VAN DER HAMMEN Geen koudwatervrees bij zwemevenement voor het goede doel Openbare reclame gaat aan banden Breicafé Zuidpias weer open Hoe zit het met de AWBZ bijdrage en de overwaarde in mijn eigen huis en hoe voorkom ik dat ik mijn spaargeld moet gebruiken voor die bijdrage? E PN' Voor mensen, door mensen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 OKTOBER 2013 13 NOTARISKANTOOR De eigen bijdrage voor de AWBZ leidt nogal tot onrust. Dit is lang niet voor iedereen terecht. Wel is voor u van belang dat u weet hoe de regeling voor u uitpakt en welke mogelijkheden u eventueel heeft om te schenken of erfdelen op te eisen. Een goed actueel testament en/of levenstestament (met o.a. volmachten als u zelf niet meer in staat zou zijn om uw wil te bepa len) is daarvoor belangrijk. Ons kantoor organiseert in november een vrijblijvende informatiebijeenkomst, waar u ook in het Hart van Holland over zult vernemen en waar de spelregels over de eigen bijdrage op een begrijpelijke manier zullen worden uitgelegd. Heeft u belangstelling voor deze bijeenkomst meld u dan aan bij ons kantoor. Wilt u over deze materie liever een persoonlijk gesprek, dan bent u van harte welkom voor een vrijblijvende bespreking met één van onze juristen. Wij kunnen voor geringe kosten ook de berekening van de "AWBZ eigen bijdrage" voor u maken op basis van uw huidige situatie. Voor het aanmelden, een persoonlijke afspraak of meer info kunt u bellen naar 0180 - 63 16 11 of via ons e-mailadres info@notariszevenhuizen.nl. Dorpsstraat 100 2761 AH Zevenhuizen Postbus 91 2760 AB Zevenhuizen Telefoon 0180-631611 Telefax 0180-633443 E-mail: info@notariszevenhuizen.nl www.notariszevenhuizen.nl Zevenhuizen - Twee zwemteams van vier personen trotseerden zon dag 29 september onder weliswaar stralende weersomstandigheden het ijskoude water van de Willem Alexander Baan. Zij deden dit om geld in te zamelen voor goede doe len, in totaal een bedrag van 1200 euro. Daarnaast werd een vinzwem wedstrijd gehouden. Hoewel de eerste editie van het Sport4Support zwemevenement geen hoge op komst had, kijkt de organiserende Moordrechtse zwemvereniging Orka '97 tevreden terug. Door Erwin van 't Hof De watertemperatuur wordt ge durende het evenement veelvul dig besproken. Met name door de sponsordeelnemers die een kreet niet kunnen onderdrukken als ze dan toch écht het water in moe ten. "Dit is echt verschrikkelijk koud, maar we gaan ervoor!", zegt één van de deelnemers van team Orka dat uitkomt namens de Moor drechtse zwemvereniging. Het an dere team bestaat uit leerlingen van het ID College. Elke zwem mer legt uiteindelijk vijfhonderd meter af voor het goede doel. De geoefende vinzwemmers, onder meer van Orka '97, zwemmen een halve, één of zelfs vier kilometer. Terwijl de zwemmers afzien in het water, kijkt een van de drie orga nisatoren belangstellend vanaf de kant mee. Gerard Veurink is blij dat het evenement door kon gaan. "We lopen echt al een hele tijd met dit idee, en het is prachtig als dat ver wezenlijkt wordt." De organisator ziet deze eerste editie als een op maat om wellicht in de toekomst te gaan groeien. "Vandaag is een goed leermoment voor ons. We zien wat er goed gaat, en wat er mis schien wat beter had gekund. Dat nemen we allemaal mee voor vol gend jaar." Veurink hoopt dat er dan meer teams aan de start zul len verschijnen. "Daar gaan we ons zeker hard voor maken, vandaag De deelnemers aan de vinzwemwedstrijd legden, beide voeten in één vin gestoken en voorzien van een snorkel, een afstand van 500, 1000 of zelfs 4000 meter afin het buitenwater, (foto: Sylvia van Straalen] Zuidpias - Raadsleden spraken tij dens de raadsvergadering op 24 september over openbare reclame in de gemeente. Het idee is om vaste plekken voor reclame aan te wijzen, verspreid over de vier dorpen. Dit zou het straatbeeld verbeteren en de ge meente de mogelijkheid bieden om door middel van betaalde adverten ties inkomsten te genereren. De invoering van een reclamebeleid betekent overigens niet dat stich tingen en verenigingen binnenkort grof geld moeten neerleggen om evenementen bekend te maken. André Muller (SP) opperde het idee om een deel van de reclameplekken altijd beschikbaar te houden voor regionale initiatieven. Zijn voorstel werd breed gedragen door de raad. Verwacht wordt dat het college voor het eind van het jaar met concrete plannen komt voor het reclamebe leid. heeft aangetoond dat het kan en wie weet wat de toekomst brengt." Als de sponsordeelnemers uit het water komen, valt weer dat ene woord dat als een rode draad door de middag loopt: "Koud!" Een van de deelnemers loopt snel met een handdoek richting de kleedka mers: "Het was koud, maar ik heb er geen moment spijt van gehad!" Nieuwerkerk aan den IJssel - Breien, haken, punniken, kaarten en kettin gen maken, quilten; het kan alle maal in het Breicafé in zorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1. Het breicafé is wekelijks op de maandag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. De locatie is gemakkelijk te bereiken per openbaar vervoer want bus 190 stopt voor de deur. Voor meer informatie (op werkda gen na 10.00 uur): 0180-314692 of 06-24116056 of via breicafezuid- plas.hyves.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13