jjjjj^ Moerdregt "Zeg nee tegen sluiting Moerdregt" Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Politiek dient motie in f ITweede Kamerlid SP roept op tot actie Vnnaf 12.725,-^ Vanaf €22.645,- Vanaf 11.280,^. I Vanaf 30.695,- Vanaf 20.925,- HART VAN HOLLAND 10 25 SEPTEMBER 2013 ZORGPARTNERS MIDDEN-HOLLAND OPEL ZAFIRA 1.4 TURBO V' 140PK MERIVA 1.4 RHYTHM Www.eefenhuub.nl ZAMATOUREÜ I Moordrecht - Personeel en bewo- xrs leggen zich niet neer bij sluiting mzorgcentrum Moerdregt. Zesio- ta zich vrijdag 20 september aan bij je oproep van SP Tweede Kamerlid ïtnske Leijten om in actie te komen regen het besluit. Die deed zij tijdens ten debat over de zorg in brasserie ■ijn waar ook raadsleden van I MA, CU/SGP en D66 hun steun aan ées betuigden. Door Erwin van 't Hof Moerdregt biedt momenteel huis- I resting aan ruim veertig men sen. Die moeten na sluiting wor- den overgeplaatst. Daar zitten de veelal hoogbejaarde bewoners zelf niet op te wachten: "Ik zit prima waar ik zit, waarom moet ik op mijn leeftijd nu nog verplaatsen?", vroeg een bij het debat aanwe zige bewoonster zich hardop af. Met duidelijke taal liet Leijten we ten wat ze van het voornemen vindt om het verzorgingshuis te sluiten. "Hier wordt alleen maar vanuit eco nomische redenen gehandeld, de menselijke maat wordt vergeten." Het Tweede Kamerlid denkt dat de deuren van het verzorgingshuis geopend kunnen blijven als de ge meenschap duidelijk laat merken tot ze het niet pikt. "We zijn er zelf dij als we dit laten gebeuren." De sluiting van het zorgcentrum is liet initiatief van Zorgpartners Mid den-Holland, waaronder Moerdregt lalt. In een reactie op vragen ge- Renske Leijten: "Gemeenten moeten weigeren mee te doen aan de decentralisaties."(foto: André Muller) steld door de WD, zegt het college dat zij geen invloed heeft gehad op het besluit om de zorginstelling te sluiten. Deze reactie stuit Leijten te gen de borst: "Ik schrok van deze re actie, de gemeente legt zich er wel heel erg makkelijk bij neer." Verder stelt het college dat het de sluiting niet aan heeft zien komen. 'Toen ik dat las, vroeg ik mij af hoe goed de communicatie tussen de gemeen te en de zorginstellingen is ge weest", aldus het Tweede Kamerlid. De in de zaal aanwezige raadsle den beloofden dat er binnenkort in de raadzaal een debat komt over Moerdregt. Huishoudelijke hulp Leijten trok de discussie over de bezuinigingen op de zorg gedu rende de avond breder dan alleen de sluiting van Moerdregt. Het Tweede Kamerlid is sceptisch over de decentralisaties van de AWBZ en de huishoudelijke hulp. Leij ten: "Natuurlijk is het een verkapte bezuiniging, en de gemeenten zitten momenteel met de handen in het haar hoe ze die moeten aan pakken. Mijn boodschap aan alle gemeenten is: doe het niet. Weiger om mee te doen aan de decentra lisaties. Er is nog niets concreet besloten, ik heb nog geen wetten gezien. Het wordt tijd dat de gemeenten inzien dat ze zelf za ken kunnen tegenhouden die niet gunstig zullen uitpakken voor de maatschappij." Moordrecht- In de week van maan dag 30 september tot en met zon dag 6 oktober vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 30 september, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden; van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen, toegang 1,25 euro. Dinsdag 1 oktober, 9.00- 1.00 uur Stoelverkoop door firma Van der Hove; 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Toegang 1,25 euro; 18.30 uur Zingen bij de pi ano, toegang 1,25 euro. Woensdag 2 oktober, 14.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje; toegang 3 euro. Donderdag 3 oktober, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen; van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen, toegang 1,25 euro. Vrijdag 4 oktober, 14.30 uur Kookworkshop, maximaal 12 deelnemers, aanmelden is ge wenst, toegang 3,50 euro. v Zondag 6 oktober, 14.30 uur Filmmiddag in recreatiezaal De Kroon, toegang 2 euro. ledereen is welkom. Nadere infor matie is op te vragen bij de recep tie van Moerdregt aan Land voor Water 3, via mailadres moedregt@ zorgpartners.nl of telefonisch via 0182-373844 op werkdagen tussen 8.30 en 15.00 uur. Nieuwerkerk - Door de fracties van CU/SGP, SP, PvdA en D66 is een motie aangekondigd waaruit blijkt dat de politieke partijen het besluit om Moerdregt te sluiten 'prematuur en ongewenst' vinden. Het zorgcentrum vervult immers een belangrijke rol in Moordrecht. Bij het ter perse gaan van deze krant was niet duidelijk of de mo tie nog op de agenda gezet kon worden voor de gemeenteraads vergadering van dinsdag 24 sep tember. Standaard voorzien von: metallic lak, j auise controle, airconditioning, LM velgen, Mistlampen, lederen stuurwiel. In diverse kleuren uit voorraad! Exclusief afleveringskosten (indusief metallic lak) Standaard voorzien van: metallic lak, navigatie, tel. voorberei ding, LM velgen, luxe bekleding Exdusief afleveringskosten (inclusief metallic lak) jMhBHKS Standaard voorzien van: metallic lak, LM velgen, airco, extra getint glas, radio-cd speler Exclusief afleveringskosten (inclusief metallic lak) Standaard voorzien van: metallic lak, navigatie, tel. voorbereiding, LM velgen, parkeersensoren, luxe bekleding Exclusief afleveringskosten (indusief metallic lak) CORSA Standaard voorzien van: metallic, airco, LM velgen, extra getint glas, luxe bekleding, parkeersensoren Exclusief afleveringskosten (indusief metallic lak) Eef en Huub Rotterdam-Noord Ceintuurbaan 133 Tel. (010) - 211 11 11 Eef en Huub Rotterdam-Zuid Aristotelesstraat 34 Tel. (010)-291 61 61 Eef en Huub Berkel Raadhuislaan 30 Tel. (010) - 511 27 66 Eef en Huub Capelle Klaverbaan 22 Tel. (010) - 442 23 88

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 43