EföhE 50 HART VAN HOLLAND I 18 SEPTEMBER 2013 Week 38 /Nr. 147 Schieland en de Krimpenerwaard Ontdek de Dijk Officiële Bekendmakingen Is uw sloot schoon? Bestuursvergadering Werkzaamheden Hennipsloot Vergunningen www.hhsk.nl 9JI edukans schoenmaatjes Waterwerken Hoogheemraadschap van Op zaterdag 21 september is het landelijke evenement de Dag van de Dijk. Voor dit evenement or ganiseert het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard een interactieve fietstocht langs de Hollandsche Ijsseldijk tussen 10.30 en 16.00 uur. Tijdens deze fietstocht wordt op verschil lende plekken langs de route wat verteld over het werk en de taken van het hoogheemraadschap. Er is ook ruimte om vragen te stellen aan de hoogheemraden en ambtenaren van het hoogheemraad schap. Aan de fietstocht is een puzzelelement toegevoegd. De winnaar kan een ballonvlucht voor twee winnen. U kunt zich tot en met woensdag 18 september aanmelden voor. Op donderdag 19 septem ber ontvangt u het gehele programma inclusief de voorwaarden voor de winactie per e-mail. Ga naar www.hhsk.nl om u aan te melden. Houd onze website ook in de gaten voor het programma, de op- en afstapplaats en de winactie De bekendmakingen en de lïlf bekendmakingen van de vergun- LaaalBl ningen worden ook gepubliceerd op www.officielebekendmakingen.nl. Vanaf oktober vindt u de bekendmakingen niet meer in uw huis-aan-huis krant, maar alleen nog maar op internet. Scan de QR-code met uw smartphone om meteen de web site van de officiële bekendmakingen te openen. Scannen kan met een app zoals i-nigma. Sloten zijn belangrijk. Ze zijn bedoeld om water te bergen en af te voeren. Het water moet snel afgevoerd kunnen worden als het bijvoorbeeld flink regent. Daarnaast voeren we water aan in droge periodes. Voor een optimale af- en aanvoer van water is het belang rijk dat watergangen breed en diep genoeg blijven en niet te dicht begroeid raken. Als eigenaar van een perceel langs het water bent u vaak onderhoudsplichtig voor de watergang en aangrenzende oever. Dit houdt in dat u ervoor moet zorgen dat de watergang de juiste afmetingen en geen overmatige begroeiing heeft. Schieland en de Krimpenerwaard ziet erop toe dat dit gebeurt. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard controleert jaarlijks of watergangen en waterkeringen goed onderhouden zijn. Deze periodieke controle noemen we ook wel schouw. Dit jaar gaan wij vanaf 15 oktober controleren of uw sloot schoon is. Wij gaan controleren op het gewoon onderhoud. Het gewoon onderhoud bestaat uit het verwijderen van voorwerpen en materialen, schonen, maaien en verwijderen van overmatige begroeiing, het instandhouden van de oevers en taluds en onderhouden van beschoeiing die de doorstroming van het water belemmeren. Schieland en de Krimpenerwaard ziet toe op naleving van de regels door de schouw. Is uw sloot al schoon? Lees meer over het onderhoud van uw watergangen op www.hhsk.nl. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 25 september aan vang 14.00 uur. De vergadering vindt plaats in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u zich heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretari aat, tel. 010 45 37 272. Er is groot onderhoud nodig om de dijken aan beide zijde van de Hennipsloot tussen Zevenhuizen en de Rotte op te hogen. Hiermee wordt de waterveiligheid geborgd. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en Groenservice Zuid-Holland (GZH) werken hiervoor samen. De dijken worden met grond opgehoogd. Tevens wordt ook een stuk fietspad op de dijk langs de weg Tweemanspolder opgehoogd. Daarnaast wordt het voet pad tussen Zevenhuizen en de Eendragtspolder opge knapt. De werkzaamheden zullen in oktober van start gaan. Als allen volgend planning verloopt zijn de werkzaamheden voor de kerst afgerond. Voor vragen kunt u contact opne men met de projectcoördinator van het hoogheemraad schap, dhr. M. Weijland, 010-4537367. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheem- raadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) en stelt maatwerk- voorschriften op. Capelle aan den IJssel (K.13.689,10 september 2013) Evides Waterbedrijf, maken van twee proefsleuven, Groenedijk; (K.13.612,10 september 2013) Eurofiber Nederland B.V., aanbrengen van een mantelbuis met kabel, Abram van Rijckevorselweg; (K.13.676,11 september 2013) KPN Telecom, aanbrengen van een kabel, Ijsseldijk 97; (K.13.640,11 september 2013) Gemeente Capelle aan den IJssel, vervangen van een damwand en beschoeiing, Othello. Gouda (L.13.047. 2 september 2013) Oasen N.V., onttrekken van grondwater in de omgeving van de Zuidwestelijke Randweg in Gouda. Nieuwerkerkaan den IJssel (K.13.673, 5 september 2013) Reym Nieuwerkerk B.V., tijde lijk dempen overige watergang 's-Gravenweg 121-123. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen, tel. 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. vu/ een noenendoos voor een vriendje ver Weg J Ga naar edukans.nl/schoenmaatjes en doe mee!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 50