ijssel land Info uit het IJsselland Ziekenhuis ziekenhuis Polikliniek medische seksuologie Een versleten enkel... Wat nu? Afdeling Dermatologie ontvangt Kwaliteitszegel Dermatologie IJsselland Ziekenhuis agenda oktober - november 2013 A ziekenhuis 28 HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 2 OKTOBER 2013 www.ysl.nl Kwaliteitszege/ Dermatologie >or meer informatie r de informatiefolder p yVWWiYsLüL via zoekwoord 'seksuologie'. KIJK VOOR HET LAATSTE NIEUWS OP WWW.YSL.NL In deze rubriek vindt u om de 6 weken nieuws en achtergronden van het ziekenhuis. Kijk voor meer informatie ook op onze website www.ysl.nl. IJSSELLAND ZIEKENHUIS Prins Constantijnweg 2 2906 ZC Capelle a/d IJssel Tel.nr. 010 - 258 5000 BUITENPOLIKLINIEK NESSELANDE Tel.nr. 010 - 258 5700 BUITENPOLIKLINIEK KRIMPEN Tel.nr. 010 - 258 3400 8 okt Voorlichtingsavond voor a.s. moeders die tussen de 25 en 30 weken zwanger zijn 9 okt Inloopochtend patiëntenvereniging 'De Wervelkolom' voor rugpatiënten 10 okt Informatiebijeenkomst Hormonale therapie bij borstkanker in Sint Franciscus Gasthuis 11 okt WereldReumadag, informatie stand Reumapatiëntenvereniging in IJsselland Ziekenhuis 29 okt Contactochtend voor mensen met een stoma 30 okt Workshop voor mensen met kanker "Look good, feel better" 12 nov Voorlichtingsavond voor a.s. moeders die tussen de 25 en 30 weken zwanger zijn 13 nov Inloopochtend patiëntenvereniging 'De Wervelkolom' voor rugpatiënten 21 nov Informatieavond borstvoeding voor zwangere vrouwen Kijk voor meer informatie op www.ysl.nl In alle fasen van het leven kunt u te maken krijgen met problemen op seksueel gebied. Allerlei factoren kunnen hierbij een rol spelen, zoals uw gezondheid, uw relatie en psy chische factoren. Op de polikliniek medische seksuologie in het IJsselland Ziekenhuis kunt u terecht bij een arts die gespecialiseerd is in de behandeling van seksuele problemen. De arts-seksuoloog richt zich hierbij op zowel de lichamelijke als de psychische aspecten van seksuele problematiek en kan gerichte hulp bieden. Doordat de arts-seksuoloog in het ziekenhuis is gevestigd, kun nen bijvoorbeeld patiënten met lichamelijke ziekten bij wie seksuele klachten ontstaan, direct worden doorverwezen. Ook kan beter worden onderzocht of lichamelijke oorzaken voor de seksuele problemen bestaan. U kunt een afspraak maken op de polikliniek medische seksuologie via telefoonnummer (010) 258 5998. De afsprakenbalie is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Op de polikliniek orthopedie komen veel men sen met versleten gewrichten. Het is helaas niet altijd duidelijk waarom de één wel slijtage aan een gewricht krijgt en de ander niet. De oorzaak van slijtage aan de enkel is vaak wèl duidelijk. Dit komt namelijk in 95% van de geval len door een eerder letsel. Dit kan door (meer dere) verstuikingen of een gebroken enkel in het verleden zijn. Behandelingen van een versleten enkel De behandeling van een versleten enkel begint altijd eerst conservatief: een brace, een schoen, fysiotherapie en eventueel een injectie. Mochten de klachten hierbij niet verbeteren, dan komt de patiënt in aanmerking voor een opera tie. Dat kan via een zogenoemde enkelartrodese waarbij de enkel vast wordt gezet of via een en kelprothese waarbij een kunstgewricht geplaatst wordt. beperkte levensduur heeft van ongeveer 10 jaar. Daarna moet vaak alsnog een (veel lastiger) en kelartrodese worden uitgevoerd. Daarnaast heeft iemand met een kunstgewricht een veel groter ri sico op infecties en loslating dan iemand bij een artrodese heeft. Het nadeel van een enkelprothese is dat deze een Enkelartrodese via kijkoperatie Sinds twee jaar worden de enkelartrodeses (vast zetten van de enkel) ook via een kijkoperatie uit gevoerd. Bij een kijkoperatie hoeft de orthope disch chirurg geen grote snede te maken. Dit betekent voor een patiënt veel minder pijn na de operatie, vier kleine wondjes en een betere genezing. Mocht u last hebben van een versleten enkel, dan is er dus heel veel mogelijk. Meer informatie? Kijk voor meer informatie over deze operaties in de informatiefolders van orthopedie op www. vsl.nl of neem contact op met de polikliniek or thopedie, (010) 258 5965. Afdeling Dermatologie heeft het Kwaliteitszegel Dermato logie ontvangen. Het Kwali teitszegel is een initiatief van Huidpatiënten Nederland. Koepelorganisatie Huidpatiën ten Nederland is het samenwer kingsverband van huidpatiën tenorganisaties, ondersteund door de Nederlandse Vereni ging voor Dermatologie en Ve nereologic (NVDV). In samen werking tussen patiënten en zorgverleners wordt de derma tologische zorg vanuit het per spectiefvan de patiënt getoetst. Patiënten hebben behoefte aan duidelijke en betrouwbare informatie, op basis waarvan zij een gefundeerde keuze kunnen maken voor een zorgaanbieder. Voldoet een afdeling of kliniek aan de gestelde normen, dan ontvangt deze het Kwaliteitsze gel Dermatologie. De komende tijd onderzoekt Huidpatiënten Nederland via de CQ-index Chronische Huid aandoening - een gestandaar diseerde vragenlijst voor patiën- ten - of deze kwaliteitscriteria worden gehandhaafd. Afdeling Dermatologie is blij met de toekenning van het Ze gel en ziet het als een erkenning van hun deskundige en toe gewijde zorg: "Wij vinden het Kwaliteitszegel een goede ma nier om het niveau van de zorg in samenspraak met patiënten te waarborgen."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 28