4» Extra openstelling Historisch Centrum Sterke start schakers Er werd gebridged... Opbrengst Collecte Nierstichting Voor sport en spel naar de bieb Humoristische eerste theateruitvoering Swanla Speelgoed gevraagd voor Woord en Daad Antieke stoelen op Rommelmarkt Opbrengst Unicefbeurs ACTIVITEITEN ANBO ANBO HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 2 OKTOBER 2013 21 Schaken afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Historisch Centrum aan de Twee manspolder 15 biedt onderdak aan de musea Ons Verleden en Ons Molenverleden. Het cen trum is op dinsdag 8 oktober ge opend van 19.00 tot 21.00 uur. In de koffiehoek van museum 'Ons Verleden' is nog steeds de ten toonstelling 'Ons Verleden in Ons Verleden' te bezichtigen waarin een overzicht gegeven wordt van de tentoonstellingen die de af gelopen 25 jaar door conserva tor Ad de Vries zijn ingericht. De vaste collectie van het museum omvat onder meer glas in lood ra men die tot circa 1850 de Hervorm de kerk van Zevenhuizen opsierden. Leden van de genealogische werk groep zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en om starters en gevorderde genealogen ver der te helpen bij hun zoektocht naar de eigen familiegeschiedenis. Zevenhuizen Plan West vanuit de lucht. Wie weet in welk jaar de foto genomen is? Bij Ons Molenverleden is de per manent lopende tentoonstelling te zien over de droogmakerijen rond de Rotte. Deze tentoonstelling geeft een beeld van de ruim honderd mo lens die er rond de Rotte voor heb ben gezorgd dat de bewoners uit de omgeving nog steeds droge voeten hebben. In de filmzaal wordt een film van Arie Dekker. Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft een mooie start gemaakt van het nieuwe seizoen. Vorig sei zoen was er, met de nodige pech, degradatie vanuit de landelijke klasse, waardoor Moerkapelle dit seizoen in de Promotieklasse speelt, de hoogste klasse van de Rotter damse schaakbond. Doelstelling is te promoveren naar het landelijke niveau. Tegen het tweede team van Dordrecht werd daarvoor een eerste stap gezet, met 6-2 werd met dui delijke cijfers gewonnen. De wed strijd was zwaarder dan de cijfers doen vermoeden, Moerkapelle was duidelijk beter aan het slot van de partijen. Moerkapelle kon beter omgaan met de tijdsdruk, op bijna alle borden werd de winst gepakt in de tijdnoodfase. Overwinningen waren er voor Jesse van Elteren, Wouter Vroegindeweij, Boudewijn Weijermars, Maarten Vroegindeweij en Christiaan Noorland. Hugo van Elteren en Kevin Bakker speelden remise. In de onderlinge competitie speel den Jesse van Elteren en Wouter Vroegindeweij om de eerste plaats op de ranglijst. Beide schakers waren tot dan toe ongeslagen. Er ontstond een mooi gevecht op het bord, beide spelers speelden voor de winst. Vroegindeweij kwam beter te staan en sloeg een remise-aanbod af. Hij maakte vervolgens een fout en Van Elteren won de partij. Met een partij meer gespeeld behoudt Vroegindeweij wel de eerste plaats. Overige uitslagen: Hugo van Elteren - Marten Pilgram 1-0, Arno Luinen- burg - Remco de Zwart 1-0, Marcel de Haan - Maarten Vroegindeweij 0-1, Kevin Bakker - Hans Geerling 0-1, Arie Ymker - Dirk Molenaar 1-0 en Ad Voerman - André Nieuw- laat 0-1. Zevenhuizen - Erna van Bohemen en Ronny Schepers zijn met een percentage van 62,5 op woensdag 24 september bovenaan in de A- lijn geëindigd bij BC Zevenhuizen; tweede werden Giusy Hatenboer en Frits Lammerts met 61,11%. In de B lijn werden Truus Care en Erica Kluiver met 57,74% eerste, op de tweede plaats gevolgd door Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten met 55,06%. In de C-lijn eindigden Irma de Jong en Henk de Reede met 64,58% op de eerste plaats; tweede werden Annemarie Dekkers en Tony Vermeulen met 62,5% Zevenhuizen/Oud Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nierstichting werd een bedrag van 2.074,50 euro opgebracht. De orga nisatie dankt gevers en collectan ten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Het thema van de 59e Kinderboekenweek, van 2 tot en met 13 oktober, is 'Sport en Spel'. Onder het motto 'Klaar voor de start!' vindt op woensdag 9 ok tober van 14.00 tot 16.00 uur een feestmiddag plaats in de plaatse lijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen deze middag knutselen, speuren, bewe gen en hun hersenen trainen. Het CJG verzorgt de sportkantine. De toegang is vrij. Zevenhuizen - Het nieuwe sei zoen van theater Swanla werd onlangs geopend met 'de Lulver- halen'; een humoristische voor stelling waaraan werd mede gewerkt door Howard Komproe, Mare de Hond, Rick Moorman en Arie Koomen. Het was deze avond de eerste keer dat in het theater een doventolk aanwezig was voor slechthorende en dove bezoekers. Op 12 en 3 november treedt Thea ter voor ledereen op in Swanla met de voorstelling 'De Wereld Delen' en voor 9 november staat Swanpop op het programma. Voor meer informatie: www.theaterswanla.nl. Moerkapelle - Woord en Daad or ganiseert voor de vierde maal een Winterfair op het erf van the Farm Shop. De organisatie is op zoek naar allerhande tweedehands speelgoed, dat in goede staat, schoon en com pleet is. Voor informatie over ophalen en brengen: 06-12308446, mx.lindhout@hotmail.com, 079-5936911 of cp.wouters@solcon.nl. Een greep uit het aanbod van de rommelmarkt. Zevenhuizen - Twee antieke stoe len van het merk Garant, daterend uit 1928, vormen de trekpleister van de Rommelmarkt die op zater dag 5 oktober van 9.00 tot 12.00 uur plaatsvindt aan de Wilgenlaan 2. Bij de organisatie werden ook tweehonderd puzzels afgeleverd ter verkoop en verder is er een ruimte keuze uit allerhande spul len, waaronder zelfs al kerstartike len. Zevenhuizen - De Unicef kleding- beurs die vorige week werd gehou den in de Gereformeerde Kerk heeft een bedrag opgebracht van bijna 900 euro. Kleding en speelgoed worden binnenkort getransporteerd naar kin dertehuizen in Polen en Unicef krijgt 900 euro op haar rekening gestort. SPELLENMIDDAG maandag vanaf 14.00 uur in de Zevenster: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen; informatie via 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA maandagmiddag in de Zevenster; informatie via 0180-632005. KOERSBAL maandag vanaf 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO leden en bewoners. vandaag, woensdag 9 oktober om 14.00 uur in de Zevenster. ZANGUURTJE donderdag vanaf 14.00 uur in de beneden zaal van de Zevenster. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO Zwemmen: donderdag in de Koornmolen op diverse tijden; informatie via 180-632501. Gymnastiek: dinsdag van 9.30- 10.15 uur en van 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106; informatie via 0180-632166. Voor meer informatie: www.anbo.nl/zevenhuizenmoer kapelle. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21