eauty Let op: Tractorclub De Tempel trekt door de polder Oud-burgemeester Moerkapelle overleden Zevenhuizen Centraal Stunt prijzen in oktober bij de Sun Beauty Store Schoonheid HART VAN HOLLAND Zi 25 SEPTEMBER 2013 19 'Zonder verleden geen heden' In Memoriam Zonnen Voor Nagels Pedicuren 11 Staalt maar €5 extra. eauty dfVÖtfd Nails •ea Corsicalaan 33 I 3059 XX Rotterdam I 010 222 12 02 I www.sunandbeautystore.nl Ontwerp JOI DTP levenhuizen - Oude tijden herteven, niet alleen tijdens het Oogstfeest. Oli zaterdag 21 september trok een colonne van zestig tractoren door levenhuizen en omstreken. Het ms de jaarlijkse grote tocht van de Reeuwijkse tractorclub De Tem pel. De pitstop was bij de Willem- llexander Baan, alwaar de tracto ren in rijen tentoongesteld stonden. Door Pepijn de Groot Rond het middaguur zouden ze er staan, de traetoren. Om twaalf uur staat het Nely Gambonplein dan ook vol auto's. Hier en daar een oldtimer - maar geen traetor te Wennen. Het geluid dat de pol der vult, komt uit roeiboten die in groten getale door wedstrijdbanen trekken. In de verte doemt een slinger voer tuigen op en langzaam nadert een pruttelend geluid het sportcom plex. Een opgestoken hand of duim, soms een claxon: de chauffeurs groeten iedereen die langs de weg staat. Op een parkeerplaats tussen de wateren parkeren ze hun oude dakbeesten om te lunchen. "De catering moet niet ver bij de par keerplaats vandaan zijn," vertelt Jos van der Bijl, secretaris van De Tem pel, "want de chauffeurs laten hun beestje niet graag alleen." Trekkers "e Reeuwijker kreeg pas relatief Op weg naar de pitstop bij de Zevenhuizense roeibaan. laat 'de koorts', zoals hij de liefde voor tractoren - hij noemt ze 'trek kers' - bestempelt. "Een vriend no digde me eens uit voor zo'n tocht en dat was prachtig. Dan ga je kij ken wat zo'n dingetje kost, schaf je er eentje aan. Ja, voor je het weet zitje ook in het bestuur." Voor Van der Bijl is het levend hou den van geschiedenis een van de redenen om vier keer per jaar een tocht te rijden. "Er rijden alleen trekkers mee van voor 1970. Met zo'n tocht probeer je het nostalgi sche in stand te houden." Een van de tractoren heeft een melkbus achterop bevestigd met daarop de leuze: zonder verleden geen heden. Vraag de andere chauffeurs, die komen vanuit Amstelveen tot Lun- teren en van Reeuwijk tot Moerka- pelle, naar hun motieven om mee te rijden en je hoort vrijwel altijd hetzelfde: "Lekker met je kop in de wind en proberen dat ding draaien de te houden." Volgens Van der Bijl speelt 'laten zien wat je hebt' ook een rol. Veel kinderen vinden dat prachtig. Een jongetje zit beretrots op een blauwe tractor en omklemt het stuur alsof hij het nooit meer los wil laten. Zijn vader ziet het glim lachend aan. "Rij je zelf naar huis?" Fier antwoordt de jongen. "Ja hoor pap!" Moerkapelle - Begin deze maand, op 3 september, is in Oud-Beijer- land oud-burgemeester les Keijzer van Moerkapelle overleden. In maart 1965 werd Keijzer (WD-er) benoemd tot burgemeester van de toenmalige Zuid-Hollandse ge meenten Benthuizen (maakt nu deel uit van de gemeente Rijn- woude) en Moerkapelle (tegen woordig gemeente Zuidpias). Op het moment dat Keijzer in Moerkapelle aantrad, was zijn vader burgemeester van Pa- pendrecht en zijn schoonvader H.R. Nieborg, burgemeester van Nieuw-Lekkerland. Keijzer kwam volop in het nieuws toen hij in 1975 bij de politie aan gifte deed van verduistering en als gevolg hiervan twee wethouders en vijf ambtenaren van de ge meente Benthuizen werden gear resteerd. In 1977 trad hij terug als burge meester van Benthuizen, maar hij bleef wel in functie in Moerka pelle. In 1978 vertrok hij ook hier om burgervader van Waalre te worden. In 1985 werd Keijzer bur gemeester van Veghel wat hij is gebleven tot aan zijn pensionering op 1 november 1998. Hij is daarna in diverse plaatsen nog waarne mend burgemeester geweest zoals in Aalburg en in Zundert. In Moerkapelle is een openbare basisschool naar hem vernoemd: de Burgemeester IJ.P. Keijzer- school. Keijzer die in de Zeeuwse plaats Wemeldinge werd geboren, is 79 jaar geworden bron:Wikipedia Zevenhuizen - Senioren kunnen ie dere dinsdag tussen 14.00 en 16.00 uur in de recreatiezaal van zorgcen trum De Zevenster aan de Leliestraat 3 een kopje koffie komen drinken of meedoen aan een activiteit. De kosten bedragen 2,50 euro per keer. Wie geen vervoer heeft kan contact opnemen via 0180-637111 voor het maken van een afspraak. De kosten bedragen 2,50 euro. Begeleiders van bezoekers zijn ook welkom, alsmede vrijwilligers die tijdens deze midda gen een handje willen helpen. een vaste prijs van 9,95 tot 20 min met gratis aftersun. Beschikbare zonnebanken: Ergoline Prestige 1100-S, 880 Excellence 800 Excellence en Avant Gardes. hele maand oktober een nieuwe set nagels normale prijs 4^- nu VOOT maar 25,-. U krijgt 3 weken garantie op een nieuwe set nagels. Sii de Sun Beauty Store kunt u 7 dagen in de week terecht voor een mooie set nagels of een manicure. Ook probleemnagels zijn welkom, daar wordt dan een passende oplossing voor gezocht. Voor meer informatie daarover kunt u contact opnemen met de Sun Beauty Store. De schoonheidssalon bij de Sun Beauty Store biedt u een uitgebreide keuze aan van schoonheidsbehandelingen, variërend van een korte reinigende behandeling tot een sPeciale en resultaatgerichte behandeling. In do maand oktober is de 60 min. behandeling de behandeling van de maand. "eze behandeling bestaat uit: reinigen, peeling, stomen, huidanalyse, onzuiverheden Verw'jderen, epileren, gezichts- en decolletémassage, masker, dagverzorging en na afloop is aen Professionele visagie mogelijk! ormaleprijs^8tv. U betaalt nu slechts 25,- vooreen schoonheidsbehandeling Van 60min. erwen uw voeten eens, ze staan altijd voor u klaar. Goed verzorgde voeten brengen u waar u 'n rTloeT' Laat uw voeten verzorgen bij de Sun Beauty Store en u loopt op wolkjes. u kunt uw voetep r Normaal 2<95. uw voetep nu de aandacht geven die zij verdienen. Nu voor maar 19,95. Je behandeling bestaat uit: Het knippen, polijsten, eelt verwijderen en aansluitend een -hijke ontspannende voetmassage. Lakken van uw teennagels als optie is mogelijk en Meer nagel voorbeelden kunt u bekijken op onze website. 0 rrnnilAr orations 0pENlNGSTIJDEN: Maandag: 12:00 - 22:00 Di t/m zat: 09:00 - 22:00 Zondag: 12:00 - 20:00 I Ga naar de website en like onze facebookpagina om op de hoogte te blijven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19