facebook VERVOLG BEKENDMAKINGEN VERVOLG RAADSINFORMATIE Beste Buur 2013 Inloopochtend BorstkankerVereniging Thema avond Nederlandse Geen koffieochtend met ouderenadviseur Patiënten Vereniging 6 HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 2 OKTOBER 2013 Bekendmaking Wet milieubeheer Besluit mandaatverlening Besluit aanstelling onbezoldigd gemeenteambtenaar Like ons op J www.hvhonline.nl (vul bij ID in: NL.IMRO. 1892. OvKnibbelweg9cZVH-Ow01). Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als pdf-bestand te zien lwww.zuidplas.nl). Zienswijze(n) Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen zienswijzen worden ingebracht. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schrifte lijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) tegen de ontwerp-omgevings- vergunning kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Uw schriftelijke zienswijze(n) tegen de ontwerpverklaring van geen bedenkingen kunt u richten aan: De Raad van de gemeente Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbe schikking en men belanghebbende is. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer M. van Tol, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 484. ZUIDPLAS Meldingen Meldingen op grond van artikel 8.AO van de Wet milieubeheer Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in het Activiteitenbesluit milieubeheer. Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ontvangen: Activiteitenbesluit milieubeheer Transportbedrijf De Lordd, Julianastraat 108, 2751 GH Moerkapelle, voor het veran deren van de inrichting. Verandering betreft de opslag van propaan. Huisman RVS, Ambachtweg 28g, 2841 LZ Moordrecht, voor het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf. Imaging Supplies Europe B.V., Ambachtweg 37, 2841 MB Moordrecht, voor het oprichten van een inrichting voor opslag en handel in toner voor printers alsmede productie van oormerken voor dieren. W.B. Bouwtechniek B.V., Ambachtweg 51 en 28H, 2841 MB Moordrecht, voor het oprich ten van een inrichting voor gespecialiseerde werkzaamheden in de bouw. 12G0 Biking, Grote Esch 1005, 2841 MJ Moordecht, voor het oprichten van een groothandel in fietsen en bromfietsen. Wim Jansen B.V., Grote Esch 1180, 2841 M J Moordrecht, voor het oprichten van een groothandel in bloemen en planten. Loon- en Verhuurbedrijf Van Nieuwkoop B.V., Oostbaan 1130, 2841 ML Moordrecht, voor het oprichten van een loonbedrijf- en verhuurbedrijf voor grond-, weg- en waterbouw. Tot Uw Dienst V.O.F., Oostpolderweg 2, 2841 DA Moordrecht, voor het oprichten van een verhuisbedrijf. Autobedrijf Het Ambacht B.V., Oostpolderweg 4a, 2841 DA Moordrecht, voor het oprichten van een garagebedrijf. Slegtenhorst, Derde Tochtweg 1, 2841 LM Moordrecht, voor het oprichten van een bovengrondse propaantank. Seelen - De Nieuwe Lederhandel C.V., Veenweg 4, 2841 DG, Moordrecht, voor het oprichten van een inrichting bestemd opslag en handel van schoentoebehoren voor schoenmakers. Fase Gouwe Park, Zuidbaan 589, 2741 MD Moordrecht, voor het oprichten van een inrichting voor handel in en reparatie van personenauto's Werkterrein Heijmans N207, kruising N207/N454 ter hoogte van Bedrijvenpark Gouwe Park, kadastraal bekend D3466 te Moordrecht, voor het oprichten van een werkterrein. Jumbo Supermarkten B.V., Dorpsstraat 129, 2761 AL Zevenhuizen, voor het wijzigen van de inrichtinghouder. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stukken lig gen niet ter inzage. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Omgevingsdienst Midden-Holland, www.odmh.nl. Burgmeester en wethouders hebben in hun vergadering van 24 september 2013 besloten het hoofd van de afdeling Financiën mandaat te verlenen voor het nemen van besluiten op ingestelde administratieve beroepen tegen (gedeeltelijk) afwijzende besluiten op kwijt- scheldingsverzoeken van aanslagen gemeen telijke belastingen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 24 september 2013 besloten aan te stellen als onbezoldigd gemeenteamb tenaar de ingehuurde taxateur belast met de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken. Als onbezoldigd gemeenteambte naar gaat hij tezamen met de gemeentelijke belastingambtenaren hoorzittingen houden als onderdeel van de behandeling van de ingediende bezwaarschriften tegen de vastge stelde WOZ-waarden van onroerende zaken. een bestuurskrachtonderzoek uitgevoerd, met daaraan gekoppeld een inwonerpeiling. Bijgaand treft u aan de eind rapportage van het bestuurskrachtonderzoek. De eindrap portage van de inwonerpeiling is als bijlage aan het rapport bestuurskrachtonderzoek gevoegd. In dit raadsvoor stel wordt u voorgesteld om de conclusies te onderschrijven en de aanbevelingen, van toepassing op de rol van raad, over te nemen. Rv Investeringsbudget Zuidplasweg 13 De gemeente is eigenaar van de monumentale boerderij aan de Zuidplasweg 13 te Zevenhuizen. Het pand is gelegen bin nen de ontwikkellocatie Zevenhuizen-Zuid, waarbij het van belang wordt geacht om dit - mede vanwege het monumen tale karakter - te behouden. Voorgesteld wordt om het pand te renoveren en voor tenminste vijf jaar te verhuren. Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruikmaken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is per inspreker vijf minuten. Zijn er meer dan zes insprekers, dan kan de voorzitter deze spreektijd aanpassen. Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, bij mevrouw J. van Houwelingen (0180) 330 313. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website. Besluitenlijst raadsvergadering 24 september 2013 Ontwerpverklaring van geen bedenkingen Knibbelweg 9c De raad heeft besloten het ontwerp van de verklaring van geen bedenkingen 'Knibbelweg 9c' ter inzage te leggen. Starterslening Zuidpias De raad heeft besloten de Verordening Starterslening Zuidpias vast te stellen, ingaande op 1 november 2013 en de daarvoor benodigde budgetten vast te stellen en beschik baar te stellen. Met dit besluit wil de gemeente een bijdrage leveren om het voor starters aantrekkelijk te maken op de koopwoningmarkt toe te treden. Vaststellen grondexploitatie Zevenhuizen-Zuid fase 1A1 De raad heeft de grondexploitatie voor Zevenhuizen-Zuid fase 1A1 vastgesteld, ten behoeve van de economische uitvoer baarheid van het uitwerkingsplan voor de eerste fase van Zevenhuizen-Zuid alsmede het starten van voorbereidende werkzaamheden. Samenstelling Raad van Toezicht Scholengroep Holland De raad heeft besloten de heer J.J. den Arend te benoe men als lid van de Raad van Toezicht van de Stichting Scholengroep Holland. Nota van uitgangspunten Bedrijvenpark Kleine Vink De raad heeft besloten de Nota van uitgangspunten Bedrijvenpark Kleine Vink vast te stellen als kaderstellend document voor de verdere ontwikkeling van het gebied Kleine Vink. Motie Sluiting Moerdregt Naar aanleiding van de voorgenomen sluiting van Zorg- cen trum Moerdregt heeft de raad een motie aangenomen, waarin het college van burgemeester en wethouders wordt opge roepen "alles in het werk te stellen om Zorgpartners Midden Holland te bewegen het genomen besluit te heroverwegen." De volledige raadsbesluiten, moties en amendementen kunt u raadplegen op onze website: www.zuidplas.nl (raadsinfor matiesysteem -> 24 september 2013). Voor vragen over deze besluitenlijst kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente Zuidpias, tel. (0180) 330 313. Zevenhuizen/Moerkapelie/Waddinxveen - De Stich ting Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/ Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) houdt voor de zesde maal haar 'Verkiezing Beste Buur'. Huurders, die het afgelopen jaar iets voor hun buren of voor de buurt hebben gedaan en die in een woning van Woonpartners Midden-Holland in Waddinxveen, Zevenhuizen/Moerkapelle wonen, kunnen voor deze verkiezing worden aangemeld via: secretariaat@ hwzm.nl, 0182-610155, 0182-638015 of schriftelijk naar Wingerd 12a, 2742 SK Waddinxveen. Zaterdag 23 november wordt de winnaar bekend gemaakt. Gouda - Op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstrat wordt elke twee de donderdag van de maand, deze maand op 10 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend gehou den voor borstkankerpatiënten. Tijdens deze inloop kan er met leden van de Borstkanker Vereniging Nederland, die uit ervaring weten wat het bete kent borstkanker te hebben, gespro ken worden. Bij hen kan men terecht voor antwoord op vragen, voor in formatie of voor een goed gesprek. Voor meer informatie ('s avonds): 0182-551829. Zuidpias - Het maandelijkse koffie- uurtje met de ouderenadviseur vervalt in oktober. Reden hiervoor is een voor die maand geplande bijeenkomst met als thema 'Creatief Leven', over omgaan met gevoelens van eenzaamheid. Het koffie- uurtje stond in Moordrecht gepland voor 1 oktober, in Nieuwerkerk voor 2 okto ber, in Zevenhuizen voor 3 oktober en in Moerkapelle voor 8 oktober. Moerkapelle - Het jaarthema van de NPV Zuidpias is dit jaar 'Als het levenseinde nadert'. Gedurende het jaar wordt het thema in drie avonden uitgewerkt. De eerste twee avonden trokken veel belangstelling. De laatste avond vindt plaats op woensdag 16 oktober om 20.00 uur bij So Natural aan de Bredeweg 62. Marleen Hout-Korevaar houdt hier een lezing over 'Afscheid'. Hout is specialist ouderengeneeskunde op de palliatieve afdeling van verpleeghuis Salem en trekt intensief op met ouderen en jongeren die niet lang meerte leven hebben. Aan de hand van meerdere praktijkvoorbeelden neemtzedeaanwezigen mee naar de vragen en worstelingen rondom het levenseinde; zowel op medisch en geestelijk als op sociaal gebied. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6