Knus of knokken in de politiekP live muziek in Cafe de Tap €3.95 VAN VER SPEK Ommetjes vanuit iedere kern Week van de Opvoeding voor jongeren en opvoeders 2 kg 1.95 6stuks C 5.00 ST. REMY stoofperen 5 kg ALKMENE DELBARE MANDARIJNEN Clementina Winterharde VIOLEN 4 trays a BOLCHRYSANTEN ÉL div. kleuren C 1.95 6 oktober live muziek HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 OKTOBER 2013 17 Elke eerste zondag van de maand vanaf 16:00 t/m 19:00: - Live band/open podium - Hapjes - Gezellige mensen www.tvdspek.nl www.spekvers.nl Politics ain't easy. De werving van kandidaten voor het raadslidmaat schap gaat politieke partijen niet makkelijk af. Als ik moet geloven wat ik heb gelezen, althans. HP/De Tijd schreef in de septembereditie over pro blemen in de gemeentepolitiek met het oog op de naderende campagne, de prelude van de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2014. Wie koestert de wens op het lokale pluche te zit ten? Kijken wat ervan overblijft na een bloemle zing uit het artikel 'Gemeente zoekt raad'. Hou je vast. 'In de avonduren mag je proberen om je de mate rie eigen te maken en er wat van te vinden, tegen geringe vergoeding, onder een hoog afbreukrisico.' Hoppa, die zit! 'Het raadslidmaatschap kost je minimaal twintig uur in de weekje krijgt er in kleinere gemeentes maar een paar honderd euro per maand voor, en je krijgt niet altijd de waardering die je zou ver wachten.' Hatseflats, wat hebben we nog meer in de aanbieding? Een Friese politica wordt aangehaald. Ze zegt dat het raadslidmaatschap 'helemaal niet zo leuk' is en datje als raadslid 'niets in de melkte brokkelen hebt'. Kan er ook nog wel bij! Anders nog iets, of is er al niks van uw wens meer over? Let wel: de mensen die dit werk doen zijn marte laars voor de democratie. Dit is ook het ergste niet wat in het artikel te lezen valt. Gemeentepolitiek is niet alleen ondankbaar werk, het is zelfs ge vaarlijk! Eén op de drie raadsleden wordt namelijk bedreigd. Daarnaast kun je als gemeenteraadslid kzo belanden in het scenario van een film met een slecht scenario en dito afloop. Als de gemeentepolitiek overeenkomt met de voorbeelden die HP geeft, zitten er binnenkort GTST-fans op de publieke tribune. Wat te denken van het raadslid uit Nuenen dat de vrouw van de wethouder, tevens zijn zus (niet van de wethou der maar van het raadslid, laat dat duidelijk zijn), sloeg met een spade? Of de sekssms'jes die een wethouder in Geertruidenberg stuurde naar een ambtenaar? Dan begin ik niet eens over de Meers- sense tongzoenrel, die leidde tot de tragische zelf moord van een (ten onrechte?) in onmin geraakte knuffelwethouder. Men zegt vaak dat het onder de rivieren zo gezellig is, in politieke kringen geldt het tegendeel. Van intriges valt in de raadzaal van Zuidpias niets te merken. Het is goedgunstigheid alom bij de ver gaderingen die ik bijwoon. Christen-democraten, liberalen en socialisten schudden elkaar de hand voor de vergadering, gaan een discussie maar ook een grapje niet uit de weg en na afloop wordt een glaasje fris of een borrel gedronken. Maar goed, de campagnetijd is nog niet begonnen. Wie weet welke beerputten er binnenkort worden opengetrokken om zetelwinst te boeken ten koste van andere fracties... Dat kan nog wel eens smul len worden! Toch, dames en heren raadsleden, laat de spades alstublieft in de schuur staan. De ge meentepolitiek is, zo blijkt, zonder bloedvergieten al weerzinwekkend genoeg. Zuidpias - Platform Mooi Zuidpias zoekt belangstellenden uit alle kernen van de gemeente Zuidpias om lid te worden van een wan delwerkgroep. De werkgroep moet bestaande wandelmogelijkheden inventariseren en wensen voor nieuwe verbindingen in kaart bren gen. Doel is dat er vanuit elke kern een aardig ommetje gemaakt kan worden. Knoopt men die ommetjes aan elkaar, dan ontstaat een Wan delnetwerk Zuidpias. In november vindt de eerste bijeenkomst plaats in het gemeentehuis. Aanmelden kan via platform@mooizuidplas.nl of 0182-374707. Restaurant het Praathuis, 't Weegje 4 in Waddinxveen is zondag 6 ok tober om 14.00 uur het begin- en eindpunt van een anderhalf uur du rende wandeling door de compleet In december 2012 werd gewandeld langs de Ringvaart bij Moerkapelle. heringerichte Oostpolder bij Gouda. Voor meer informatie: www.mooizuidplas.nl. Zuidpias - Ervaringen delen over opvoeden, kan in de week van 7 tot en met 13 oktober bij de centra voor Jeugd en Gezin in Zuidpias. In het kader van de nationale Week van de Opvoeding zijn er activitei ten, workshops en themabijeen komsten, zoals de creatieve work shop Kom Be-Tekenen' in de brede school Esse Zoom, een opstellings workshop persoonlijke ontwikkeling en een bijeenkomst 'Loverboys voor jongeren en hun ouders'. Voor de jongere kinderen zijn er onder meer babymassage en peutergym. Voor informatie: www.cjgzuidplas.nl Bredeweg 116 Zevenhuizen (naast A12) Telefoon: 0180 - 631511 Voor meer aanbiedingen: Groente fruit en tuin Geldig t/m 8 oktober Cafe de tap dorpstraat 5 8 Nieuwer kerk a/d IJssel 0180-315777 www.cafedetap.oom facebook.com/Caf edet ap

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17