Tijd om aantrekkelijk zaken te doen. Jongeren aan de graffiti Betrapt met gestolen auto en inbrekerswerktuigen Feestelijke heropening leercentrum PCOB Zonnebloem naar Broekerveiling HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 25 SEPTEMBER 2013 23 Direct uit voorraad OP=OP M. DE KONING fhvis id Profiteer dit jaar nog van een investeringsaftrek van maar liefst 9.634,- en ontvang een gratis Volkswagen horloge. Voor een kennismaking met Jetta Hybrid bent u van harte welkom in onze showroom. Het is nu aantrekkelijk zaken doen. "Lease vanaf 425,- excl. BTW per maand. Brandstofverbruik: 0 4,1 L/100 km (1L op 24,4 km), C02-uitstoot 0 95 g/km. Das Auto. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 32-jarige Rotterdammer en een 46-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zijn in de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 sep tember aangehouden, omdat ze in een gestolen auto reden. Agenten reageerden op een mel ding over twee verdachte mannen op de Rottekade in Zevenhuizen. Op de Middelweg kwam hen een auto tegemoet rijden, met daarin twee mannen. Uit navraag bleek dat de auto gestolen was. De agen ten draaiden hun auto en wilden de achtervolging inzetten. Omdat de gestolen auto er met hoge snel heid vandoor ging, verdween hij uit het zicht. Inmiddels keken verschil lende politie-eenheden uit naar de auto. Die werd door agenten aan getroffen op de Eerste Tochtweg in Nieuwerkerk. Bij de auto waren twee mannen die door de agenten werden aangehouden. Zij bleken inbrekerswerktuigen bij zich te heb ben en zijn in verzekering gesteld. Itmerkerkaan den IJssel - Graffiti diest Mathieu Lucas heeft op 21 iptember sa men met jongeren zijn spuitbussen laten spreken. Onder kt tunneltje bij jongerencentrum \U werd hard gewerkt aan drie 'pieces' die binnenkort aan de zij- taten van de spoortunnel worden hestigd. OoorErwin van 't Hof dp de drie borden is onder meer een tor en een opengeslagen boek te zien. Het thema van de graffiti- Kerken is duidelijk: school. "Dat is een bewuste keus geweest", vertelt kas. "De drie borden die we vo- lije week hebben gemaakt, heb- ien als thema vrije tijd." Daarop rijn voornamelijk sportieve tafere len te zien. "Op deze manier willen ut de twee zaken benadrukken die erg belangrijk zijn voor jongeren." Lucas is te spreken over het talent en de inzet van de jongeren. "Je riet echt dat ze hun best doen en liet serieus nemen. Ik zorg ervoor dat het geheel er uiteindelijk strak uit komt te zien, maar ik laat ook reel werk aan hen over." Marije üi'ksen van Stichting Jeugdwerk Zuidpias is blij met het resultaat het project. "Het werk van vo- rige week ziet er fantastisch uit, ik tan niet wachten tot de panelen allemaal op hun plek hangen." De lans dat het initiatief volgend jaar herhaald wordt, lijkt groot. Dirk- sen:"Als het aan mij ligt, doen we Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een inbraak in mei moest voor het Leer- centrum-PCOB aan het Kortenoord nieuwe apparatuur worden aange schaft en de braakschade worden hersteld. De herinrichting werd vrij dag 20 september gevierd, tegelijk met het vijftienjarig bestaan van het centrum. Wethouder Jan Verbeek heropende het Leercentrum door zijn foto op de PCOB Facebook-pagina te plaat sen. Vele 50-plussers namen een kijkje tijdens de Open Dag. Een aan tal schreef zich meteen in voor één van de cursussen om in het digitale tijdperk te leren omgaan met de computer. Wethouder Verbeek overhandigt de initiatiefnemer van het Leercen trum één van de vijftien usb-sticks, voor gebruik door cursisten. Voor meer informatie: pcob-nieuwerkerk.nl of 0180-314923, tussen 19.00 en 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijks uitje van de Zonnebloem ging dit jaar richting Broek op Lan- gedijk waar, na het gebruiken van de lunch, de Broekerveiling bezocht werd. Hier werd getoond hoe vroe ger de aardappelen, groenten en fruit geveild werden. Het bezoek werd afgesloten met een rond vaart langs de diverse eilandjes in dit natuurgebied en rond 18.00 dit voortaan elk jaar zodat de brug steeds een nieuw gezicht krijgt." Wanneer de graffitikunstwerken worden onthuld, is nog onbekend. "We zijn nog op zoek naar de juiste lak zodat de werken het best tot hun recht komen", aldus Allard Lammerts van Bueren van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. "Ik verwacht dat het niet lang meer zal duren voordat we de brug feestelijk kun nen inwijden." uur keerde het gezelschap terug in Nieuwerkerk. Mathieu Lucas (rechts) is te spreken over het talent en de inzet van de jongeren. ^polderdijk 38, Krimpen a/d IJssel. Tel. 0180 - 55 95 00 Wormerhoek 16, Capelle a/d IJssel. Tel. 010 - 459 94 00 Orr'bloem 40 - 48, Rotterdam Ommoord, tel. 010 - 420 71 11 Wv"w.mdekoning.nl "P basis ran fc Volkswagen Jem L4UI hybrid comfort dsg automaat en lull operational lease op basis van 60 maanden en 15.000 kilometet per jaar.Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Getoonde afbeelding bevat meetuitvoeringen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23