Nieuwe gast op het Oogstfeest: Karateschool Kaizen zaterdag j september 2013 Oogstfeest. De =01,-actie tijdens het Oogstfeest bij Hoogendoorn Optiek Hoortechniek HOF VAN HOLLAND BOUWT EEN FEEST VOOR EEN GEWELDIG OOGSTFEEST 2013 Iet café Jfofvan 3-CoCCancC n [JANAF 9.00 UUR staat de koffie klaar met verschillende soorten overheerlijke taart. VANAF 12.00 UUR staat de tap klaar voor een lekker koud biertje. beroemde broodje hamburger krijgt dit jaar gezelschap van een ouderwetse Hollandse buxsgemaabte bafgehabt. Al dan niet te bestellen op een broodje. muziek zal VANAF 15.00 UUR door de straat galmen en wij rekenen erop dat jullie a"emaal bij ons komen meegalmen. j~eesten gaan we aan de achterzijde op de parkeerplaats waar het Hofpleintje wordt getoverd tot het "FEESTPLEINTJE" neer er een dak zou zijn zou het er ongetwijfeld vanaf gaan Email: anjacafe@xs4all.nl www.hofvanhollandzevenhuizen.nl tel: 0180 63 13 65 of 06 28 16 68 27 Dorpsstraat 105, 2761 AN Zevenhuizen Oogstfeestkrant 4 september 2013 pagina 17 I Dit jaar zal tijdens het Oogstfeest (11.45 uur) voor het eerst een I demonstratie karate te zien zijn georganiseerd door Karateschool Kaizen met ondersteuning van de landelijke karate-organisatie GKH. Vorig jaar rond deze tijd startte Sensei Harold Brill zijn karate school in Moerkapelle en Zevenhuizen. Doel van de school was een plek te creëren waar jong en oud een plek zouden hebben om I te sporten, respect voor elkaar op te bouwen en vooral ook veel r te hebben. Dit is inmiddels ruimschoots gelukt. nementen. Zo staan er onder an dere buitentrainingen, nieuwe toer nooien, feestelijke examendagen en evenementen met de andere scholen binnen de GKH-organisatie op het programma. In het nieuwe seizoen gaat Karate school Kaizen ook samenwerken met Gemeente Zuidpias en Brains om zo de sport zowel tijdens als buiten schooltijden te promoten en kinderen in beweging te krijgen. Ge meente Zuidpias heeft Karateschool Kaizen tevens benaderd om een pro gramma voor senioren te ontwikke len dat in het najaar van start gaat. Mocht u meer willen weten over Ka rateschool Kaizen dan kunt u hun website bezoeken via www.gojukai- karate-kaizen.nl, bellen met Sensei Harold Brill (06-51234517) of kijk Direct na de start meldden zich al wildoende leden aan om naast de trainingen ook speciale trainingen en toernooien te organiseren. Om dat Karateschool Kaizen is aange sloten bij GKH (GojuKai Nederland) kinnen de leden tevens deelnemen aan nationale en internationale toer nooien en evenementen. De kinde ren, ouders en volwassen leden zijn in ieder geval erg enthousiast. Met veel plezier komen zij elke week één of meerdere keren trainen en als vanzelf maken zij hun omgeving ook enthousiast voor 'hun' karateschool en werven op die manier spontaan nieuwe leden, waardoor de school steeds verder groeit. Voor het komend jaar zit Sensei Harold Brill weer boordevol nieuwe ideeën voor zijn trainingen en eve- op hun Facebook pagina waar veel foto's van hun leden en evenemen ten te bewonderen zijn www.face book. com/Karateschool-Kaizen. U bent ook van harte welkom om een kijkje te komen nemen tijdens één van de trainingen en een gratis proefles mee te doen. Geschiedenis van het karate Karate stamt al uit de 14e eeuw. Het eeuwenoude verhaal gaat dat een monnik die uit India naar Okinawa kwam, daar de basis legde voor het Chinese Shaolin. Deze monnik, Bo- didarmha genaamd, beoefende een vorm die zeer moeilijk was voor zijn volgelingen. Het putte de leerlingen zowel geestelijk als lichamelijk hele maal uit. Er waren veel leerlingen die opgaven en weggingen. Bodidarmha besloot daarop om zijn leerlingen te onderwijzen in 'de onschendbaar heid van lichaam en geest'de basis van het Chinese Kempo. Dit waren gewoon oefeningen om het lichaam sterk en gezond te houden. We nemen aan dat het huidige kara te is beïnvloed door een groot aantal bestaande vormen van ongewapend vechten en dat met name China hier een grote rol in heeft gespeeld. Oki nawa heeft door de eeuwen heen al tijd in contact gestaan met ChinaTen tijde van de Sho koningen werden er ambassadeurs naar het Keizerlijk hot gestuurd en er waren veel handels routes en migranten. Men mag dus aannemen dat verschillende vormen van Shaolin Kempo zo hun weg naar Okinawa vonden en vorm gaven aan onze huidige karatestijlen. De Japanners ontdekten in de begin jaren van de vorige eeuw de waarde van karate en andere krijgskunsten om mensen te trainen. Ze ontdekten dat het karate goed was in te passen in hun onderwijssysteem. Wat begon op Okinawa als een hervorming om het onderwijs te verbeteren groeide in de jaren daarna in Japan uit tot een strak trainingssysteem. Het werd duidelijk dat de toekomstige genera tie kinderen veel fanatieker werden opgeleid. £oju-kni Tijdens het Oogstfeest op zaterdag 7 sep tember heeft Hoogendoorn Optiek en Hoortechniek voor het zesde jaar I monturen.Alleen op deze dag kosten alle monturen één euro, bij aankoop van een set glazen. Ook dit jaar zijn hier weer spe ciaal monturen voor ingekocht. Alle vari anten zijn mogelijk, glasbrillen, kunststof monturen, metalen, titanium en vrolijke kinderbrillen. Alle zonnebrillen kosten die dag ook €J>" exclusief de glazen. Dit jaar hebben zij een bijzondere leuke collectie, vermeld Olga Hoogendoorn. Er is speciaal naar een leverancier gezocht die een compleet vernieuwd assortiment kon aanbieden. Dit is goed gelukt en zij verwachten dat de opkomst groot zal zijn. Samen met de glasleverancier, die het gedrag van mensen bestudeert en het in kaart brengen van behoeften, is deze in staat om producten te creëren die opti maal aansluiten bij de wensen van brildra gers. De glazen zijn van hoge kwaliteit en creëren een oplossing die brildragers in alle situaties een maximaal visueel resul taat garanderen. Even wachten vinden de klanten geen probleem, onder het genot van een lekker kopje koffie kan men de sprankelende collectie bekijken, waarna weloverwogen een keuze kan worden gemaakt. U bent van harte welkom tijdens het Oogstfeest in de winkel om even een kijkje te nemen. In het oudste /tand van Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 73