Zuidpias A Werken aan de weg gemeente Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 2 OKTOBER 2013 Moerkapelle Groot onderhoud Moerkapelse Zijde Programma en agenda 'Week van de Veiligheid' Programma Agenda f Van maandag 21 oktober tot en met maan Aanpassingen van de inrichting dag 4 november worden op de Moerkapelse De overgrote meerderheid van de bewo Zijde onderhoudswerkzaamheden verricht, ners van Moer kapette liet in 201? weten dat In deze periode is de weg enige dagen de inrichting en functie van de Moerkapelse beperkt toegankelijk. Daarnaast is door Zijde ongewijzigd moet blijven. De snelheid gaand verkeer niet mogeli|k. mag niet worden verlaagd en de snelheid'. remmers en de voorrangsweg op het wes- Werkzaamheden tel ijk deel van de weg blijven gehandhaafd. Aannemingsbedrijf Mourik Waardenburg Uitzondering vormt de fietsoversteek. Deze vervangt het asfalt van de Moerkapelse wordt veiliger gemaakt. Zijde vanaf hel Noordeinde tot en met de Hollevoeterbrug. De inrichting van de weg Meer informatie wordt niet veranderd. Wel wordt de fiets- Voor nadere informatie over de werkzaam oversteekplaats nabij de Rotte duidelijker heden en afsluitingen kunt u contact opne en veiliger aangelegd. men met René Howe, tel. (0180) 330 300. Van maandag 7 tot en met zaterdag 12 oktober neemt de gemeente Zuidpias samen met haar veiligheidspartners deel aan de nationale Week van de Veiligheid. Het doel van deze week is het thema 'veiligheid' extra onder de aandacht te brengen. De gemeente, politie en brandweer geven inwoners de gelegenheid om zelf bij te dragen aan de veiligheid in de dorpen. In Zuidptas vinden de hele week verschillende activiteiten plaats, waarbij aandacht wordt gegeven aan woninginbraak, brandpreventie, fiets- en autodiefstal. Ook is er op de markten gelegenheid om over veiligheid van gedachten te wisselen met de politie en medewerkers van de afdeling Veiligheid van de gemeente. Informatieavonden overwoning- inbraak en brandpreventie Op dinsdag- en donderdagavond geven politie en brandweer informatie over hoe u een woninginbraak kunt voorko men en wat u kunt doen om uw woning brandveilig te maken. Kom daten over veilige dorpen De wijkagenten en medewerkers van de afdeling Veiligheid van de gemeente willen graag weten wat u ervaart als een veilige of onveilige buurt en willen u graag ontmoeten op de markt. Laat uw kentekenplaat vastzetten tijdens de popnagelactie Regelmatig worden kentekenplaten van auto's en motoren vertoren of gestolen. Door het popnagelen van de kenteken plaat is de kans op diefstal aanzienlijk kleiner. Het is voor dieven namelijk onmogelijk om zonder mechani sche apparatuur een gepopnagelde kentekenplaat te ontvreemden. Het popnagelen neemt slechts 10 secon den per auto in beslag en bespaart een hoop ellende mocht u slachtoffer worden van kentekendiefstal. Fietsgraveren Na het succes van het fietsgraveren tijdens de week 'Geef fietsdieven geen kans' is er nu gelegenheid om in Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen fietsen te laten graveren. Lokale ondernemers graveren gratis een uniek framenummer in uw fiets. Uiteraard moet u hiervoor wet kunnen aantonen dat u de rechtmatige eigenaar van de fiets bent. Fietsen die al een uniek framenummer of chip hebben, worden niet gegraveerd. Flyeracties In de week van de veiligheid delen de gemeentebikers informatie uit over onder andere zakkenrollers. Zij zijn op verschillende locaties aanwezig voor het beantwoorden van uw vragen. Dinsdag 8 oktober Informatieavond in samenwerking met politie en brandweer over woninginbraken en brandpreventie Tijdstip: 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) Locatie: Sporthal 'De Zuidpias', Sportlaan 3 in Moordrecht Woensdag 9 oktober Daten met het team 00V en de wijkagent Tijdstip: 10.00-12.00 uur Locatie: bij de Smidse, op de markt in Moordrecht Gratis fietsgraveren Tijdstip: 14.00-17.00 uur Locaties: Firma Boode (Dorpsplein, Zevenhuizen), Firma Fietsklaar.nl (de Smidse, Moordrecht) en Firma Reijneveld (Dorpsstraat, Moerkapelle) Donderdag 10 oktober Daten met het team 00V en de wijkagent Tijdstip: 10.00-12.00 uur Locatie: bij het Dorpsplein, op de markt in Zevenhuizen Informatieavond in samenwerking met politie en brandweer over woninginbraken en brandpreventie Tijdstip: 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur) Locatie: Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen Vrijdag 11 oktober Daten met het team 00V en de wijkagenten Tijdstip: 10.00-12.00 uur Locatie: Raadhuisplein, op de markt in Nieuwerkerk aan den IJssel Onthulling informatiezuil door Burgemeester Kats Tijdstip: 10.00 uur Locatie: Winkelcentrum Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 12 oktober Gratis kentekenplaten popnagelen door Garage Boode Tijdstip: 12.30-16.00 uur Locatie: op de gemeentewerf, Zuidplasweg 14b in Zevenhuizen Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behande ling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Schielandstraat 92 2-kamer etagewoning (galerijflat met lift, tweede verdieping) Beschikbaar: 14 oktober 2013 Bruto huur: 485,81 inclusief 106,90 stookkosten Voorwaarden Max. 2 personen Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen 48.245,- Schielandstraat 100 2-kamer etagewoning (galerijflat met lift, tweede verdieping) Beschikbaar: 5 oktober 2013 Bruto huur: 483,91 inclusief 105,- aan stookkosten Voorwaarden Max. 2 personen Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen €48.245,- Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier), via het telefoonnummer (0180) 330 300, of down load het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 7 oktober 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formu lieren kunnen worden behandeld. Voeg bij iedere inschrijving een kopie van het IB-60 formulier 2012 van alle volwasse nen in het huishouden toe (aan te vragen bij de belastingdienst) en een kopie (of kopieën) van de jaaropgave over 2012. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aan vraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brie venbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Raadsvergadering Datum dinsdag 8 oktober 2013 Aanvang 20.00 uur Locatie Raadzaal in gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als bespreekstuk op de agenda staan. Rv Waterplan Zuidpias Het Waterplan Zuidpias beschrijft de visie van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en de gemeente Zuidpias op het gebied van waterbeheer. Het is tot stand gekomen na intensief overleg tussen de initiatief nemers en een brede klankbordgroep. Rv Tussentijdse Rapportage Grondexploitaties 2013 De TRG vormt per 1 juli 2013 een tussentijds overzicht van alle door de gemeenteraad vastgestelde grondexploitaties per 1 januari 2013 en de portefeuille aan Niet In Exploitatie Genomen Gronden. B 357 - Discussienota gemeentelijk monumentenbeleid De gemeente Zuidptas kent 52 adressen met Rijksmonumenten. Daarnaast bestaat de mogelijkheid voor het college om panden de status van gemeentelijk monument te geven. In het verteden is dit voor de dorpen Zevenhuizen en Moerkapelle gedaan. De andere dorpen kennen géén gemeen telijke monumenten. De vraag kan gesteld worden of wij aanvullend op de Rijksmonumenten als gemeente nog panden willen beschermen. Rv Bestuurskrachtonderzoek in de gemeente Zuidpias In het tweede kwartaal van dit jaar heeft Adviesbureau BMC

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5