Het armzalige lot van zomerambities Hl Ilk houd van muzikaal inkleuren" v/mfonie d kes Ir middenholland www.odonhoogendoorn.nl deHaij £^van derWende Gevelrenovatie advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 AUGUSTUS 2013 - 3 liburgse dirigent richt regionaal symfonieorkest op: A-Z Barbecue A-Z Barbecue Menu Gourmet Party Service per persoon: c 11,50 Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie Odon Hoogendoorn Thuis in de regio. ttwM/Waddinxveen - Hij is gek op Beethoven en Brahms en hij heeft jelmotig Mio 4 aan staan: de 44-jarige Ghislain Bellefroid uit Nieuwer- |t 0„|flngs dirigeerde hij nog het bekende Metropole Orkest, nu is hij 5e- I met /iet formeren van een nieuw symfonieorkest voor de regio Midden Lid en is dij op zoek naar gevorderde amateur-muzikanten uit de regio in zestien jaar en ouder en (jonge) professionele musici die zich, vanaf vol tijm, muzikaal willen laten leiden doorhem. iwerd geboren in Limburg .groeide daar ook op. Hij was ze- .n jaar toen hij een saxofoon in Lee kreeg. Vijfjaar later maakte de overstap naar klarinet. "Een bi instrument waar je heel je ziel [zaligheid in kunt leggen. Boven- jenookeen instrument waarmee ik Ier meer kans zou kunnen maken leen baan. Klarinettisten maken el uit van een orkest, voor jxofonisten geldt dat in mindere late." ade havo vertrok de jonge muzi- fcn naar Tilburg om daar klarinet [studeren op het conservatorium. Selecteert met name een docent r je kiest eigenlijk niet voor een balde stad." Toen zijn docent pisde naar Rotterdam, ging Bel eid dan ook mee die kant op. id was inmiddels afgestu iterd toen hij zijn vrouw leerde pen die voor haar broodwinning »kklarinet speelt en tegenwoordig luziekles op scholen geeft. Belle- Vul maakt al 23 jaar deel uit van e Marinierskapel. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en de leergierige muzikant besluit op een gegeven moment om naast zijn werk een studie voor dirigent te gaan volgen. "Als je niet houdt van leiding ge ven, moet je zoiets natuurlijk niet doen. Ik heb er juist voor gekozen omdat ik de muziek dan nog meer kan kleuren en niet de beperking heb van één instrument." Bellefroid volgt privélessen bij Jan Cober en wordt later door Arie van Beek on derwezen in orkestdirectie. "Er ging echt een wereld voor me open. Ik had tot dan toe vooral te maken gehad met blaasmuziek. Bij een symfonieorkest bepalen strij kers de melodielijn. Ik houd veel van muzikaal inkleuren en had het gevoel alsof ik een compleet kleu renpalet voor mijn neus kreeg." Bel lefroid heeft er zichtbaar plezier in en blijft niet onopgemerkt. Hij mag zelfs aantreden als assistent bij Jan- Willem de Vriend; chef-dirigent van het Nederlands Symfonieorkest. Ghislain Bellefroid bij een groot reclamebord voor het symfonieorkest in oprichting. Dirigeren kan hem zo bekoren dat hij zich hier uiteindelijk helemaal op toe wil gaan spitsen. Bellefroid heeft al de leiding over verschil lende orkesten, in Eindhoven en in Bennekom. "Via Monique van Leeu wen waar ik twee jaar geleden vi oolles nam, kwam ik er achter dat in deze regio ook behoefte is aan een gevorderd orkest. Muziekdo centen bieden hun leerlingen graag doorgroeimogelijkheden aan." En zo ontstond het idee voor een symfo nieorkest voor Midden Holland. Inmiddels heeft Bellefroid al twintig aanmeldingen. "Maar niet iedereen De tijd van onbezorgdheid is voorbij: volgende week begint de lange weg naar de volgende vakantie. Afloop vraagt om evalu atie, zij het in dit geval alleen om reeds te wennen aan het e- woord waarmee ik per september weer wordt doodgegooid. Net als elk jaar resulteert de evaluatie in een uittreksel over het armzalige lot van zomerambities. li de kiem van de zomervakantie stroomt mijn hoofd over van nastrevenswaardigheden die ik binnen die weken zonder al te conside rabele occupaties te gelde wil maken. Deze zomer wordt er niet geluierd, bulderde het engeltje op mijn schouder dat zich voor de gelegenheid had uitgedost als drill sergeant. Het kweken van een strak en sappig strand- lichaam' is na jarenlang vroegzomers koes teren - zonder zichtbaar resultaat - van de 'Ijst verdwenen. Denk bij mijn zomerambities eerder aan: 'uitzoeken waarom, en nadien verhelpen dat, ik te veel betaal voor mobiele telefonie', 'papieren op orde brengen', 'mijn boekenkast afstoffen'. Kortom: lang uitgestel de klussen klaren met een hoofd dat zo leeg is a's de bladzijden van mijn agenda. 5Peelde ik met idee om een eigen bedrijfje °P te zetten. Daar hoort een website bij, die ik °°k op poten wilde zetten in de vakantiewe ke Tevens koester ik een wens om verder te Coderen en die wens wilde ik concretiseren Qfdurende de zomer. jdu ik met een schone lei aan een studie in e g'ë beginnen? Nederlands of toch ge schiedenis? Leuven of Antwerpen? Of, zal ik me beperken tot het volgen van een mas ter? Welke master sluit dan aan op mijn wens om docent te worden? Trouwens, ik moet nog stage lopen dit schooljaar. Bij welke tijd schriften ga ik solliciteren? Zomaar een greep uit de verzameling vragen die ik beantwoord wilde hebben voor roos ters mijn brein weer zouden benevelen. Deze zomervakantie stond, evenals veel van haar voorgangers, in het teken van preventie zodat ik tijdens het nieuwe schooljaar niet twee da gen per dag moet leven om onderwijs en werk op orde te houden. De azuurblauwe zee van tijd die zich begin juli voor mij uitstrekte zou zich niet lenen voor half werk. En of ik geen steek verder ben gekomen. De zee van tijd verdampt en glipt door mijn Can- dycrushspelende en fantasyboekbladerende vingers. Nu moet alles alsnog gebeuren tij dens het aanstaande schooljaar. Stresspre ventie gefaald. Ach, des te meer zal ik ge nieten van het tegendraadse geluiwammes van de volgende zomervakantie. Ik kan niet wachten. kan geplaatst worden", zegt de di rigent er meteen bij. Ik heb bijvoor beeld maar een beperkt aantal bla zers nodig. Ik kan geen zes fluiters kwijt, om maar iets te noemen." Uit eindelijk zal het symfonieorkest be staan uit een mannetje of 35. "Dat kunnen er ook een paar meer of minder zijn", voegt Bellefroid er snel aan toe. "De leeftijd is een harde eis en iemand moet in drie maan den tijd zelfstandig een programma kunnen instuderen." De muziek waar Bellefroid aan denkt is een combinatie van klas siek en muziek uit films en musicals. "Het combineren wordt op brede schaal trouwens voortgezet. Denk bijvoorbeeld aan muziek gemengd met een andere kunstvorm of met een hele andere discipline zoals eten of sport. Alles is mogelijk." De Nieuwerkerker hoopt in janu ari met zijn nieuwe symfonieorkest te kunnen starten. Aanmelden kan vanaf 1 september officieel via www.SOMH.nl. Op maandagavond gaat er gerepeteerd worden. De locatie is nog niet bekend, maar waarschijnlijk op een plek in Nieu- werkerk omdat er een treinstation Op 31 augustus wordt op de Z- Uitmarkt een muzikale presentatie gegeven over het symfonieorkest in oprichting. Op 5 oktober vindt er ook een presentatie plaats op het Zuidpias Muziekfestival. Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Sauzen Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Vlees Salades Kipfilet Komkommersalade Filetkarbonade Witte koolsalade Kipsaté (2 stokjes) Huzarensalade Mexicaanse Kartoffelsalade barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met Tangen Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of Kijk op www.barbecue.nl BEZ0RGIN6 DAGELIJKS BRAIIS DOOR HEEL NEDERLAND ZEIFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! Profiteer NU van de 15% BTW verlaging Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis Wethouder Keftlaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-6331 14 E.info@pmgevelrenovatie.nl I. www.pmgevelrenovatie.nl Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info«®odonhoogendoorn.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3