hBh litte tocht voor verongelukte Marijo Stam Programma 't Blok Laatste keer Poldersound Jeugdig tekentalent gezocht Marathon speldag in Batavier Dubbelslag voor Kasper Kool Tweede editie Montmartre in het Oude Dorp HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 28 AUGUSTUS 2013 19 Si* Gospelkoor in Open Deur Dienst Taxatiemiddag bij van der Valk Duivensport Zomerbridge Mannenkoor repeteert Synagogezang Op verzoek van de familie was iedereen in het wit gekleed. pwertedc aan den IJssel - Twee jaar geleden verongelukte de 44-jarige Ifajo Stam, echtgenoot van Nora en vader van Sheranie en Damian, toen pjntoon omsloeg en in het water terecht kwam. Zaterdag 24 augustus L deen 'witte tocht' plaats vanaf het woonhuis van de familie aan de Ko- minJulionastraat naar de plaats van het ongeluk aan de lersestraat. JorCees Visser k van het ongeval heeft de een marmeren vlinder met Jtekstgeplaatst. De hoop is erop ge- letigd dat de gemeente alsnog zal Nieuwerkerk aan den IJssel Gospelkoor Bareehja uit Aiidel verzorgt op zondag 8 september een optreden tijdens de Open Deur Dienst 'n det Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. det christelijke jongeren koor is opgericht in 1993 en telt tachtig leden. Het koor staat onder leiding van Mo nica de Geus. Rob Dommisse 's de vaste pianist van Ba- 'echja. De dienst begint om tB.50 uur met samenzang. Voorganger is dominee L r89er en het orgel wordt espeeld door Arjan van Oriel. Nieuwerkerk aan den IJssel axateur Arie Molendijk 0udt vrijdag 30 augustus an 13.00 tot 16.00 uur een taxatiemiddag bij Hotel van "Valk aan de Parallelweg U' 185' De taxateur zal 7 en «Idzame boeken, «lassen toestaan dat het monumentje daar permanent mag blijven staan. Dinie Visschers typeerde Marijo in haar toespraak als een wilskrachtige man die zijn werkzaamheden met liefde en zo goed mogelijk wilde verrich ten. Weduwe Nora en haar kinderen Sheranie en Damian verwoordden hun gemis en met het aansteken van sterretjes konden de kinderen op hun eigen manier hun vader her denken. De volwassenen deden dit met twee minuten stilte, waarna vier witte duiven werden losgelaten. Met het leggen van witte bloemen bij het monumentje en het plaatsen van drijvende kaarsen in het water werd de bijeenkomst afgesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Plaat pop, Pleinpop, Poldersound; organi sator Ed van Gelderen van Stichting Vedj is er sinds de eerste editie op 5 mei 2005 jaarlijks druk mee ge weest. Ondanks dat het evenement van de live bands om uiteenlopende redenen steeds moest verhuizen bleef Van Gelderen stug volhouden, maar hij is nu van mening dat het tijd wordt voor iets anders en dat Poldersound 2013, op zaterdag 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het programma van het nieuwe seizoen in 't Blok staan, net als vorig sei zoen, op woensdag de kroegavon den; vanaf 20.30 uur lekker blijket- sen met vrienden en vriendinnen en een potje darten of tafelvoetballen. Op vrijdag 13 september vindt vanaf 19.00 uur de eerste kids-disco van het seizoen plaats met als thema 'BlackEtWhite'. De disco is bestemd voor kinderen van de basisschool; de toegang is vrij. Voor zaterdag 14 september staat een Teen age Party op het programma voor jeugd van twaalf tot zestien jaar. augustus, de laatste in de rij zal zijn. Evenals vorig jaar staat het podium op het evenemententerrein in Hit land. Tussen 14.00 en 22.00 uur worden optredens verzorgd door The Pretty Bastards, The Empty Hor se, Maispees, Hunted Down, From Heavens Expelled en Sugar Rush. In verband met het evenement wordt deze dag op de Hitlandselaan op last van de gemeente Zuidpias éénrichtingverkeer aangehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias is op zoek naar tekentalent voor een bijzonder project. De fietstunnel aan het IJser- manpad is één van de toegangsrou tes naar jongerencentrum 't Blok. Het is de bedoeling deze tunnel van een vrolijke uitstraling te voorzien door het aanbrengen van schilder en graffitikunstwerken. Het project wordt professioneel ondersteund door Mathieu Lucas, die al meerdere workshops bij 't Blok heeft gegeven. tu'l bandschriften, osterboeken en of oude hiil jbels voor bet PU- °P waarde schatten. -3 «uuu ceraer P,3nd vo°r 20 augustus. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lief hebbers van gezelschapsspelletjes komen woensdag 2 oktober aan hun trekken in dorpshuis De Bata vier. Soos 55+ organiseert voor die dag een marathon speldag. Tus- Kaarten zijn op diverse plaatsen in Nieuwerkerk verkrijgbaar alsmede in 't Blok. Vrijwilliger Nieuwe vrijwilligers om te hel pen bij het verzinnen en organise ren van activiteiten zijn welkom. Op woensdag 4 september wordt de eerste vrijwilligersvergade- ring van het nieuwe seizoen ge houden. ledereen van twaalf jaar en ouder kan zich aanmelden. Meer informatie in 't Blok of via debbie@jeugdwerkzuidplas.nl of www.tblok.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het concours voor jonge duiven uit Pommeroeul en de natourvlucht uit Nijvel die voor afgelopen weekend voor postduivenvereniging De Reis duif op het programma stonden, werden beiden een prooi voor Kas per Kool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Berty van Lieshout en Wil Blok wonnen vorige week de twaalfde zitting van de zomerbridge van de Nieuwerkerk- se Bridge Club. Het koppel behaalde Top 20 Pommeroeul: K. Kool 1, 3, 4, 5; A. Baas 2, 8,10,11,12,13,16,19; Gebr. Kool 6, 9,17,18, 20; L. van Erk 7; J. Hazenbroek 14; G. van Herk 15. Top 20 NijvelK. Kool 15; L van Erk 2, 4, 9, 11, 13, 14, 15; A. Baas 3, 8, 17 t/m 20; W. Moerman 6, 12; G. van Herk 7, 10; Gebr. Kool 16. een score van 67,18%. Martha Boers en Joke van 't Hoen eindigden op de tweede plaats met 66,14%. De derde plaats was voor Cor Lageman en Mi- chiel de Korver met 64,32%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Gerard Lange verzorgt Mannenkoor Nieuwerkerk op don derdag 17 oktober in het Ontmoe tingscentrum een speciaal concert in verband met het twintigjarig be staan van het koor. Het wordt een 'avond in joodse stijl', waarvoor vanaf vrijdag 30 augustus wekelijks gedurende zeven weken gerepeteerd wordt in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. De repetities duren van 20.00 tot 21.30 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0180-313329, pr@mannenkoor-nieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den Ijssel - In het Oude Dorp vindt vrijdagavond 13 sep tember de tweede editie plaats van het artistieke en gezellige evenement 'Montmartre in het Oude Dorp'. Jongeren in de leeftijd van tien tot en met vijftien jaar kunnen hun ontwerp tot zondag 1 september inleveren. De uitvoering van het project vindt plaats op zaterdag 14 en 21 september van 13.00 tot 17.00 uur, waarna een officiële opening plaatsvindt. Het is de be doeling het project jaarlijks op de agenda te zetten, zodat de tun nel steeds een ander gezicht krijgt. Voor meer informatie en aanmel den: allard@jeugdwerkzuidplas.nl. sen 10.00 en 16.00 uur kunnen de deelnemers klaverjassen, jokeren en rummikub spelen. De kosten bedra gen 10 euro, lunch inbegrepen. Voor meer informatie en aanmel den; 06-34158121 of 0180-444726. De winkeliers van het Oude Dorp hebben de Franse baretten weer uit de kast gehaald en zijn al druk op de Franse chansons aan het oefenen. De bezoekers kunnen vrijdag 13 september van 18.30u tot 21.30 uur een duik nemen in het gastvrije en gezellige winkelgebied. Naast nieuwe collecties, artistieke aanbie dingen en ambachtelijke producten zijn er in de winkels en de straatjes diverse kunstenaars uit Nieuwer kerk en directe omgeving aanwezig. Schilderijen, beelden, glaskunst, al lemaal handgemaakte kunstobjec ten die de moeite van het bekijken waard zijn. In samenwerking met Stichting Evenement is er tevens een Rad van Fortuin. Hier zijn leuke prijzen te winnen. De opbrengst komt geheel ten goede aan Stichting Evenement, die er met de opbrengst voor zorgt dat er in Nieuwerkerk leuke activi teiten en evenementen georgani seerd kunnen worden. Ook de kinderen kunnen zich deze avond vermaken met échte poppen kast, springkussen en schminken. Natuurlijk is er ook genoeg te proe ven en te snoepen. Voor de artistieke invulling zijn de winkeliers nog op zoek naar kunste naars en/of straatartiesten. Tevens zijn er nog enkele kramen beschik baar voor verkopers van creatieve en/of ambachtelijke producten. Een gedeelte van de opbrengst wordt door de winkeliersvereniging van het Oude Dorp gedoneerd aan Stichting Molen Kortenoord Dag centrum Korenaer. Voor meer informatie en aanmel den: info@hetoude-dorp.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19