i fAmm CbO Bestuurder vlucht na aanrijding Openstelling Oudheidkamer Themabijeen komst PCOB Kledinginzameling voor Mensen in Nood Leerlingen TVO maken artistiek boek Opbrengst collecte Nierstichting Lezing over Wim Kan en Corrie Vonk facebook c AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 OKTOBER 2013 29 Suzuki Swift 1.5 Exclusiv Fiat Doblo 1.6 ELX Fiat 500 1.2 Lounge 68.144 km, juni 2009 Fiat Panda 1.2 Edizione Cool Op het moment dat omstanders de politie wilden inschakelen ging de bestuurder er te voet vandoor. De achtervolging werd ingezet en ook politie is naar de jongen op zoek ge gaan. De bestuurder werd niet meer aangetroffen. De auto is opgehaald door een berger. Mensen die iets heb ben gezien dat kan helpen bij het on derzoek, kunnen via 0900-8844 met team Zuidpias bellen of via 0800- 7000 met Meld Misdaad Anoniem. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 5 oktober geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een tentoonstelling over'Openbaar vervoer'in Nieuwer- Nieuwerkerk aan den IJssel - De PCOB Nieuwerkerk en omstre ken houdt woensdag 9 oktober haar maandelijkse themabijeen komst. Het programma staat in het teken van het oratorium 'Die Schöpfung' van de componist Jo seph Haydn. De presentatie van dit meesterwerk wordt verzorgd door Simon van der Burg. De bijeenkomst vindt plaats in het Hervormd Kerke lijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat en begint om 14.30 uur. Like ons op www.hvhonline.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In samenwerking met Sam's Kledingactie or ganiseert de Kledingmakelaar van maandag 7 tot en met zaterdag 12 okto ber een inzamelaetie van kleding. Het onderzoek naar de identiteit van de bestuurder en de oorzaak van het ongeval loopt nog. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - De bestuurder van een zwarte Audi is in de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 september gevlucht nadat hij rond half twee een ongeval had veroorzaakt. De bestuurder reed met veel te hoge snelheid vanaf de Batavierlaan de rotonde bij De Waterdrager op. Toen hij rechtsaf naar het Raadhuisplein wilde rijden, klapte de auto op een paal. Door afgedankte kleding via De Kledingmakelaar aan te bieden voor verkoop krijgt kleding een tweede leven en wordt het milieu minder belast. Kleding die niet verkocht wordt via de website, doneert De Kledingmakelaar aan Sam's Kledingactie. Deze stich ting zamelt al meer dan 45 jaar gebruikte kleding in voor Cordaid Mensen in Nood. 'Wij organiseren deze inzamelaetie om de waarde volle projecten van Sam's Kleding actie en Cordaid Mensen in Nood extra kracht bij te zetten,' aldus initiatiefnemer Yvonne Kervezee, De ingezamelde kleding wordt op geslagen in een magazijn, waarna sorteerbedrijven de kleding op kopen. Die sorteren de kleding op soort en maat. Vervolgens gaat de zomerkleding naar Afrika en de winterkleding naar Oost-Europa. Gebruikte kleding, schoenen en huishoudtextiel kunnen in een gesloten plastic op afspraak in geleverd worden bij De Kleding makelaar aan het Korstmos 37. Voor meer informatie: www.dekle- dingmakelaar.nl 06-26156509 of www.samskledingactie.nl. Leerlingen van de Creative Highschool gingen op artistiek onderzoek uit. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal leerlingen van de Creative High- school van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs was vorig jaar te gast bij TENT, de tentoonstellingsruimte van het Centrum Beeldende Kunst in Rot terdam om te werken aan het project 'tijdelijk zonder titel (t.z.t.)'. HVN-voorzitter Johan Knoester neemt van Tom Mulder de Van Goghbus in ontvangst. kerk. Capellenaar Tom Mulder vulde deze nog aan met een nieuw model van een Van Gogh-autobus in de originele kleuren. De Oudheidkamer is gevestigd aan de 's-Gravenweg 6a in het rijksmonument 'Nooit Ge dacht'. De toegang is vrij. In totaal gingen 25 leerlingen twaalf weken lang op donderdag op artistiek onderzoek uit en werden daarbij begeleid door kunstenaar en ontwerper Sophie Krier. Het doel was niet vooraf bepaald; het enige dat vaststond was het vertrekpunt zijnde de onderzoeksvraag 'Hoe ziet jouw ideale leerruimte eruit?'. Krier heeft samen met het project team van het proces van Khalid, Sarah, Iris, Jovainy, Maxime Et Ouis- sam en Richard een boek gemaakt dat afgelopen dinsdag werd aange boden aan Ellis Sweep, de coördina tor van de Creative Highschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nierstichting is een bedrag van 5400 euro opgebracht. De organi satie dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als titel 'Een aparte periode voor Wim Kan en Corrie Vonk, de Burmaspoorlijn en Vrouwenkampen op Java' verzorgt Malcolm McEwan op woensdag 9 oktober een lezing in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein. Wim Kan en Corrie Vonk traden in 1933 in het huwelijken in 1936 richt ten ze samen het ABC Cabaret op. Eind 1939 vertrok het ABC Cabaret naar Nederlands Indië voor een tour nee. De bedoeling was in honderd dagen uit en thuis te zijn, maar de keizer van Japan maakte er 2279 da gen van. Toen het gezelschap terug wilde keren was Nederland bezet door nazi-Duitsland, het echtpaar moest in Nederlands Indië blijven en het duurde nog tot maart 1946 totdat Wim Kan en Corrie Vonk te rug konden keren naar het al langer bevrijde Nederland. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. 56.424 km, mei 2006 95.973 km, augustus 2003 68.269 km, april 2010 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl I www.autovanreeuwijk.nl l -s

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29