facebook Van Moorsel wil anorexiahuis in monumentale boerderij Zevenhuizen Dierencentrale Vriendenstichting MOZ-Art een feit Gratis kentekenplaten Nieuwe fractievoorzitter Christenllnie/SGP popnagelen J(jJ Beeldende kunst Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 OKTOBER 2013 13 Jke ons op j Tot en met 10 november Expositie van Irma Holt-Bekkers Kunstwerk aan de winkel, Nesselande Maandag 14 oktober 10.00-12.15 uur Woensdag, 16 oktober 20.00 uur tot 22.15 uur Beeldhouwen in steen/hout Klein Hitland 4, Nieuwerkerk aan den IJssel Donderdag 17 oktober Vierde lustrum Mannenkoor Nieuwerkerk 'Een avond in joodse stijl'. Dagelijks van 17.00- 17.40 uur Sing-in in het kader van de week van de opvoeding, voor kinderen 0-5 jaar en (groot) ouder KDV 't Kwartelnest Zaterdag 12 oktober - 20.30 uur Dubbel optreden 'Wannabee bands'. 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 4 euro Vrijdag 11 oktober - 19.00 uur KidsDisco Halloween voor kinde ren van de basisschoolleeftijd 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Door Judith Rikken Van Moorsel, die zelf heeft gele den aan anorexia nervosa, zet zich met haar Leontien Foundation in voor een inloophuis in elke provin cie. Maandag bracht ze een ploeg van zestig fietsers, onder wie veel bekende Nederlanders, op de been voor de eerste editie van de Leon tien Charity Ride, een 125 kilome ter lange tocht van Harderwijk naar Nieuwerkerk aan den IJssel. Zes uur na de start in Harderwijk, 125 kilometer en een valpartij ver der, kwamen de wielrenners rond half vijf aan in Nieuwerkerk. Erik Breukink was erbij, Danielle Over- gaag, Michael Boogerd, Frits Barend en wethouder Jan Verbeek. "Heerlijk gefietst", zegt hij. Tussen de vele professionals zag hij de overwinning op de tijdrit op de Amerongseberg aan zijn neus voorbij gaan. "Ik heb wel Breukink en Boogerd naar voren zien schieten." Op het kleine wedstrijdelement na, was de tocht vooral een recreatieve rit voor het goede doel. Maandag avond werd bekend dat de wielren ners een bedrag van ruim 52.000 euro bij elkaar hebben gebracht voor het inloophuis voor anorexiapatiën- ten dat Van Moorsel in Zuidpias wil openen. Ze wil maandagmiddag nog niet zeggen welk pand zij daarvoor op het oog heeft, maar vertelt wel dat de gemeenteraad er deze week over beslist. Op de agenda van de raad stond gisteravond een voorstel De Naaldwijkse Nancy van den Berg neemt deel aan het nieuwe BNN-televisieprogramma waarin Leontien van Moorsel anorexiapatiënten begeleidt, en werd vorige week in het nieuw gestoken in de Nieuwerkerkse Shoeby-winkel. voor een investeringsbudget voor de monumentale boerderij 'Nooit Ge dacht' aan Zuidplasweg 13. Die boerderij, eigendom van de ge meente, moet volgens het raads voorstel eerst uitwendig worden ge renoveerd voordat die voor minstens vijf jaar kan worden verhuurd. Het college heeft de gemeenteraad ge vraagd in te stemmen met een bud get van 250.000 euro. De Leontien Foundation zou het gemeentelijk monument vervolgens van binnen voor nog eens ruim een ton moeten opknappen. Hoe de raad gisteravond heeft beslist, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Van Moorsel is stellig: "Het eerste Leontienhuis komt sowieso in Zuid- plas. Lukt het niet op deze locatie, dan gaan we op zoek naar een an dere plek in de gemeente, waar we meiden met een eetstoornis kunnen helpen op hun weg naar genezing." Vermist Konijn, bruin-zwart, bruin rond ogen, een hang- en een staand oor, de Fuut Zevenhuizen. Gevonden Poes, cypers, witte onderkant, Mid delweg Moordrecht. Poes, schildpad, witte borst, zwarte vlek over een oog, Knibbelweg Ze venhuizen. Kat, zwart, met veel wit, zwarte vlek op rug en zwarte staart met witte punt, Middelweg Moordrecht. Kat, zwart, jong, N 219 Zevenhui zen. Kat, rood, met veel wit, Mendels- sohnstraat Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, rood, licht van kleur, wit op bef en in snuit, Blaardorpseweg Nieu werkerk aan den IJssel. Kat, cypers, met witte aftekeningen, Europalaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, schildpad, zwarte achterpoten, afrit Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, cypers, met rood door de vacht, wit aan tenen en in snuit, Ereprijsveld Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Door het zetten van handtekeningen bij notaris Marcel Rompes is vrijdag 4 oktober de Stichting Vrienden van MOZ-Art een feit geworden. De stichting is opgericht om aankoop van instrumenten en extra muziek- activiteiten van Stichting MOZ-Art, muziekonderwijs Zuidpias, mogelijk te maken. De voorzitter van de nieuwe stichting, Carin Gaemers, en secretaris Hans Vogel onderteken den onder het toeziend oog van de notaris, de statuten. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - De Nieuwerkerkse ex-wielrenster en Olympisch kampioene Leontien van Moorsel wil in een monumentale boerderij aan de Zevenhuizense Zuidplasweg het Leontienhuis vestigen; een inloophuis voor meiden met een eetstoornis. De gemeenteraad van Zuidpias sprak gisteravond overeen investering van een kwart miljoen voor renovatie van het slecht onderhouden pand. Presentatrice Danielle Overgaag en Leontien van Moorsel bij aankomst van de Leontien Charity Ride in Nieuwerkerk, met 125 kilometer in de benen. Zuidpias - Moerkapellenaar Dico Bac (38) is de nieuwe fractievoor zitter van ChristenUnie/SGP in Zuidpias. Marnix de Romph doet een stapje terug en staat tweede op de lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen in maart volgend jaar. Bac zat nog niet eerder in de raad, maar was lid van de steunfractie en de commissie Decentralisaties. Zuidpias - De nationale Week van de Veiligheid krijgt, na activiteiten in Moordrecht eerder deze week, een vervolg in Zevenhuizen en Nieu werkerk aan den IJssel. Donderdagochtend staan medewer kers van de gemeente en wijkagen ten op de markt in Zevenhuizen, en is er vanaf 20.00u een informatie avond in Dorpshuis Swanla. Vrijdagochtend wordt de markt in Nieuwerkerk aangedaan. Zaterdag is de Zevenhuizense gemeentewerf de plek om gratis kentekenplaten te laten popnagelen. www.hvhonline.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13