PROGRAMMA Shantykoor Het-Kraaiennest Black Pearl Orchestra op de Nioht of Harmony 2013 Black Pearl Orchestra Aanvang 20.15 uur op het Dorpsplein te Zevenhuizen met medewerking van: Accordeonorkest "Con Brio" Shantykoor "Het Kraaiennest" Black Pearl Orchestra Zang: Bart Scheffers, Judith Kooijmans, Roy Pragt en Jordy Adegeest Presentatie: Wanda van der Spek Een greep uit de titels die gespeeld gaan worden in willekeurige volgorde door IÉ de genoemde groepen: Dansen aan de zee Weer naar huis Stil in mij Land van Maas en Waal Glimlach van een kind Dromen zijn bedrog Drunken Sailor X Heimwee Iedereen is van de wereld Zorro Als het golft Feuer und Flamme Oost, west, thuis best .JL. Laat me Programmawijzigingen voorbehouden. Vrijdagavond 6 september om 20.15 uur barst het weer los: The Night of Harmony. Hét openlucht muziekspektakel van Zevenhuizen. Lokale en regi onale artiesten, bands en muzikanten zetten zich in om u een onvergetelijke avond op het Dorpsplein te bieden. We stellen ze graag aan u voor: Vorig jaar stond project-orkest Black Pearl Orchestra (BPO) voor het eerst op het podium tijdens de Night of Harmony en dat was tevens de afsluiting van hun eerste project. Muzikaal leider Henk van Erk had voor zichzelf na dit optreden de nodige muzikale rust bedacht. Wat echter in oktober vorig jaar begon met het meedenken met het Oogstfeestcomité voor het programma 2013, startte een maand later al met het opzetten van een 2e project, geheel passend in het gekozen thema Nederlandstalige meezin gers". De avond voor het Oogstfeest treedt shantykoor Het Kraai ennest, samen met accorde onorkest Con Brio op tijdens de Night of Harmony op het dorpsplein in Zevenhuizen. De opzet zou kleiner zijn dan het voorgaande project, wat gezien de kortere voorbereidingstijd goed uit zou komen. Het idee was tevens om "iets minder" bekende lokale zangers en/of zangeressen te be naderen. Naast Bart Scheffers Shantykoor "Het Kraaiennest" is in 1995 opge- richt. In dat jaar ontstond aan de bar van dorpshuis Swanla het idee van het oprichten van een shantykoor met als doel gezelligheid en het op ontspannen wijze zingen van shanties. De start was in oktober van dat jaar en het eerste optreden vond al in februari 1996 plaats. He den ten daqe is "Het Kraaiennest (toch wel "meer" bekend) doen dit jaar Judith Kooijmans, Roy Pragt en Jordy Adegeest mee. Het re pertoire van BPO is dit keer ge vormd door een keuze uit voorstel len die gedaan zijn door de zangers en zangeres. De muzikanten die dit jaar mee doen zijn ook niet allemaal dezelf de als vorig jaar. Door een kleinere opzet is ook klein begonnen met lokale muzikanten. De ritme-sectie bestaat o.a. uit een aantal leden van de Moerkapelse band Tissum. Na het bepalen van het repertoire is Henk begonnen aan de arran gementen, waarbij in eerste instan tie gedacht werd aan 4 blazers. Gaandeweg tekende zich toch een grotere blazerssectie af en zijn het uiteindelijk 8 blazers geworden, dus niet kleiner maar vergelijkbaar met vorig jaar. Enerzijds komt dit door het afwisselende repertoire wat vraagt om variatie in klanken, anderzijds omdat dit toch ook zijn voorkeur heeft. Alle blazers komen uit Zevenhuizen en Moerkapelle. Op de Night of Harmony 2013 brengt BPO dus hun 2'" project met geheel nieuw repertoire ten gehore, dit keer met Nederlands talige pop- en rocknummers. BPO zou BPO niet zijn als er niet mini maal één nummer bij zit die "iets" afwijkt van het thema. Kom kijken, luisteren en laat u vrijdagavond 6 september muzikaal verrassen. een springlevend koor met zo'n 40 kerels, vindt de we kelijkse oefenavond (en bar- bezoek) nog steeds plaats in Swanla en treedt het koor jaarlijks ca. 30 keer op. Het koor beschikt over de "Halluf Vier, een bus die aan de binnen- en buiten kant is omgebouwd tot een 'schip', waarmee al vele tochten naar optredens in binnen- en buitenland zijn gemaakt. Het repertoire van Het Kraaiennest bestaat met name uit Nederlandse en Engelstalige shanties. Vlot te en goed in het gehoor liggende liedjes, meren deels 3-stemmig gezongen, worden afgewisseld met serieuze luisterliedjes. Het koor staat onder leiding van Wil lem Vink en men hoeft echt geen shantykenner te zijn om van een wervelend optreden te kunnen ge nieten. Het koor wordt begeleid door een combo, waarin onder meer een aantal accordeonisten zit, want shanties en het geluid van de accordeon zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Daarom wordt het optreden van Het Kraai ennest met het vermaarde accor deonorkest Con Brio uit Zuidland op vrijdagavond 6 september een onvergetelijke ervaring. Geïnteresseerd geraakt om koorlid te worden? Nieuwe leden zijn van harte welkom. Kom eens op don derdagavond, onze oefenavond, langs in dorpshuis Swanla om de sfeer te proeven en gelijk je deun tje mee te zingen. Voor meer infor matie, ga naar www.shantykoor.nl Oogstfeestkrant 4 september 2013

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 59