HET FINANCIËLE Visser £t Visser Pensioen adviseurs wordt Retira Pensioenadviseurs ▼vissers visser ^1 En dat allemaal onder één dak. In Gouda! Risico's bij het aanvaarden van een erfenis! probleemoplossers voor het bedrijfsleven HART VAN HOLLAND 18 SEPTEMBER 2013 Per september 2013 gaat Visser £t Visser Pensioenadviseurs verder on der een nieuwe naam: Retira Pen sioenadviseurs. Een nieuwe naam met een nieuwe uitstraling, maar de dienstverlening blijft onveranderd. Retira Pensioenadviseurs is een onaf hankelijke adviseur met veel kennis en expertise op het gebied van collectief pensioen. Zij hebben onder andere veel kennis van de verschillende pensioen regelingen, maar ook van de verschil lende pensioenuitvoerders. Dat geldt in het bijzonder ook voor de premiepensioeninstelling (PPI), waar voor ze eerder een PPI-vergelijker maakten (www.nieuwepensioenuit- voerder.nl). Verdergaan onder de naam Retira biedt de gelegenheid hen nog sterker als pensioenadviseur te pro fileren en geeft kansen om nieuwe markten te benaderen. De jarenlange ervaring op financieel en fiseaal gebied combineren ze met jarenlange ervaring op het gebied van pensioen, dit maakt het advies zeer solide. In een tijd waarin pensioenregelingen iedere dag onderwerp van gesprek zijn, hebben ondernemers én particulieren sterk behoefte aan een deskundig ad vies, een behoefte waar zij ruimschoots in willen voorzien. Maak kennis met de pensioenadviseurs van Retira. Verken de mogelijkheden van samenwerking op het gebied van advies, bemiddeling en beheer. Voor meer informatie over hun dienstverle ning, zie www.retira.nl. 0° oOfc- de Haij eKan der Wende Een stap verder Steeds vaker wordt mijn kantoor ge confronteerd met nalatenschappen die op het eerste gezicht positief lijken maar later toch negatief uitpakken. Dit speelt onder andere wanneer in de nalatenschap onroerend goed zit, zoals een "ouderlijke" woning met een overwaarde, maar deze niet geheel vrij van hypotheeklasten is.. Door het overlijden vervallen er in komsten, het huis is in deze tijd niet zomaar verkocht en de opbrengst is onzeker. De hypotheeklasten bij voor- ai de aflossingsvrije hypotheken blij ven echter doorlopen en die moeten wel gewoon worden doorbetaald. Als u een erfenis zuiver aanvaardt en dat kan ook uit uw gedragingen worden afgeleid (als u zich als eigenaar van de erfenis gedraagtjdan bent u by negatieve nalatenschap ook voo> eigen vermogen aansprakelijk voor schulden. De wet biedt voldoende moge la den om die privé aansprakelijk voorkomen, maar dan moet u we de spelregels letten. Laat u over het aanvaarden van een er op tijd informeren door uw notar Op mijn kantoor kost u dat lang altijd meteen geld. Ook in dcze c misch moeilijke tijden voelen wi maatschappelijke verantwoor heid. Vaak helpt overigens een testament om de afwikkeling mogelijke negatieve nalate goedkoper af te wikkelen. ■HARTVAN ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS ▼VISSER VISSER De Haij Van der Wende Advocaten De Haij Van der Wende Advocaten in Capelle aan den IJssel werkt voor ondernemingen en (non-profit) organisaties. We adviseren cliënten op het gebied van arbeidsrecht, ondernemingsrecht, vastgoedrecht en ruimtelijke ordeningszaken. 010-220 44 00 010-220 44 99 mail@haijwende.nl www.haijwende.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel Postbus 84233 3009 CE Rotterdam advocaten Ondernemen? Samen met Visser Visser Accountants-Belastingadviseurs in Gouda! Wij staan u terzijde met een verrassend veelzijdig dienstenpakket. In onze aanpak gaan we altijd een stap verder. We verdiepen ons in uw organisatie, zijn betrokken bij alle facetten van ondernemen en adviseren u bij het nemen van grote en kleine beslissingen. Wilt u eens vrijblijvend kennismaken? Bel Jaco Slingerland AA, Arie Plug RA of drs. Leo van de Stelt RA van onze vestiging in Gouda. Visser Visser Accountants-Belastingadviseurs J. (Jaco) Slingerland AA, telefoon: 06 23 66 85 93 A. (Arie) Plug RA, telefoon: 0611 34 3013 Drs. L. (Leo) van der Stelt RA, telefoon: 0610 2614 66 Harderwijkweg 2,2803 PW Gouda Telefoon: 0182 35 82 35 Gouda@visser-visser.nl, www.visser-visser.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 42