N Najaars - en Spellenmarkt Dorrestein Van grondstewardess tot Indiase prinses Elimschool halve eeuw Uitslag Herfstrit Skymasters Van Ambacht tot Spel Winkelcentrum Dorrestein: kwaliteit, keuze, klantgerichtheid Kom op zaterdag 5 oktober naar de Najaars - en Spellenmarkt Dorrestein Welke gezelschapsspellen zijn er op de markt? Welke oude ambachten zijn actueel? Waar kunnen kinderen een dag lekker spelen? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN USSEL 2 OKTOBER 2013 27 Op de eerste zaterdag van oktober 2012 is voor het laatst de Paardenmarkt in Dorrestein gehouden. Dit jaar organiseert de Winkeliersvereniging Dorrestein op die dag een Najaarsmarkt waar veel te zien, te doen en te kopen is. Als de avonden langer worden, is het ook weer tijd voor jong en oud om leuke spelletjes te spelen. Winkeliersvereniging Dorrestein heeft daarom aan The Game Master gevraagd zijn gezelschapsspellen te presenteren en een kijkje in de keuken te geven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 22-jarige Nieuwerkerkse Naomi staat in januari met twaalf anderen in de finale van de Miss India Hol land verkiezing 2014. "Ik wil laten zien dat je ook met een Hollandse naam als Naomi de Haan de Indiase cultuur kunt uitstralen en een po tentiële winnares kunt zijn.De Ne derlandse Miss India mag ons land volgend jaar vertegenwoordigen tij dens de finale van de Indian Princess International in Thailand. Door Judith Rikken Naomi is kind van een Nederlandse vader en een Hindoestaanse moe der, afkomstig uit Suriname. Door haar aderen stroomt Indiaas bloed, want de voorouders van de Hindoe stanen waren contractarbeiders uit India, die bijna anderhalve eeuw geleden, na de afschaffing van de slavernij, naar Suriname trokken om te werken. Rond de onafhankelijk heid van Suriname in 1975 zijn veel Hindoestanen naar Nederland geko men. Naomi groeide op met het beste van twee werelden. "Van zowel de Nederlandse als de Hindoestaanse cultuur heb ik veel meegekregen. Als kind zag ik bijvoorbeeld veel Bollywoodfilms." Bij het volgen van de Miss India ver kiezing ging Naomi's Indiase bloed altijd al sneller stromen. "Ik heb al tijd het idee gehad om eens mee te zullen doen en vind 22 daarvoor een Naomi de Haan: "Ik ben iemand die altijd op sportschoenen loopt. mooie leeftijd". Dat ze bezig is aan haar afstudeerjaar aan de hbo-op- leiding toeristisch management en het daarnaast druk heeft met haar bijbaantje als grondstewardess bij de KLM, houdt haar niet tegen. Het grootste verschil tussen de Hin doestaanse en Nederlandse cultuur noemt Naomi de normen en waar den. "Hindoestanen zijn wat minder open en houden wat meer afstand dan Nederlandse families, kijken wat langer de kat uit de boom. Bij de verkiezingen merkje dat aan het feit dat er bijvoorbeeld geen bikini ronde is." Catwalk Naomi hoopt bij de finale in de Grote Kerk in Den Haag in januari Nieuwerkerk aan den IJssel - Joop Winkel van AMC The Skymasters had voor vrijdag 27 september een Herfstrit door de gemeente Zuid- plas uitgezet. Uitslag A-klasse: 1. Bertus van der Horst en Martin den Dunnen, 2. Jaap Spaargaren en Ca sper Bottemanne. B-klasse: 1. Joke Klijnjan, 2. Els van Rossen en Step- han Zuidam. C-klasse: 1. Arie van der Laar en Peter van der Laarse, 2. Cees Oudijk en Mathilde Liebregt. Het rittenprogramma wordt op vrijdag 25 oktober voortgezet met de Wijnrit. goed te gaan scoren op het onder deel verbale communicatie. "Ik kan m'n mannetje staan als ik iets moet zeggen en weet heel goed waarom ik aan de verkiezing meedoe." Haar zwakke punt? "Catwalk lopen. Ik ben iemand die altijd op sportschoenen loopt. En mijn moeder moet me er vaak aan herinneren dat ik rechtop moet lopen. Tijdens de verkiezing loop ik op hakken van minimaal tien centimeter hoog." Met het schoeisel hoopt Naomi enigszins te kunnen verhullen dat ze een paar centimeter 'tekort komt'. "De eis is dat je 1.68 meter moet zijn; ik ben maar 1.65 meter. Bij de selectie was dat blijkbaar geen probleem. Ik hoop dat het dat straks ook niet wordt." Haar moeder, die er vooral op let dat 'Miss Naomi' in haar afstudeerjaar haar huiswerk blijft maken, heeft er wel vertrou wen in dat die drie centimeter haar dochter de kop niet zullen kosten. "Ze zegt: als je heel goed je best doet, dan kijken ze daar wel door heen." Nieuwerkerk aan den IJssel - De tribune van sporthal Kleine Vink zat vrijdag 27 september vol met Elim-ouders, tweehonderd Elim-kinderen en een en thousiast Elim-team, aangevoerd door dansdocenten Marieke en Chantal. De kinderen dansten de sterren van de hemel en het Elim-team gaf een swingend dansje weg waarbij alle kinderen spontaan van hun plaats kwamen en mee dansten. Van de sporthal ging het richting Elim school waar alles klaar stond voor de American Party. Celesta, ooit zelfverbonden aan de Elim, verwel komde nu als zangeres iedereen met haar vrolijke zang. Zaterdag 5 ok tober is er nog een reünie ter gele genheid van het 50-jarig bestaan en dan keert de rust weer, tenminste voor zover het op een basisschool rustig kan zijn. WIKiaMIlTIUIitt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27