mm ÊmtÉmfoM W qjf www.open-maatwerk.nl Oktober Aktiemaand VERSS AANBIEDINGEN ,25 Spannend kin der feestje discobowlen? Vierbaans Hoofdweg-West toegelicht Lokfiets gestolen Antarctica en Vrouwen van Nu Boekenmarkt in Reigerhof UMENE KILO 0,99 DELBA GRAM O, 69 /Vaar /Ctazt LOÏ /VitOMt Oopgt SUPER GRAM Bowling arrangement vanaf 9.50 per kind! 010-4201115 cBw-erkend Schuifkasten op maat Horren j Zonwering Deuren Vloeren HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN USSEi 9 OKTOBER 2013 11 15% korting 25% korting 6% BTW HBatti *Vanaf deze week ook bij ons te bestellen *Wekelijks een verrassend gevulde tas vol gevarieerde biologische groenten en fruit Vraag er naar in de winkel of kijk op: www.proef.nu /Ceuae, cut uereoki/êeap/t Tassen nieuwerkerk - REIGERHOF t17 1 uur bowlen, friet met snack speeltoestel en waterijsje LAKE7 Sport Eventcenter Strandweg 23 Zevenhuizen (Zevenhuizerplas) 010-4201115 Bowlen - kinderfeestjes Tennis binnen- en buiten Beachclub - BBQ-boat Zaalverhuur-Trouwfeesten AANBIEDINGEN WEEK 41 DOHA. Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 •3 SB De personen achter OPEN Maatwerk zijn Frank Kien en Jeroen van Ameijde. Door ervaring bij hetzelfde bedrijf HUBO Boele Nieuwerkerk en scholing gegroeid, zijn wij vooral door 'onmogelijke' situa ties door de praktijk ervaren. Nu, gespe cialiseerd, bieden wij onze diensten aan daar waar advies, meting en montage van onze producte vakkundigheid verei sen. Sterke punten: Wij zijn ingespeeld op elkaar en aanvullend, creatief en hebben een groot improvisatievermogen en goede omgangsvormen Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal stoelen op de publieke tribune was gereserveerd. Teken dat men veel animo verwachtte op de raadsinformatie- avond over Hoofdweg-West op dinsdag 7 oktober. Veel belanghebbenden - die elkaar bij de ingang met 'buurman' begroeten - wilden weten wat het verrassende voorstel van het college, om van de Hoofdweg-West een vier- baansweg te maken, behelst. Door Pepijn de Groot De informatieavond was ingelast op advies van de raad. In septem ber stond er plots een voorstel op de vergaderagenda: om van Hoofdweg-West een vierbaansweg te maken. De raad wilde eerst uit werkingen zien van de toekomst van de weg en belanghebbenden de kans geven zich daarover uit te spreken. Ommezwaai WD-raadslid Ferry van Wijnen wil bij de informatieavond weten waar het voorstel tot 2x2 rijbanen ('een ommezwaai') vandaan komt. "Ik had het gevoel dat er consen sus was over een andere vorm van aanpassing, namelijk naar 2x1 rij baan." Volgens wethouder Rinus Bosman kleven er nadelen aan die oplossing, die in een eerdere infor matieavond werd toegelicht. "De 2x1-variant had bepaalde knelpun ten, zoals veiligheid en bereikbaar heid. Dat proberen we op te lossen met de 2x2-variant." In de langdurige zoektocht naar de meest ideale vorm voor aanpassing van Hoofdweg-West moet geschip perd worden met veel belangen en wensen. De gemeente Rotterdam wil iets anders dan de bewoners van de weg, de bedrijven hebben ook hun eigen ideeën voor een ide ale invulling. Met dit dossier op de agenda is discussie gegarandeerd. Op de informatieavond staan er drie panelen met drie varianten: de huidige variant, de variant met 2x1 rijbaan en de 2x2-variant. Rond de panelen barst de discussie los. "Een verbreding komt de veiligheid juist niet ten goede", roept A. den Dik- kenboer, bewoner van Hoofdweg- Zuid. "Zo'n weg nodigt uit tot ho gere snelheden." Metrostation Verderop staat een groepje bu ren dat aan de noordelijke paral lelweg woont. "Wij hebben geen probleem met de huidige situatie, maar de automobilisten uit Nes- selande. Nesselande heeft toch een metrostation omdat verwacht werd dat de inwoners met de me tro naar Rotterdam zouden gaan?", vraagt een bewoner retorisch. Zijn buurman haakt in. "Die drukte op de weg is nu maar twee keer per dag, een uurtje. Als de Hoofdweg een vierbaansweg wordt, wordt het een snelweg. Onveilig dus. Dan heb ik het nog niet over fijnstof en ge luid." Volgens wethouder Bosman beslist de gemeenteraad dit jaar nog wat er gaat gebeuren met de Hoofd weg-West. Voor de conceptschetsontwerpen van de drie varianten, zie: www.zuidplas.nl/hoofdweg. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zuidpool is niet alleen een grote witte ijsvlakte; de Groningse bioloog Paul Janknegt deed vanuit een Au stralisch onderzoeksstation onder zoek naar het plantaardig leven in de ijszee. In het Hervormd Kerkelijk Centrum vertelt hij donderdag 17 oktober vanaf 20.00 uur bij de Vrou wen van Nu aan de hand van dia's over zijn onderzoek maar vooral over het dagelijks leven, de wonderlijke omgeving en zijn tochten door dit surrealistische gebied. Ook niet-le- den zijn welkom. De toegang is vrij. Schuifkasten of inloopkasten op maat Maak een afspraak voor een vrijblijvende offerte Binnenzonwering op maat Oktober actie Nieuwerkerk aan den IJsel - De politie heeft donderdag 3 oktober om 14.10 uur twee Nieuwerkerkers van vijftien jaar aangehouden wegens diefstal van een lokfiets van de politie. De politie kreeg een seintje dat de lokfiets op het Stationsplein ver dwenen was. De fiets - voorzien van een GPS-volgsysteem - ging richting het Raadhuisplein en Gan- zendaal. Op het Ganzendaal stond de fiets stil en hebben de agenten gepost. Twee jongens fietsten daar na weg met twee fietsen, waaron der de lokfiets. Op de Zuidplaslaan werden de jongens aangehouden. De politie doet onderzoek naar de herkomst van de andere fiets. Ook op zaterdag 5 oktober werd de lokfiets gestolen. De politie hield om 20.50 uur twee meisjes van dertien en veertien jaar uit Nieu werkerk aan wegens de diefstal. De fiets verdween vanaf Stationsplein. De meisjes werden aangetroffen op het Weidezoompad en aangehou den. Zondag 6 oktober om 19.45 uur werd een 15-jarige Nieuwerkerker aangehouden voor diefstal van de fiets. Hij werd op de Prins Alexan- derlaan aangehouden. Fietsendiefstal is de meest voor komende vorm van criminaliteit in Nederland. Bij de aanpak van fiet sendiefstal zet de politie het mid del lokfiets in. Zodra deze fiets ver plaatst wordt, krijgt de politie een seintje. Agenten kunnen zien waar de lokfiets zich bevindt. Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum De Reigerhof wordt zater dag 12 oktober van 9.30 tot 16.30 uur een najaarsboekenmarkt gehouden. Er is een grote keuze voor liefhebbers van een leuk, interessant of spannend boek en ook verzamelaars komen aan hun trekken. Alle kledingzaken wer ken mee aan een modeshow. De op brengst, of een deel van de opbrengst, van een aantal marktkraamhouders gaat naar een goed doel. Montagekosten geldig voor woningen 2 jaar en tot 1 april 2014

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11