CKV Nieuwerkerk trots op glanzend nieuw complex Middeleeuwse toestanden in het Essepark aangehouden Valse naam, geen ID en rijden met ongeldig rijbewijs Voorstelling Kinderboekenweek Politiehel ikopter zoekt naar autodieven Verdachten winkeldiefstal Najaars- en spellenmarkt Dorrestein HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 2 OKTOBER 2013 15 Fietsendief aangehouden bij Reigerhof Verdachte inrijden op agent langer in cel Klanken uit lang vervlogen tijden onder een aangename herfstzon. Nieuwerkerk aan den IJssel - Riddersjonkvrouwen, heksen, boogschutters, zwaardvechters, uilen, paarden en middeleeuwse ambachten vormden za terdag het decor in het Nieuwerkerkse Essepark. Het talrijke publiek genoot van prachtige decors en levensechte voorstellingen van wat in de periode van 500 tot 1500 het dagelijks leven van rijken en gewone burgers bepaalde. Een bord, dat langs de kant van het hoofdveld komt, herinnert Nieuwerkerk aan de opening van het complex. Door Cees Visser Dat de organiserende stichting Vedj zich volledig had ingeleefd in mid deleeuwse omstandigheden en ge bruiken bleek duidelijk uit het veel omvattende programma. Lopend Nieuwerkerk aan den IJssel - In en rond winkelcentrum Dorrestein wordt voor zaterdag 5 oktober door de winkeliersvereniging en Stich ting Evenement van 9.00 tot 16.00 uur een Najaars- en Spellenmarkt georganiseerd. In plaats van de tra ditionele Paardenmarkt op de eerste zaterdag van oktober is er nu een De politie had de mannen rond 01.45 u opgemerkt op de Eerste Tochtweg, waar zij erg langzaam reden. Toen de politie ze wilde laten blazen, gingen de mannen er vandoor. Na een ach tervolging door Nieuwerkerk reed de langs kampementen met ridders, luisterend naar middeleeuwse mu ziek en kijkend naar los vliegende uilen, een paardenstoet, een post- duivenshow en een cirkelshow met vuur, waande men zich voor even terug in 'die tijd van toen'. grote braderie waar veel te beleven, te doen en te kopen is. Er zijn diver se attracties waaronder een work shop gezelschapsspellen, kramen met kwaliteitsproducten en hebbe dingetjes, een circusspeelplaats, het schminken van kinderen, muzikale optredens en demonstraties van oude ambachten. bestuurder van de auto zich vast op de Britsezoom. De mannen vluchtten de wijk in, waarbij er een in de sloot sprong. De zoektocht leverde niets op. Het onderzoek naar de autodie ven wordt voortgezet in Rotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk maakte al even ge bruik van het nieuwe sportcomplex, maar afgelopen zaterdag openden voorzitter Alfred Huijseren wethou der sport Jan Verbeek sportpark de Kleine Vink officieel. Nieuwerkerk heeft enorm naar het nieuwe thuis van de club uitgekeken. Door Job van der Plicht De opening van de Kleine Vink vond voorafgaand aan de wedstrijd van Nieuwerkerk tegen Die Haghe uit Den Haag plaats. Nadat zowel Verbeek als Huijser een korte toe spraak hadden gehouden, overhan digde Verbeek een deurmat van de gemeente Zuidpias aan Huijser, die voor de nieuwe kantine komt te lig gen. Vervolgens vond de officiële openingshandeling plaats. Samen met twee jeugdleden van Nieuwer kerk onthulden de twee heren een bord voor langs het hoofdveld, dat de korfbalclub voor altijd aan de bijzondere dag zal herinneren. Voor Huijser was het dat zeker: "Dit is voor de hele korfbalclub een bij zondere mijlpaal. Wat we hier heb ben gerealiseerd is prachtig. Toen ik hier een aantal weken geleden kwam op een trainingsavond en alle gele korfjes van een afstand op de velden zag staan, deed dat best wel wat met me", bekent de voorzitter. Nieuwerkerk maakte al enige tijd gebruik van de nieuwe sporthal op Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie hield vrijdag 27 september om 02.30 uur een 29-jarige automo bilist uit Rotterdam aan. De politie kreeg een melding dat een auto mobilist, mogelijk onder invloed van alcohol, slingerend over de A20 reed. De bestuurder van de bewuste auto werd bij een tankstation ge controleerd. Hij overhandigde een rijbewijs dat van iemand anders bleek te zijn. De man hield vol dat hij degene was op de foto en ging er plotseling vandoor. De agenten zetten de achtervolging in die ein digde bij een BP tankstation. Daar werd de auto met draaiende motor aangetroffen maar de man was er Nieuwerkerk aan den IJssel - Perso neel van een warenhuis in winkel centrum Reigerhof heeft dinsdag 24 september om 17.25 uur een 21-ja- rige vrouw en een 32-jarige man uit Zevenhuizen aangehouden op ver denking van winkeldiefstal. Toen de twee de winkel verlieten, ging bij het passeren van de bevei ligingspoortjes het alarm af. In de het nieuwe sportpark, maar nu heeft het ook de velden, drie in totaal, bij de zaal en dat is volgens Huijser een enorm voordeel. "Het verenigingsle ven krijgt hierdoor een hele andere invulling. Voorheen was het zo dat het verenigingsleven in de zaal een beetje doodbloedde, maar doordat onze kantine hier nu ook gevestigd is, bloeit onze vereniging het hele jaar door." Ook wethouder Verbeek is positief. "Het is mooi voor deze club, en ook andere clubs hebben baat bij de verhuizing. Op de plaats waar ze gevestigd waren, hebben de hoc key-, de voetbal- en de jeu de bou- lesclub extra ruimte gekregen. Dat is een overwinning voor de sport", vindt Verbeek. vandoor, vermoedelijk het indu strieterrein op. Met assistentie van agenten van de Rotterdamse politie werd de omgeving afgezocht. De man bleek zich in een sloot in de buurt verstopt te hebben en werd aangehouden. Volgens hem was hij er vandoor ge gaan omdat hij nog enkele dagen moest zitten. Dat bleek niet het geval te zijn, wel bleek dat hij een ongeldig verklaard rijbewijs heeft. Tegen de man wordt proces-ver baal opgemaakt voor het opgeven van een valse naam, het niet direct kunnen tonen van een ID, het ont trekken aan een controle en het rijden met een ongeldig verklaard rijbewijs. tas van de man en vrouw bleken zes vesten van het warenhuis te zitten. Verder werden sieraden, producten van een supermarkt en rugzakjes van een speelgoedzaak aangetrof fen. Het bestuur van winkeliersvereni ging Reigerhof heeft woensdag haar waardering uitgesproken voor het optreden van het personeel. Ondanks de vreugde die er zaterdag op de Kleine Vink heerste, is het niet altijd zeker geweest dat het sport park er kwam. "Ik ben best even bang geweest dat het financieel niet haalbaar voor de gemeente Zuidpias was om het nieuwe sportpark aan te leggen", geeft Huijser toe. "De plan nen hebben we moeten bijstellen - het moet voor de gemeente immers wel financieel haalbaar zijn - maar zonder wrijving geen glans. Ik glans op dit moment zelf ook, dat voel ik aan mezelf', zegt de wethouder te vreden. Nadat Nieuwerkerk 1 Die Haghe verslagen had, sloot de vereniging de dag af met een feest in de kan tine. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft vrijdagmiddag 27 september een 45-jarige man in zijn woning aangehouden op verdenking van een poging tot diefstal van een fiets bij winkel centrum Reigerhof. Door de alerte reactie van getuigen werd diefstal voorkomen. De getuigen zagen dat de man zich verdacht ophield bij de fietsenstalling bij het win kelcentrum en hielden hem in de gaten. Toen hij vervolgens met een fiets wegliep is één van de getuigen naar hem toe gerend en kwam deze even later terug met het rijwiel. Met de informatie van de getuigen kon de politie al snel de verdachte, een Nieuwerkerker, aanhouden. Hij is in verzekering gesteld en moest maandag bij de rechter verantwoording afleggen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De rechter heeft donderdag 26 sep tember bepaald dat de man die op 18 augustus op een agent inreed nog zestig dagen blijft vastzit ten. De 28-jarige automobilist uit Den Haag belandde in de cel toen hij bij een verkeerscontrole op de Zuidplaslaan op een politieman inreed. De agent kon door tijdig weg te springen voorkomen dat hij werd aangereden. De man werd kort daarna aangehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein vindt woensdag 9 oktober een voorstelling plaats die geschikt is voor kinderen in de basisschoolleeftijd met als titel 'Klaar voor de start; de avonturen van een sport- en spelkanjer'. De voorstelling wordt ver toond van 14.30 tot 15.15 uur. De toegang be draagt 2 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf vandaag. Bij voldoende belangstelling volgt een tweede voorstelling van 15.30 tot 16.15 uur. Voor meer informatie: Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht van maandag 30 september op dinsdag 1 oktober heeft de politie rond de Britsezoom met een helikopter en honden gezocht naar twee mannen. De auto waarin de mannen reden bleek die avond gestolen in Rotterdam.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15