'i&m bloemkweker istorisch Centrum zaterdag open Raad van State steunt gemeente in zaak winging Sunday Music in ■a Baraque Yvonne Mostard weekend bij De Koornmolen Supersnelrecht voor woninginbrekers Leen?06 maand plaats in het HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 28 AUGUSTUS 2013 25 pst de permanente collecte is Start kaartverkoop benefietconcert met Angela Groothuizen Dierencentrale Open Air Festival Koffie-uurtje "Vi! ..v.-,- rauizen - Het historisch cen tra Ons Verleden en museum Ons pver/eden zijn zaterdag I augustus open van 73.30 tot 3 uur. De musea zijn gevestigd tide Tweemanspolder 15. tentoonstelling 'Onze dorpen van boven' te zien, met veel oude luchtfoto's van Moerkapelle en Ze venhuizen. In de koffiehoek wordt een overzicht gegeven van de ten toonstellingen die de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle gereali seerd heeft. Leden van de genealogische werk groep zijn aanwezig om vragen te "en Haag/Zevenhuizen - De ge meente Zuidpias heeft terecht de bouwvergunningen ingetrokken troi bloemkweker M. Bakkeren "on de Zuidelijke Dwarsweg. Dat beeft de Raad van State woens- 21 augustus beslist in een hoger beroep dat door de bloem kweker was ingesteld. Bakkeren had nooit gebruik ge- maakt van de vergunningen die In ^92 en 2001 werden ver leend voor de vervanging van een kas en uitbreiding van zijn kassen. Hij wachtte daarvoor op een bouwvergunning voor een bedrijfswoning, zodat hij van daaruit toezicht kon houden op de kassen. Die bedrijfswoning was ech ter niet mogelijk binnen het nieuwste bestemmingsplan Zuidpias-West, omdat op deze plek grootschalige woningbouw zou plaatsvinden. Maar dat plan werd twee jaar geleden door de Raad van State vernietigd. Het voorgaande plan trad toen weer in werking en dat maakte de be drijfswoning wel mogelijk. Bakkeren zag daarin zijn kans om zijn wensen te realiseren. Maar de gemeente houdt het bedrijf van Bakkeren toch op slot. De wens van de gemeente blijft namelijk om daar wonin gen te realiseren. De Raad van State ondersteunt die wens. m U'ZCn 'n ^araque vindt inn91 september van 15.30 tot uur de eerste dans-, mu- lif en contactmiddag van het to? Se'zoen P'aats. De muziek vew>rgd door de Volendam- i.3Q U Stampa die vanaf UUr.het podium betreedt. |5-30 |\p Huuium Dl |j;snildda9en vinden in het Wan °P e"(e eerste en derde rJ entrun, aan de Zuidplasweg foor °egan9 bedraagt 5 euro. Iraque r nformatie: www.laba- La Stampa. Zevenhuizen - De Kleine Trom petter verzorgt op zaterdag 30 november een benefietconcert waar Angela Groothuizen en haar band Sway muzikale me dewerking aan verlenen. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar tijdens het Oogsfeest op zaterdag 7 september. Vanaf deze dag zijn kaarten ook online verkrijgbaar. De opbrengst van het concert is bestemd voor de Cliniclowns. Voor meer informatie: www.deklei- netrompetter.nl. Vermist Kater, zwart, witte snuit, sokken en buik, zwarte kin, is gechipt, Paral lelweg Zuid Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, witte borst, voeten en wit in snuit, Burg. Klinkhamerweg Zevenhuizen. Kat, zwart, met veel wit, zwarte vlek op rug en kop, halsband zwart met steentjes, Lek Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 of www.dierencentrale.nl Luchtfoto uit 1967 van Moerkapelle. beantwoorden en om starters en gevorderde genealogen te helpen bij hun zoektocht naar de eigen fa miliegeschiedenis. In Ons Molenverleden is de per manent lopende tentoonstelling te zien over de droogmakerijen rond de Rotte en wordt er een film vertoond. Zevenhuizen - Op het festival terrein aan de Bredeweg 118, naast de A12 en tegenover het kantoor van de KLPD, wordt za terdag 7 september de tweede editie van DG Sound Live ge houden. Tussen 14.00 en 23.00 uur verzorgen twaalf band een live optreden, verdeeld over twee podia. Omdat DG Sound dit jaar tien jaar bestaat, staan er voor het publiek diverse mu zikale verrassingen op het pro gramma. Kinderen kunnen zich vermaken op diverse spring kussens. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.dgsound.nl. Zevenhuizen - Eigenaren van oldti mercaravans van het merk Yvonne Mostard houden van vrijdag 30 augustus tot zondag 1 september een kampeerweekend op camping De Koornmolen. De caravans zijn van Nederlandse makelij, de oudste exemplaren zijn de vijftig jaar ge passeerd. De trotse eigenaren stel len hun caravans beschikbaar voor een kijkmiddag op zaterdag 31 au gustus. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informa tie: www.mostardyvonne.nl. Oldtimer caravans van Nederlandse makelij zijn komend weekend te zien bij De Koornmolen. Zevenhuizen - De ouderenadviseur houdt donderdag 5 september van 13.30 tot 14.30 uur een koffie-uur- tje in dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg. Senioren krijgen de gelegenheid elkaar te ontmoeten en kunnen vragen stellen aan de oude renadviseur. Zevenhuizen - Twee woninginbre kers (20 en 22 jaar) moesten zich dinsdag 27 augustus al verantwoor den voor hun aandeel in een inbraak in een woning aan de Bredeweg. Het duo werd zaterdag 24 augustus op heterdaad aangehouden. Het duo werd kort na middernacht overlopen door de bewoners. Die zagen op het moment dat zij thuis kwamen twee mannen via de ach tertuin het nabijgelegen weiland in- rennen. De bewoner aarzelde geen seconde en zette direct de achter volging in en waarschuwde onder tussen ook de politie. Inmiddels was duidelijk geworden dat het tweetal in hun woning had ingebroken. De twee inbrekers renden een maïs veld in en probeerden zich daarin te verschuilen. Meerdere buurtbewo ners omsingelden zo goed als dat kon het maïsveld en toen de poli tie met meerdere eenheden aan de zoektocht deelnam, konden de twee inbrekers worden aangehouden. Eén van hen werd door de buurtbewo ners gevonden en aangehouden. Aan de zoektocht deed ook een politiehelikopter mee. Het duo had enkele waardevolle goederen zoals een laptop en sieraden meegeno men. Die werden later in het maïs veld teruggevonden. Beide verdach ten hebben in Nederland geen vaste woon- en of verblijfplaats. In samenspraak met het Openbaar Ministerie werd besloten dat beide verdachten zich dinsdag al moesten verantwoorden voor de supersnel- rechter. De politie prijst de inzet en actieve houding van de buurtbewo ners die voor de aanhouding van deze twee verdachten doorslagge vend was.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25