bakker tompoucen C1000 Andijvie fijn, prei, rode bieten gekookt spitskool of worteltjes bak of zak 500 gram kilo 2.00 49% KORTING Taksi fruitdrank alle varianten 2 pakken a 1,5 liter alle combinaties mogelijk liter 0.33 Voor deze aanbieding geldt maximaal 2 per klant, OP=OP C1000 Cola en sinas 1,5 liter alle varianten alle combinaties mogelijk liter 0.33 MAXIMAAL 4 DEZELFDE AANBIEDINGEN PER KLANT

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15