OPEN H»|S 5 OKTOBER Schoenmaatjes nieuw bouwdag.nl Zaterdag 28 sept. Kom langs! Kijk op Nieuwbouw Een huis kopen? Juist nu! Stinkt uw airco? RlUflS koster y/Ba's,l°n Exclusief huren met zorg van Rivas 11:00- 15:00 uurj edukans schoenmaatjes deelnemer powered by niki.nl Ontdek de voordelen van een nieuw gebouwd huis tijdens de Nieuwbouwdag op zaterdag 28 sept. Kijk op nieuwbouwdag.nl voor alle deelnemende projec en www.duschautomotive.nl 50 HART VAN HOLLAND I 25 SEPTEMBER 2013 Kom vrijblijvend kijken: er is meer mogelijk dan u denkt! NVM www.nieuwbouwdag.nl Ga naar edukans.nl/schoenmaatjes Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn tussen 11.00 en 15.00 uur honderden huizen opengesteld Wij verwijderen bacteriën, stof en vetaanslag die tot nare luchtjes, verkoudheid en allergie kunnen leiden. James Wattstraat 7, Gouda, Telefoon 0182-539 220 U vindt ons op het industrieterrein bij de Karwei in Gouda Uw zorg goed geregeld www.rivas.nl makelaardij Rivas Zorggroep verhuurt in het 7e Bastion in Gorinchem luxe appartementen, waarbij comfort en zorg centraal staan. Het ultieme woonplezier ontstaat door het samenspel tussen exclusief wonen, een unieke locatie, luxe en comfort en een prachtige omgeving. Daarnaast is er 24 uur per dag, 7 dagen per week zorg van Rivas beschikbaar. Het 7e Bastion biedt dit alles...en nog zoveel meer. Exclusief en zorgeloos wonen Zelfstandigheid en veiligheid Zorg van Rivas is 24 uur per dag beschikbaar Service op maat Direct gelegen aan de Merwede Nabij de historische stadskern van Gorinchem Van de 23 exclusieve en ruime appartementen zijn er 4 gemeubileerd, gestoffeerd en geheel ingericht. De overige appartementen zijn voorzien van een luxe badkamer en keuken en kunt u verder inrichten naar eigen smaak en inzicht. KJ facebook.com/NVMopenhuis twitter.eom/@NVMopenhuis Op zaterdag 5 oktober is het weer NVM Open Huizen Dag! Een mooie kans om geheel vrijblijvend binnen te kijken bij vele huizen. Door het ruime aanbod, de lagere rentestanden en gunstige huizenprijzen, betaalt u nu voor een koophuis lagere maandlasten dan een paar jaar geleden. Een groter huis kopen is daardoor ook betaal baarder geworden. Bent u starter of huurder die wil kopen? Ook dan is er vaak meer mogelijk dan u nu wellicht denkt. Als u een leuk huis heeft gezien op de NVM Open Huizen Dag, schakel dan een NVM-aankoopmakelaar in. Hij kan u nader informeren over huizen die u heeft bezocht, onderhandelingen voeren en u bij de aankoop ontzorgen. Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. Tot 5 oktober! Het grootste deel van de daling van de woning prijzen ligt achter ons. Niemand minder dan Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), zei het onlangs. "Wellicht nog een kleine daling in 2013, maar daarna kunnen we weer omhoog kijken", aldus Knot. De huizenprij zen liggen nu op het niveau van 2003. Om die reden, en omdat de hypotheekrente historisch laag is, lijkt dit het moment om een huis te ko pen. Ook al omdat de huren fors omhoog gaan. De omslag naar een stabilisatie en vervolgens weer stijging van de woningprijzen lijkt zich op dit moment voor te doen. De meest recente onderzoeken van het Centraal Bureau voor de Statistiek laten zien dat de woningprijzen in februari ten opzichte van januari met ruim 1 procent zijn gestégen. Eindelijk een teken van herstel, ook al wordt voor dit hele jaar nog een lichte daling van de huizenprijzen voor speld. Hoe dan ook, de huidige markt biedt kansen voor de consument. Een overzicht van die kansen: De hypotheekrente is historisch laag De maandelijkse lasten van rente en aflossing zijn daardoor uitzonderlijk laag. Bovendien heb je als koper de zekerheid van vaste woonlasten, als je ervoor kiest de hypotheek vast te leggen voor een langere periode. De woningprijzen stabiliseren Nu kopen betekent dus dat je tegen de laagste prijzen sinds jaren in het bezit kunt komen van een woning en vervolgens kunt profiteren van waardegroei. Een snelle terugkeer naar de prijs niveaus van vóór de crisis is echter onwaar schijnlijk. De NHG gaat omlaag De Nationale Hypotheek Garantie wordt in 2014 weer teruggebracht naar het oude niveau van 265.000 euro. Op dit moment is de NHG tijdelijk verhoogd naar 320.000 euro. Koop je een huis met NHG, dan heb je een lagere rente en minder risico als je buiten je schuld je hypotheek niet meer kunt betalen. Als je nu koopt, kun je dus ook een duurdere woning met NHG kopen. De maximale financiering daalt De maximaal verkrijgbare hypotheek daalt in de komende vijfjaar van 105 naar 100 procent. Dat betekent dat je de kosten koper (tien procent van de koopprijs) in de toekomst niet langer kunt financieren, maar met eigen geld moet betalen. Kopen is voordeliger dan huren* Voor veel mensen is het nog een dilemma, maar cijfers tonen het onomstotelijk aan: kopen is financieel gunstiger dan huren. Dit komt onder meer doordat, zoals het kabinet heeft bepaald, de huurprijzen extra zullen stijgen: 4,5 procent voor sociale huurwoningen en 6,5 procent voor vrije sector huurwoningen. Een voorbeeld laat het verschil zien: Voor een woning met een huur in 2013 van 650 euro betaal je in 2023 maandelijks 1.009 euro als de jaarlijkse stijging 4,5 procent bedraagt. Ter vergelijking: voor een koophuis van 170.000 euro en een hypotheekrente van 5 procent betaal je nu maandelijks 653 euro en in 2023 710 euro. En je bouwt ook nog eens eigen vermogen op. Bovendien kun je je huis naar hartenlust verbouwen of uitbouwen. Als je huurt, dan moet je genoegen nemen met de woning zoals deze is. Sterker nog, als je gaat verhuizen en je hebt iets in de woning verandert, dan moet je deze in haar oorspronkelijke staat terugbrengen. En dat kost geld. Kopen? Nieuwbouw is goedkoper Dit is dus het moment om te kopen. Wie daarvan overtuigd is, staat dan voor de keuze: nieuwbouw of bestaande bouw. Dan is het goed om te weten dat nieuwbouw goedkoper is dan bestaande bouw Dat komt doordat kopers geen overdrachtsbelasting betalen, de eerste jaren nauwelijks onderhouds- kosten hebben en hun huis niet hoeven te verbou wen. Ook is hun energierekening opvallend laag, dankzij de uitstekende isolatie en de zuinige verw mingstechnieken. Maar er is nog een reden waaro nieuwbouw goedkoper is dan bestaande bouw markt ontwikkelt nieuwbouwwoningen tegen s ee scherpere prijzen. Zie voor meer info http://www.neprom.nl/publicaties/ DownloadsPublicaties/prijs-en-kwaliteit- nieuwbouw-en-bestaand.pdf Informeer bij je financieel adviseur of kopen ook100 jou voordeliger is dan huren. (voor een overzicht van de opengestelde projecten c> www.niki.nl (voor het nieuwbouwaanbod in Nederland Meer informatie of een afspraak Neem dan contact op met onze locatiemanager: (0183)760767

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 50