De Wereld Delen GHZ start spreekuur erfelijk heidsvraagstukken Wintersport in Gouda Open Dag Dierentehuis Midden-Holland Brandweer lanceert beeldcampagne HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 2 OKTOBER 2013 41 Inloop Fibromyalgie Bijeenkomst Longpunt Gouda Cursus over zwangerschap Diversen 9|j Beeldende kunst Voor meer info: www.scnz.nl - info@scnz.nl unicef 1* Zevenhuizen - Theater voor ledereen brengt begin november de voorstelling 'De wereld delen'op de planken van theater Swanla. Het stuk is een idee van Piet Blonk; samen met regisseur Peter Meijer en assistent regisseur Ton van de Bildt is het script geschreven. 'De Wereld Delen' is een productie over arm en rijk. Een familie wint in een quiz een prijs en weet eerst niet wat het met het geld moet doen. De familie besluit de wereld in te trekken en wordt daar gecon fronteerd met armoede en rijkdom. Diverse disciplines komen in het stuk aan bod, waarondertoneel,dans,zang en muziek. Alle spelers zijn afkomstig uit de gemeente Zuidpias en de re petities zijn inmiddels in volle gang. De cast van Theater voor ledereen. De productie van 'De Wereld Delen' vindt plaats in samenwerking met War Child en Unicef. Een deel van de kaartopbrengst gaat naar ge noemde organisaties en naar 'Help mijn Leven', een project in Brazilië. De toegang bedraagt 12,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de plaat selijke boekhandel, aan de kassa van het theater of via www.theatervoor iedereen.nl. Gouda/Regio - De maandelijkse inloop voor Fibromyalgie patiën ten wordt gehouden op woensdag 9 oktober van 10.00 tot 12.00 uur op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Belangstellenden kunnen hier terecht voor informa tie, een gesprek of het meedenken bij vragen. Ervaringen en tips kun nen worden uitgewisseld. Voor meer informatie: 0182-634561 ofwww.fesinfo.nl. Haastrecht - Longpunt is de maan delijkse ontmoetingsplek voor longpatiënten, voor hun naasten en voor zorgverleners. Donderdag 10 oktober wordt van 15.00 tot 17.00 uur een bijeenkomst gehouden in Cultureel Centrum Concordia aan het Concordiaplein 1. Fysiothera peut Muller spreekt over het thema 'ontspannen ademen en bewegen'. Aanmelden kan via longpuntgou- da@astmafonds.nl, maar is niet noodzakelijk. De toegang is vrij. Het programma voor 2013 staat op hollandsmidden.astmafonds.nl/ actueel/agenda. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de cursus 'Zwanger, bevallen, een kind' van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. De cursus gaat op donderdag 7 november van start en vindt van 19.30 tot 21.30 uur plaats in het gebouw aan het Oranjepad 2. Voor meer informatie: www.cjgcursus.nl. De honden stellen zich voor op de Dogwalk om 11.30, 12.30, 13.30 en 15.00 uur. Bij droog weer kan men hen ook in actie zien op de behendigheidsbaan aan de achterkant van het asiel. Met de katten kan worden kennis gemaakt in hun eigen verblijf. Jaarlijks worden circa tweehonderd kittens opgevangen die meestal op straat zijn geboren. Zij worden eerst tijdelijk ondergebracht bij een gast gezin, waar zij worden verzorgd en leren om samen te leven met men- Tijdens de Nationale Brandpreven tieweken haakt Brandweer Hollands Midden in op de landelijke campag ne door het geven van algemene voorlichting. Belangrijk hierbij is het creëren van risicobewustzijn en het aanzetten tot denken over brand veiligheid in de eigen thuissituatie. De focus van de campagne ligt op senioren. Uit onderzoek blijkt dat zij veel extra risico lopen bij brand. De campagne wijst hen op hun eigen verantwoordelijkheid om brandvei lig te wonen en biedt tips en een Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) is onlangs gestart met het spreekuur Klinische Genetica. Hierdoor kunnen patiënten dicht bij huis te recht voorerfelijkheidsonderzoek en advies. Klinisch geneticus dr. Koopmans uit het LUMC houdt iedere vier weken op dinsdagmiddag op de polikliniek Interne Geneeskunde spreekuur in het GHZ. Het speerpunt van de poli Klinische Genetica in het GHZ is de 'oncoge- netica', waarbij adviesvragers met vragen over mogelijk erfelijke vor men van kanker, die bij henzelf of in hun familie voorkomen, worden gezien. Erfelijkheidsonderzoek is van belang om adviesvragers te informeren over het risico op het ontwikkelen van een (nieuwe) kwaadaardige tu mor. Daarnaast wordt gekeken naar het risico voor hun familieleden en zo nodig worden screeningsadvie- zen voor henzelf en voor familiele den besproken. Op de polikliniek kunnen ook advies vragers met andere erfelijkheidsvra- gen, met uitzondering van prenatale diagnostiek en kinderen voor syn droomdiagnostiek, worden gezien. Voor meer informatie: 0182-505005. Gouda - Dierentehuis Midden-Holland houdt zaterdag 5 okto ber van 11.00 tot 16.00 uur Open Huis aan de Groenhovenweg 501. Bezoekers kunnen dan zien hoe het asiel er van binnen uitziet en welke die ren een nieuw baasje zoeken. Op het buitenterrein van het Groenhovenbad is een compleet nieuwe kunststof langlaufbaan aangelegd. sen in een huiselijke situatie. Wan neer ze minstens tien weken oud zijn en gereed zijn voor een nieuw (eigen) baasje, komen ze terug naar het asiel. Tijdens deze dag kan men zich te vens laten informeren over het vrij willigerswerk in en voor het Dieren tehuis, waaronder gastgezin zijn, honden uitlaten, katten knuffelen, schoonmaken van dierverblijven, nazorg van geplaatste dieren en standwerk. Voor meer informatie: 0182-530164. Gouda - Langlaufvereniging Gouda houdt zaterdag 5 en zondag 6 ok tober Open Dagen. Op de compleet nieuwe kunststofbaan is anderhalve kilometer aan loipes uitgezet met zeven heuvels, variërend van twee tot ruim vijf meter hoogte. Voorts is er een skatebaan en kan er geoe fend worden voor de biatlon. In verband met de vernieuwing van de skihut zijn er diverse activiteiten als snowboarden, een skiparcours, een ski-ergometer en een ski-ken nisquiz. Op beide dagen is publiek welkom tussen 12.00 en 15.00 uur. De loca tie is gevestigd aan het Tobbepad 4. Voor meer informatie: www.langlauf.nl. Regio - Bij de start van de Nationale Brandpreventieweken is zaterdag 28 september een door Brandweer Hollands Midden ontwikkelde beeldcam pagne gepresenteerd. checklist. Brandweer Hollands Midden maakt tijdens de Brandpreventieweken ge bruik van een eigen beeldcampagne die bestaat uit posters en uit spre kende, duidelijke en confronterende beelden. Door de beeidcampagne en de daaraan gekoppelde informatie worden mensen aangespoord om na te denken over hun eigen situatie en de daarbij behorende brandvei ligheidsrisico's. De beelden zijn zo danig scherp dat ze confronterend zijn, zonder te choqueren. Tot 20 oktober expositie Nieuwerkerkse kunste naar Birgitta Sundström Jans dotter in Pulchri Studio, Lange Voorhout 15 in Den Haag (meer informatie: www.zweedsekunst. nl/events). Zaterdag 5 oktober 20.00 uur jubileumconcert gospelkoor El Jakim. In Hervormde Dorpskerk Dorpsstraat 170 in Zevenhuizen (meer informatie: www.eljakim. info of 0180-631916). Tot eind oktober expositie schilderijen en beeld houwwerk Margot de Jong in bibliotheek de Groene Venen aan de Sportlaan 3b te Moordrecht. Zaterdag 5 oktober van 10.00 tot 16.00 uur Najaarsmarkt (voorheen Paarden markt) in winkelcentrum Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel (meer informatie: info@stichtingevenement.nl of 0182-525508). Tot 8 november expositie schilderijen Ans de Koning-Donker. In Kunstwerk aan de Winkel aan Maltaplein in Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 41