2r Razzy style bestaat n, Tour d'Afval op blote voeten ft .;i 'ipsa SS Roomboter amandelstaaf 3,- f 1,50 Multikoren Plus Pepernoten 200 g,™ 1,50 j vO ammerlaan Croissants 2 stuks Rehoboth zingt mee op ed I bakker (9 Jij komt toch ook:! HART VAN HOLLAND X45 2 OKTOBER 2013 35 W Wereldwonderen bij Vrouwen van Nu Een feestelijke taart bestellen? www.bakkerammerlaan.nl 5 Deze aanbiedingen gelden van donderdag 3 t/m woensdag 9 oktober 1 oktober is Razzy Style jarig! Romana nodigt daarom al haar klanten uit om dit te komen vieren: "Dit is altijd mijn droom geweest en ik ben nog iedere dag blij het succes van de winkel. Het geeft zo'n kick om een dame helemaal blij te zien weggaan met haar mooie nieuwe outfit. In de maand krijgen klanten een goedgevulde goodiebag cadeau. Daarnaast is er natuurlijk koffie met wat lekkers." Moerkapelle - Ziet u een dezer dagen in de regio een vrouw hardlopen op blote voeten, met een tas afval onder haar arm?Als u haar wilt helpen: bied geen warme sokken aan. Pluk maar gewoon vuil van de straat, daar help je Anne van Dalen meer mee. De dagetappe van haarzwerfafvalreis bracht de Haagse zaterdag 28 september bij BEtB Zuidpias in Moerkapelle. "Ik zwerf het afval achterna." Door Pepijn de Groot Geen vuiltje aan de lucht op deze nazomerse zaterdag. Tussen Berg- schenhoek en Moerkapelle kwam Van Dalen (50) wel het nodige vuil tegen. "Negen ons", concludeert ze als ze haar afvalzak aan een weeg schaaltje hangt. De Haagse loopt een jaar lang hard door het ganse land, onderwijl zwerfafval oprui mend. Vorige week woensdag is ze begonnen. Tussen de bedrijven door slaapt ze bij mensen die haar een slaapplaats aanbieden. "Mijn baan ervoer ik als niet nuttig en ik kwam thuis te zitten. Ik ging denken over wat te gaan doen. Emi greren? Ik schreef op een blaadje wat ik het liefst wilde doen. Hard lopen, afval opruimen en schrijven. Zo ontstond het idee van de zwerf afvalreis: een jaar lang hardlopen door Nederland, zwerfafval opra pen en over mijn ervaringen blog- gen. Het is leuk om te doen en ik zie plekken die ik nooit heb gezien. De Rotte, waar ik net langs liep, is prachtig. Waarom zou je dan emi greren?", licht Van Dalen haar mo tivatie toe. Uitputtend is het wel. "Soms loopje net lekker en zie je een blikje liggen. Toch kan ik het niet laten liggen." Met haar reis verenigt Van Dalen het aangename en het nuttige. "Een bijkomstigheid van mijn plezier is dat ik bijdraag aan een opgeruimde omgeving. Er zijn mensen die altijd opruimen, ook zonder draaiende ca mera's. Voor die mensen wil ik aan dacht vragen. Uiteindelijk hoop ik dat ik geholpen word door mensen die nu nog niet opruimen. Een blikje oprapen en weggooien geeft je een goed gevoel, wist je dat?" Ruw asfalt Van de Randstad richting het zui den, vervolgens naar het noorden en via Utrecht en Noord-Holland weer naar huis. Een hele onderneming, en: altijd op blote voeten. "Som mige mensen denken dat het iets spiritueels is. Nee, het is gewoon lekker", roept van Dalen. "Zonder schoenen is je hoofd alleen bezig met wat je voeten aanraken. Ruw asfalt, zacht gras. Gladde betonpla ten met een laagje regen: daar zou ik dagen op kunnen lopen, heerlijk." Vrolijke vrouw De echtgenoot van Van Dalen zit thuis. "Hoewel ik gedurende het jaar af en toe naar huis ga, is het voor hem moeilijk dat ik weg ben. 1 Moerkapelle - De groepen 4 tot en met 8 van de Rehobothschool werkten dinsdag 24 september in de Dorpskerk mee aan een cd-op- name. Onder leiding van juf Els de Sterke verzorgde het schoolkoor de muzikale omlijsting bij de Bijbelver halen over het leven van Jozef. De verhalen werden ingesproken door dominee W. Harinck. De cd wordt uitgegeven ten bate van een zen dingsproject. Anne van Dalen: "Een blikje oprapen en weggooien geeft je een goed gevoel, 'j Maar hij zegt: ik heb liever een vrolijke vrouw aan de telefoon dan een verdrietige op de bank." Vrolijk wordt ze zeker van haar reis. "Ik spreek mensen die ik normaal niet spreek en heb allerlei adressen waar ik mag blijven slapen. Mensen zijn zo gul en aardig." Medio septem ber 2014 zit de zwerfafvalreis erop. Heeft ze nog een streven? "Heel blijven", eindigt Van Dalen glimla chend. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer verzorgt Rob van Eek op woensdag 16 oktober om 20.00 uur voor Vrouwen van Nu een lezing met als thema 'Wereldwonderen'. Voor de pauze reizen de toehoor ders langs de zeven klassieke we reldwonderen, na de pauze maakt men een virtuele rondreis langs de zeven nieuwe wereldwonderen. Op Moer is gevestigd aan de Raadhuis straat 40; zaal open om 19.30 uur. De toegang voor niet-leden be draagt 6 euro. 2 jaar!! www.razzystyle.nlwww.cardabella.nlwww.kleuraspekt.nl www.fashioncirde.nlwww.creativshop.nlwww.handwerkles.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 35