Accordeonorkest "Con Brio" Geen Webshop, Geen Megastore maar Al 48 jaar in de branche. OOGSTFEEST KORTING 20% korting op yo<rf De hele maand september Een familiebedrijf waar Kwalitiet en Service hoog in het vaandel staan en die ook nog met iedere prijs mee kan gaan. Moerkapelse Zijde 3 2752 BA Moerkapelle Tel: 079-5932133 pax: 079-5936471 Het gebeurt wel vaker, zo'n grapje. Het is 1997. De dorpshuisbeheer der viert zijn 50ste verjaardag. De dienstdoende dames beslui ten om zelf ook een stukje op te voeren. De dames verkleden zich met schorten, papieren mutsen en vat keukengerei, breken in in het programma van het shantykoor en presenteren zich als "viswij- venkoor"Zonder oefening vooraf uiteraard, maar dankzij veelvul dig meezingen met "de shanties" wordt dit een geslaagd optreden, zo zeer zelfs, dat de dames na af loop besluiten door te gaan. Er volgt een oprichtingsvergade ring, een ledenwerving, een reper toirebespreking, enz. Een naam wordt verzonnen en dan maar oe fenen. En dan is het er: Viswijven- koor "Sootjevisch". Het repertoire bestaat voor het grootste gedeelte uit liedjes over de zee en traditionele oud Hollandse liedjes. De liedjes worden in een meerstemmige zetting en ritmisch gezongen waardoor het geheel goed in het gehoor ligt. De 'vis wijven' zijn daarbij veelal gekleed in originele kleurige klederdracht afkomstig uit diverse vissersplaat sen. Tijdens het zingen worden zij instrumentaal begeleid door een Combo bestaande uit 6 dames en onder leiding van een man aan de bas: Wim van Oostrom. Het 15-jarig bestaan laten ze niet ongemerkt voorbij gaan. Met steun van dirigent Willem Blonk en sinds kort ook een extra repetitor Henny de Groot uit Moordrecht, studeren ze momenteel vele nieuwe liedjes in. Deze komen dan op de nieuwe (4e) CD. De opnames gaan in de komende maanden plaatsvinden. Viswijvenkoor "Sootjevisch' is te horen en te zien tijdens het Oogst feest op het podium van 10.15 tot 11.00 uur. Het accordeonorkest Con Brio uit Zuidland beschikt over enkele tien tallen enthousiaste accordeonisten die woonachtig zijn in de regio Voor- ne-Putten. Het orkest viert volgend jaar al weer haar 65-jarig jubileum. Dirigent Joop Kluin heeft al bijna 45 jaar de muzikale leiding over het orkest. Joop Kluin staat bekend om zijn muzikale kwaliteiten. Naast het feit dat hij een voortreffelijke dirigent is, bewerkt hij ook menig mu ziekstuk zodat ze geschikt zijn voor het accordeonorkest. "Wanneer je de klankkleuren van de accordeon goed op elkaar laat aansluiten, kan daarmee een mooi breed genre worden vertolkt", aldus dirigent Joop Kluin, die met veel plezier het grootste deel van het repertoire voor ac cordeon heeft gearrangeerd. Het accordeonorkest is een van de deelne mers aan de Night of Harmony op vrijdagavond 6 september a.s. Inbetween, Gordijnstoffen. Binnenzonwenng, Buitenz i,..~jêêm Oogstfeestkrant 4 september 2013 pagina 7 Bontenbal Interieur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 63