Zuidpias Buurt maakt kermis met wijkteam Dorrestein Raadsinformatie gemeente WEEK 'Spelenderwijs' thema landelijke opvoedweek Zuidpias pakt uit met Week van de Veiligheid Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht HART VAN HOLLAND I 25 SEPTEMBER 2013 'Reijzende Kracht' in Dorrestein De°[mat'e'1''een'(omsten praat mee! Een bomvolle zaal buurtbewoners in de Meander maakte dinsdagavond 17 september kennis met het nieuwe sociaal wijkteam Dorrestein. De bewoners wilden graag horen wat het wijkteam voor hen gaat doen en met welke vragen zij bij hen kunnen aanklop pen. Wethouder Jan Verbeek onthulde samen met de oudste (101 jaar) en een jonge bewoner (2| van Dorrestein het schilderij Eigen Kracht. Eigen kracht Het schilderij was gemaakt door de leden var het wijkteam, die een voor een aan de zaal werden voorgesteld, leder wijkteamlid vertelde wat zij zélf doen aan vrijwilligerswerk en mantelzorgtaken. Twintig vrijwilligers meldden zich al na afloop aan voor ondersteuning. Vanaf woensdag 18 september is het wijkteam van start gegaan vanuit de plek van het internetcafé in de Meander. Duidelijk is dat het wijkteam zich stap voor stap ontwikkeld. Bewoners kunnen zelf ook suggesties aandragen. Vangnet Het is de bedoeling dat het wijkteam mensen zo lang mogelijk in staat stelt om zelfstandig in de eigen woonomgeving te kunnen leven. Om dat te bereiken, is zowel een goed sociaal vangnet als een goed zorgnetwerk nodig. De gemeente Zuidpias, Zorgkantoor VGZ en hun gezamenlijke partners willen in de pilot Dorrestein gaandeweg ervaring opdoen welke rol een sociaal wijkteam hierin kan spelen. Mensen dichtbij huis ondersteunen, waarbij de eigen kracht voorop staat. Dat is waar het nieuwe Wijkteam Dorrestein zich voor inzet. Vat doet het wijkteam Dorrestein? Het wijkteam is het eerste aanspreekpunt voorvragen en problemen op het terrein van zelfredzaamheid en participatie (meedoen): Heeft u een vraag over zorg, welzijn, wonen, werk, mantelzorg, participatie onzelfstandigheid? Het wijkteam staat u 9raag te woord; Heeft u problemen of ziet u problemen ln uw huurt en weet u even niet meer hoe nu verder? Het wijkteam helpt u uw zaken weer op orde te krijgen, zodat u de regie over uw eigen leven kunt herpakken. Wij gaan samen met u op zoek naar oplossingen vanuit uw eigen kracht; Witu vrijwilligerswerk doen? Of iets °en voor de buurt waarin u woont? Het vjkteam gaat graag in gesprek met u °ver de mogelijkheden; Heeft u suggesties voor het wijkteam? Wij staan open voor uw ideeën en adviezen! Openingstijden wijkteam Dorrestein Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 09.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur 09.00 - 12.00 uur 09.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur Adres Wijkteam Dorrestein Woonzorgcentrum Meander Boslaan 1, 2912 PA Nieuwerkerk aan den IJssel Telefoon: (0180) 441 552 E-mail: info0wijkteamdorrestein.nl Op vrijdag 27 september gaat het Wijkteam Dorrestein op buurtbezoek. Het team komt dan langs om met bewoners te praten over eigen kracht en sociale betrokkenheid. Onder het genot van een drankje kunt u van 14.00 tot 18.45 uur kennismaken met de wijk teamleden. Het buurtbezoek heeft de toepasselijke naam 'Reijzende Kracht' en wordt muzikaal ondersteund door een draaiorgel. Planning 14.00 - 15.00 uur: speelplaats tegenover Gemiva 15.15 - 16.15 uur: speelplaats bij De Meidoorn 16.30 - 17.30 uur: tegenover Zorgcentrum De Meander 17.45 - 18.45 uur: speelplaats aan het Flevopad Meer informatie Aangezien de voorstelling buiten plaats vindt, gaat deze bij slecht weer niet door. Het Wijkteam Dorrestein nodigt u in dat geval uit om op een later moment alsnog in gesprek te gaan. Hiervoor kunt u bellen met (0180) 441 552, of mailen naar info0wijkteamdorrestein.nl. In heel Nederland is van 7 tot en met 13 oktober de Week van de Opvoeding. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Spelenderwijs', dat mooi aansluit bij het thema 'Sport en spel' van de Kinderboekenweek 2013. CJG opent deuren Bij de Centra voor Jeugd en Gezin (CJG's) in Zuidpias staan die week de deuren open voor ouders, opvoeders, coaches, kinderen en jongeren om hen de gelegenheid te geven elkaar te ontmoeten, met elkaar te praten of een gezamenlijke activiteit te ondernemen. Een positieve benadering staat daarbij voorop. Activiteiten en bijeenkomsten Ouders kunnen in en rond de CJG's terecht voor tal van activiteiten, workshops en themabijeenkomsten. Van onderwerpen als 'Hoe houd ik alle ballen in de lucht?' en 'Loverboys voor jongeren en hun ouders', tot een workshop 'Persoonlijke ontwikkeling'. Maar ook een fotowedstrijd, babymassage, peutergym, of de creatieve workshop 'Kom Be-Tekenen' in de Brede school de Esse Zoom te Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan elke leeftijdsgroep is gedacht. Programma en informatie De Week van de Opvoeding biedt een mooie kans om ervaringen over opvoeden te delen. Opvoeden en opgroeien doe je tenslotte met elkaar. Alle informatie over waar en wélke activiteiten bij jou in de buurt plaatsvinden, vindt u op www.cjgzuidplas.nl. Daar vindt u naast het programma voor de Week van de Opvoeding ook informatie over bedplassen, schoolkeuze, ADHD, zwangerschap, scheiding of verslaving. Samen met onze veiligheidspartners organiseert de gemeente binnenkort de Week van de Veiligheid. Van maandag 7 tot en met vrijdag 11 oktober worden voor u allerlei activiteiten georganiseerd. Het accent ligt hierbij op veiligheid en brandpreventie. Houd de website www.zuidplas.nl en de gemeentepagina in de gaten en schrijf de activiteiten die u niet wilt missen meteen in uw agenda! Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behande ling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Kievithof 2 3-kamer eengezinswoning (tussen) Beschikbaar: per direct Bruto huur: 597,54 per maand Voorwaarden: Maximaal 3 personen Max. bruto verzameljaarinkomen €34.229,- Minimaal bruto verzameljaarinkomen bij 1 persoon 22.026,- Minimaal bruto verzameljaarinkomen bij 2 personen 28.551,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis Iper woning één formulier), via het telefoonnummer (0180) 330 300, of down load het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 30 september 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg bij iedere inschrijving een kopie van het IB-60 formulier 2012 van alle volwassenen in het huishouden toe (aan te vragen bij de belastingdienst) en een kopie (of kopieën) van de jaaropgave over 2012. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijf formulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. 'e"da van <le openbare informatiebijeenkomsten oktober 2013 Wd e6n on((erwerP in een raadsvergadering aan de om r-'rnt' ^an een informatiebijeenkomst belegd worden 5'eden, inwoners en andere geïnteresseerden meer 3ri(jJ9even over een onderwerp. Het college, of een dn./, r9anisatie, licht een onderwerp toe, ondersteund °°rde ambtelijke organisatie. lijdenT''~6n'e W" 9raa9 geïnteresseerden ook meepraten voelt ln Ormat'eavonden. Spreekt een onderwerp u aan, oir, mf dan O'fgenodigd door het gemeentebestuur praten. U hoeft u niet op te geven voor deze bijeenkomsten waar raadsleden en inwoners door elkaar in de raadszaal zitten. Na een toelichting over het onderwerp, kunnen vragen worden gesteld. Elke deelnemer, dus ook een inwoner, kan deze stellen. Informatiebijeenkomst Datum dinsdag 1 oktober 2013 Aanvang 20.00 uur Locatie Raadzaal gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Informatiepunten 1. Opening 2. Presentatie Hoofdweg-West Op 3 september 2013 heeft de raad het college tijdens de raadsvergadering verzocht om een raadsinformatiebij- eenkomst te organiseren, waarin de schetsontwerpen - de eerder beoogde Optimaliseringsvariant met 2x1 rijstroken en de Verdubbelingsvariant met 2x2 rijstroken - vergeleken kunnen worden met de huidige situatie. De informatiebijeen komst biedt ook inwoners de gelegenheid tot inspraak op het schetsontwerp met 2x2 rijstroken. Portefeuillehouder: M. Bosman 3. Sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5