X Handhaven voor een Schoon Zuidpias VERVOLG BEKENDMAKINGEN Gewijzigde locatie markt Zevenhuizen RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND 7EMEENTENIEUWS 28 AUGUSTUS 2013 Algemene plaatselijke verordening Verkeersbesluit Straatnaamgeving ZEVENHUIZEN Leontien's Ladies Ride Stichting Leontien's Ladies Ride, evenemen tenvergunning voor het evenement Leontien's Ladies Ride en Run op 14 en 15 september 2013. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel.(0180)330 491. Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994 besloten: verkeersbesluit 32-2013: Opheffen van het (brom)fietspad op het gedeelte van de Tweemanspolder, tussen de kruising met de Hennipslootbrug en de ingang van de parkeergelegenheid aan de Tweemanspolder 14 te Zevenhuizen. Gedurende de termijn waarbinnen tegen deze besluiten bezwaarschriften kunnen worden ingediend, zulten deze ter inzage worden gelegd in het raadhuis vanaf 28 augustus 2013. Lees voor de mogelijkheid om een bezwaarschrift in te dienen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. (0180) 330 300 Het college heeft, op advies van de advies commissie naamgeving, de volgende straatna men toegekend: Ten gevolge van de geplande bouw van woningen binnen het plangebied Zevenhuizen-Zuid wordt een straat en een fietspad aangelegd. De straat krijgt de naam: Anjerlaan Het fietspad krijgt de naam: Zevenrozenhofpad Omdat u nog niet eerder in de gelegenheid bent gesteld bezwaar te maken is het op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht voor belanghebbenden (dit zijn degenen die direct in hun belang zijn getroffen) mogelijk tegen dit besluit schriftelijk bezwaar in te dienen. In het bezwaarschrift moet worden aangegeven op welke wijze men meent in zijn belang te zijn getroffen. Bezwaarschriften kunnen binnen 6 weken na deze publicatie schriftelijk worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zuidpias. Voor inlichtingen over het indienen van een bezwaarschrift kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurlijke en Juridische zaken; 0180-639804. De inzameling van huishoudelijk afval is aan een aantal regels gebonden. Dit om het inzamelen zo ordelijk en milieuvriendelijk mogelijk te laten verlopen, ledereen heeft met deze regels te maken. Zuidpias heeft handhavers(boa's) in dienst die toezicht houden en inwoners aanspreken op het juist aanbieden van huishoudelijk afval. Deze medewerkers zijn bevoegd om een bekeuring uit te schrijven bij overtredingen. Het doel van handhaving is een schoon Zuidpias! Handhaving houdt toezicht op onder andere: het bijplaatsen van afval bij boven- ondergrondse verzamelcontainers het plaatsen van afval op en naast de minicontainers het illegaal storten van afval het te vroeg of verkeerd aanbieden van afval het te lang aan de weg laten staan van containers het beplakken van de openbare glas-, papier- en textielcontainers de naleving van de afvalscheidingsregels Wees ervan bewust wat u met uw afval doetEen boete kan namelijk oplopen tot 90,- De weekmarkt in Zevenhuizen van donderdag 5 september vindt plaats achter Dorpsstraat 85. Vanwege de 'Night of Harmony' en het Oogstfeest [6 en 7 september), waarvoor onder andere een podium wordt opgebouwd, is het Dorpsplein die dag niet beschikbaar. Standplaatshouders zijn begin augustus per brief geïnformeerd door de gemeente. Raadsvergadering Datum: dinsdag 3 september 2013 Aanvang: 20.00 uur Locatie: Raadzaal in Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den Ussel Vergaderpunten Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als bespreekstuk op de agenda staan. De vergadering begint om 20.00 uur. Opiniërend deel van de raadsvergadering (bespreekstukken 1. Rv Nota van uitgangspunten Bedrijvenpark Kleine Vink Op 25 september 2012 besloot de raad tot een ingrijpende wijziging van het perspectief voor de ontwikkeling van het Sportpark Kleine Vink. De achterliggende Nota van uitgangspunten stelt, in lijn met hetgeen is bepaald in de Stuctuurvisie Zuidpias 2030, nieuwe kaders vast voor de ontwikkeling van het gebied Kleine Vink. 2. Rv Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Bredeweg 114, Zevenhuizen Op 18 februari 2013 is er een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend voor het realiseren van een verkoopkas tbv tuinartikelen aan de Bredeweg 114. De raad wrordt voorsgesteld om de ontwerp verklaring van geen bedenkingen 'Bredeweg 114 te Zevenhuizen' te verlenen en gedurende zes weken ter inzage te leggen. 3. Rv Kaders capaciteitsverruiming wegvak Hoofdweg-West Eerder heeft de raad ingestemd met capaciteitsverruiming op de Hoofdweg-West binnen een profiel van 2x1 rijstroken. Aan de hand van recente verkeersonderzoeken en een uitgewerkt wegontwerp constateert het college in dit voorstel dat capaciteitsverruiming binnen een profiel van 2x1 rijstroken weliswaar mogelijk is, maar zwaarwegende nadelen kent. Het is nu aan de raad om hierin een standpunt in te nemen. 4.1 Rv Visie op de nieuwe regio 2.1 De regio Midden-Holland wil regie nemen in de voortgang van bestuurlijke ontwikkelingen op provinciaal en rijksniveau. Er is dan ook een gevoel van urgentie bij alle betrokken partijen. Er zijn veel vraagstukken die wachten op een aanpak in een of andere vorm van gezamenlijkheid, of het nu gaat om belangenbehartiging, beleidsontwikkeling c.q. -afstemming dan wel om uitvoering en/of bedrijfsvoering. Dit heeft geleid tot het initiatief om te komen tot een nieuwe visie op samenwerking: qua inhoud en vorm. 4.2 Rv Voorstel tot het vormen van een klankbordgroep De nieuwe regio De stuurgroep Nieuwe Regio heeft aan alle gemeentebesturen in de regio Midden-Holland de "visie op de Nieuwe Regio 2.1" ter besluitvorming voorgelegd. Onderdeel van de visie is de vormgeving van de toekomstige samenwerking. De huidige samenwerkingsconstructie (binnen het ISMH) zou moeten worden omgevormd voor 1 januari 2014 in een 'lichte gemeenschappelijke regeling'. Het voorliggend voorstel behelst het benoemen van 2 raadsleden vanuit de raad van Zuidpias in een klankbordgroep. 5. Rv Bekrachtigen noodverordening bomruiming Op zaterdag 13 juli 2013 is een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt in Zevenhuizen. Om de risico's die aan het onschadelijk maken van de bom zijn verbonden tot een minimum te beperken is het advies van het Explosieven Opruimingsdienst (EOD) opgevolgd. Geadviseerd is om mensen te verplichten om binnen te blijven en dat er zich geen personen en dieren in het gebied van 1130 meter rondom de bom mochten bevinden. Om zorg te dragen dat de politie de bevoegdheid heeft tegen het betreden van dit gebied op te treden is er door de burgemeester een noodverordening afgekondigd. Deze noodverordening dient achteraf door de raad te worden bekrachtigd. Besluitvormend deel van de raadsvergadering (hamerstukken) In dit deel van de vergadering kan de raad overgaan tot besluitvorming met betrekking van de raadsvoorstellen die in een opiniërend deel van de vergadering aan de orde zijn geweest. 6. Rv Tweede wijziging Regeling programmacommissies van de gemeente Zuidpias Bij het vaststellen van de regeling Programmacommissies van de gemeente Zuidpias heeft de gemeenteraad bepaald dat de programmacommissies een vaste samenstelling hebben en dat vervanging bij verhindering niet mogelijk is. Vanuit de raad is de wens te kennen gegeven, dat deze regeling versoepeld kan worden. Onderhavig voorstel voorziet daarin. 7. Rv Benoeming bestuurslid Stichting De Zuidpias Door afloop van de huidige benoemingsperiode van de heer R.P.J. Saarberg als bestuurslid van de Stichting de Zuidpias moet worden voorzien in de ontstane vacature. De heer Saarberg heeft aangegeven voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. orde Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwonero ondernemer, mag gebruik maken van het spreekrecht.UW dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd» per inspreker vijf minuten. Zijn er meer dan zes insprekers, dan kan de voorzitter deze spreektijd aanpassen. NB: Niet kan worden ingesproken bij: Agendapunt 2: Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Bredeweg 114, Zevenhuizen De reden hiervoor is dat er zienswijzen kunnen worden ingediend. Agendapunt 7: Benoeming bestuurslid Stichting De Zuidpias Het inspreken bij benoemingen is in het reglement van uitgesloten. Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, bij mevrouw J. van Houwelingen (0180) 33 03 13. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in he raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website Raadsvergadering Datum: woensdag 4 september 2013 Aanvang: 20.00 uur Locatie: Raadzaal in Gemeentehuis, Raadhuisplein Nieuwerkerk aan den Ussel Vergaderpunten Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapun t volgen hieronder de onderwerpen die als bespreeks u* agenda staan. De vergadering begint om 20.00 uur. Opiniërend deel van de raadsvergadering (bespree^10* 1. De instandhouding van de huidige 3 zwembaden in Zuidpias: toekomstvisie ,,oorde Drijver&Partners heeft een toekomstvisie opgestel v° instandhouding van de zwembaden in Zuidpias. Het i'a d.d. 12 juli 2013 is opgesteld na de raadsmotievan n^(|) ber 2012. Op 11 juni 2013 is een tussenrapportage besp in de raadsvergadering. .Ct Op basis van het rapport wil het college een voorkeu ven voor de wijze waarop de huidige tekorten kunnen terug gedrongen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6