Hoe werkt een iPad Meet the Parents nieuw leven Titelkandidaten De IJssel houden zich koest ingeblazen Bridgedrive voor vrouwen Jong-talent concert Naar de bieb voor sport en spel 'f HART VAN HOLLAND I I 25 SEPTEMBER 2013 Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen w Moordrecht - Bibliotheek De Groe ne Venen houdt in alle vestigingen een twee uur durende informatie bijeenkomst over de iPad en andere tablets. In de vestiging Moordrecht vindt de bijeenkomst plaats op dinsdag 1 oktober om 19.30 uur. De kosten bedragen 5 euro; bibliothee kleden krijgen 1,50 euro korting. Aanmelden is noodzakelijk en kan aan de balie in de vestiging of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl. www.hvhonline.nl Moordrecht - De titelkandidaten voor het clubkampioenschap bij schaak vereniging De IJssel gingen er niet echt voor in de tweede competitieronde. In de 'praatschaak' partij tussen Hans Lodeweges en Ronald Mandersloot werd al snel de vrede getekend en dat was ook het geval bij Frank Visser tegen Léon Jacobse. In het treffen tussen Wim Mul der en Ad Multem was het Mulder die aan het langste eind trok. Veel spektakel was er op het bord in de partij tussen Rien Duine en Gerard van der Wouden. Duine veroverde al in de openingsfase een stuk tegen een pion, maar zijn koning kwam danig op de tocht te staan. Conso lidatie van de voorsprong bleek niet eenvoudig. Een remiseaanbod werd geweigerd, maar dat bekwam hem slecht. Hij verzeilde in een eindspel met twee lichte stukken tegen de dame. Dit vereiste veel bedenktijd en dat besliste uiteindelijk definitief zijn ondergang. Arie Macdaniël won van Sjaak in 't Veld, Pane Vink van Jan Vink,Frans Dubois van Jan van den Dorpel, Teus Boere van Ton van Smirren en Cas per de Pijper van Bastiaan Rietveld. Remisepartijen voor Leen Boon stra tegen Mick van den Berg, Arie Macdaniël tegen Aad van den Berg, Aad van der Meer tegen Stefan Lip- schart, Stand aan kop van de ranglijst: 1.Ronald Mandersloot, 2. Gerard van der Wouden, 3. Arie Macdaniël jr, 4. Hans Lodeweges, 5. Frank Vis ser. Moordrecht - De Vrouwen van Nu organiseren jaarlijks een provinciale bridgedrive, waarvoor uitsluitend vrouwen zich aan kunnen melden. Dinsdag 8 oktober doet de bridgen de vrouwenkaravaan Moordrecht aan. De najaarsdrive wordt gehou den in De Zespunt aan de Molen laan van 10.00 tot 16.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 32 euro per paar. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-373011. Moordrecht - Moordrecht Klassiek organiseert voor zaterdag 2 novem ber het jaarlijkse Jong-talent con cert. Aanvang 19.30 in de Harmonie zaal, Sportlaan 5. Jonge talenten tot twintig jaar, solo of groep, kunnen zich opgeven via www.moordrecht- klassiek.nl. De kunstexpositie van te keningen wordt deze avond verzorgd door jong talent Hester Be. Het concert trekt jaarlijks veel deelnemers en bezoekers. Moordrecht - Het thema van de kinderboekenweek, van woensdag 2 tot en met 13 oktober, is 'sport en spel'. Woensdag 9 oktober is er van 13.30 tot 15.30 uur een feestmiddag in Bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moordrecht. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen knutselen, speuren, bewegen en tal hersenen trainen. Haal een sportpas en doe mee, detoegang is vrij. J*5®* "V De orthopeden en de sportarts zijn in het GHZ gestart met een inloopspreekuur voor sporters met sportletsel. Het spreekuur is gericht op een snelle diagnose en optimaal behandeladvies. Wanneer Het spreekuur vindt elke maandagmiddag op de Polikliniek Orthopedie (Bleulandlocatie) plaats. Sporters die zich tussen 13.30 - 14.30 uur met verwijsbrief melden, worden geholpen. Meer informatie: www.ghz.nl Moordrecht - Coverband 'Meet the Parents' treedt zondag 29 septem ber van 16.00 tot 18.00 uur op in Gouda Studio's aan de Oosthaven 12 in Gouda. De leden van de band, die ooit begon als schoolband van de Sint Jozefschool, hebben elkaar weer gevonden en hebben inmid dels wekenlang gerepeteerd voor het komende optreden. De cover band brengt muziek uit de jaren '70, '80 en '90. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.goudastudios.nl. Het spreekuur Afhankelijk van het soort sportletsel beoordeelt de orthopeed of uw behandeling wordt voortgezet door een orthopeed met een specifiek aandachtsgebied of dat u wordt doorverwezen naar de sportarts. In het laatste geval kunt u de volgende dag op het spreekuur van de sportarts in het GHZ terecht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47