w ?te Zevenhuizen naar finale brandweerwedstrijden Bewoners zijn vertrouwen in gemeente volledig verloren Zuidpias MuziekFestival Zuidpias voert starterslening in Politiek maakt zich hard voor Moerdregt facebook de Haij van derWende advocaten fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 2 OKTOBER 2013 Thuis in de regio. fietsklaar.^ Nieuwerkerk aan den IJssel - Een illegaal housefeest, opstandige jongeren, een brandende man die uit een schuur komt rennen en tot overmaat van ramp ook nog een brand in een loods waar zich een il legale hennepkwekerij bevindt. Ze ven brandweerkorpsen uit de regio moesten deze lastige situatie op te lossen tijdens de voorronde voor de regionale vaardigheidstoets zater dag in Nieuwerkerk. "Leuk, maar ook een nuttige vaar digheidstraining", vertelt Cor Rad der, ploegchef van het korps van Nieuwerkerk en organisator van de wedstrijden. Aan het eind van de dag kregen alle deelnemers een beker en de korpsen die eerste en tweede waren geworden, Zeven huizen en Driebruggen, plaatsten zich voor de finale op 26 oktober in Ter Aar. Vervolg van voorpagina Moordrecht - Naast de toezegging dat een onafhankelijke derde 'schrij nende gevallen' mag aanwijzen, benadrukte de wethouder dat er 'pas sende maatwerkoplossingen' komen voor afzonderlijke bewoners. Wat deze precies inhouden, is vooralsnog onbekend. Een brandende man vormde een van de uitdagingen voor de deelnemende korpsen. D66, GBZ en de SP, die al langere tijd gematigder dan de overige partijen zijn wat betreft hand having, maakten zich hard voor een zo ruimhartig mogelijk beleid. Claudia Wolff (D66): "Als er op het recreatiepark wordt gehandhaafd, dan is de financiële malaise voor een hoop mensen niet te overzien. Als gemeente moeten we duidelijk heid scheppen op welke manier wij omgaan met deze bewoners." Mare Lansink (CDA) gaf aan dat er voor eens en altijd duidelijkheid moet komen over dit onderwerp, zodat het dossier kan worden afgesloten. Teleurgesteld De politieke partijen reageerden positief op de toezeggingen van de wethouder. Hoe anders was de reactie van de bewoners; het ver trouwen in het handelen van de gemeente lijkt volledig verloren te zijn. Na afsluiting van het agenda punt gingen de bewoners zichtbaar teleurgesteld naar huis. "Ik hoop dat jullie vannacht lekker slapen", riep één van hen nog richting de zaal. Zuidplas/Nieuwerkerk aan den IJs sel - In het kader van het Zuidpias MuziekFestival (ZMF) 2013 werken alle orkesten en een flink aantal ko ren samen. Muziek brengt mensen bijeen en verbindt. Het ZMF begint op zaterdag 5 ok tober van 13.00 tot 17.30 uur met een Korenmiddag in het Ontmoe tingscentrum in Nieuwerkerk. Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor, Inter mezzo, Euterpe, Carajillo en Crea Musica treden op. Onder leiding van Jelle Leistra brengen de koren met begeleiding van blazers uit de gemeente Zuidpias gezamenlijk het stuk '0 Fortuna' uit de Carmina Burana van C. Orff ten gehore. De orkesten sluiten het Zuidpias MuziekFestival om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum af met een concert om 20.00 uur in hetzelfde Ontmoetingscentrum. De harmo nieën Kunst na de Arbeid uit Moor drecht, Symfonisch blaasorkest Da Capo, Drumfanfare DKV, De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen en Af slag 9 werken mee. Ook het Symfo nie Orkest Midden Holland laat zich, in kleine bezetting, horen. De avond wordt besloten met een optreden van de gezamenlijk orkesten. Kaartverkoop aan de zaal. Voor meer informatie: ww.zuidplasmuziekfestival.nl Samen muziek maken is leuker dan in je eentje. Zuidpias - Jonge starters kunnen vanaf volgend jaar rekenen op een steuntje in de rug bij het kopen van een woning in Zuidpias. De gemeenteraad keurde tijdens de raadsvergadering op 24 september het voorstel goed om 600.000 euro uit te trekken voor dit initiatief. Het moet er niet alleen voor zorgen dat jonge mensen sneller aan een huis komen, maar ook de gemeente 'jong' houden. Alle politieke partijen spraken lof uit voor het plan, en hopen dat het jonge mensen zal overhalen om een woning in de gemeente te kopen. De regeling geldt alleen voor men sen die al minimaal een jaar in de gemeente verblijven. Daarnaast zijn er beperkingen aan het te lenen be drag, dat vooral bedoeld is om het verschil te overbruggen tussen de totale koopsom van de woning en het maximale bedrag dat iemand op basis van zijn of haar inkomen bij de bank kan lenen. Like ons op www.hvhonline.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! s Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen Zuidpias - SP, PvdA, D66 en CU/SGP hebben tijdens de raadsvergadering op 24 september een motie ingediend waarin zij het college verzoeken alles in het werk te stellen om het besluit van Zorgpartners Midden-Holland om zorgcentrum Moerdregt te sluiten, af te wenden. De motie kon rekenen op steun van alle partijen. Door Erwin van 't Hof In het zorgcentrum, dat medio 2014 gesloten zou moeten worden, ver blijven ruim veertig mensen. Clau dia Wolff (D66) benadrukt dat het van groot maatschappelijk belang is dat de gemeente zijn stem laat horen in deze zaak, ook al is de be slissing om het centrum te sluiten geen beslissing van de gemeente: "Wij hebben een maatschappelijke taak te vervullen, en de bewoners hebben onze steun nu hard nodig." Wethouder Jan Verbeek ziet de motie als een 'steuntje in de rug'. Volgens hem is de gemeenteraad al bezig om het gesprek aan te gaan met Zorgpartners Midden- Holland. "Wij willen goed kijken wat de opties zijn voor de mensen die momenteel in het zorgcentrum verblijven. Ook het college was on aangenaam verrast door deze be slissing." De wethouder stelt dat het ge sprek met Zorgpartners niet al leen over Moerdregt zal gaan. "We gaan dit breder trekken dan alleen de zorgvoorzieningen in Moordrecht. Er komt een hoop op ons af met de aangekondigde de centralisaties van onder andere de AWBZ. Het kan niet de bedoeling zijn dat bewo ners daardoor in de kou komen te staan." Verbeek benadrukt dat de ge meente zeer zorgvuldig met de situatie wil omgaan, omdat ze geen valse hoop wil wekken bij de huidige bewoners van Moerdregt. De WD noemt de motie 'zeer sympathiek', maar 'nog niet breed genoeg'. Fractievoorzitter Jan Hor dijk is van mening dat alle opties voor de toekomst van zorgcentrum Moerdregt zorgvuldig moeten wor den onderzocht. Hordijk: "Zo kan er gekeken worden of er misschien een andere geïnteresseerde partij is die het pand wil overnemen. Laten we ons niet alleen maar blindsta ren op het probleem, maar oplos singsgericht zoeken." Wethouder Verbeek neemt de opties mee in de gesprekken met Zorgpartners en andere betrokken partijen. Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www. fietsklaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 •info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3