Verkeersplein als aanvulling op theorieles In sportkleding naar 't Reigerbos Weeshuis wordt zorgcentrum Tunnel te laag voor Tsjechische trucker De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 OKTOBER 2013 17 Wannabee bands in 't Blok Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen van de groepen 4 tot en met 6 van basisschool De Wingerd oefenden donderdag 3 oktober de verkeerspraktijk op het Nieuwerkerkse Raadhuisplein. Op een verkeersplein met zebrapaden en verkeersborden, skelters en fietsen, mede mogelijk gemaakt door Veilig Ver keer Nederland, kregen de kinderen een veilige, maar vooral leuke aanvulling op de theorielessen. Zevenhuizen - Dat de kinderen van basisschool 't Reigerbos woensdag 2 oktober kiaar voor de Kinderboekenweek waren, was wel duidelijk. In hun sportkleding verschenen zij als voetballer, danseres, volleyballer of karateka op school. Daar startten de lessen met een sportieve en muzikale warming up. Voor de kleuters was er die ochtend een toneelvoorstelling naar aanlei ding van het kinderboek 'De wed strijd van Schildpad en Haas'. In de klassen deden de kinderen mee aan een spannende teken- en schrijf wedstrijd met als thema sport en spel. De groepen 3 t/m 5 kregen vrij dag gastlessen over oud-Hollandse spellen, verzorgd door de Oudheid kamer uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De kleuters deden ook oud- Hollandse spelletjes met hulp van vele ouders. Dezelfde dag was er nog een (kinder)boekenmarkt, waar veel kinderen blij van terugkeerden met 'nieuwe' boeken. Zevenhuizen - Het verkeer op de Noordelijke Dwarsweg was aan het begin van vrijdagavond flink ontregeld. Het knelpunt zat bij de spoortunnel, die te laag was voor een Tsjechische trucker. Hij was met zijn vrachtwagen tegen het portaal aangereden waarop de doorrijhoogte van de tunnel staat aangegeven. De constructie ku kelde omver en de doorgang raakte geblokkeerd. Personenauto's moes ten omkeren of via het fietspad door de tunnel. Bus 177 kon echter geen kant op en moest wachten in de tunnel. Moordrecht - Het door de familie Drost-IJserman in 1876 geopende wees huis werd tot eind 1930 gebruikt voor de huisvesting van Moordrechtse weeskinderen. Na de bombardementen van 1940 vond het Rotterdams Bur gerweeshuis er onderdak en vanaf 1961 werd het een bejaardenhuis totdat het pand in 1976 dienst ging doen als gemeentehuis. Op haar beurt heeft Vivere Ver zorgd Wonen nu haar intrek in het pand genomen en biedt hier een unieke combinatie van wo nen in stijl met hoogwaardige zorg. Het complex omvat twaalf zorgappartementen, drie logeer kamers en een activiteitencen trum waar dagopvang mogelijk is. Tevens blijft de prachtige trouw locatie gehandhaafd en heeft de Historische Vereniging Moordrecht er een eigen onderkomen gekregen. De officiële opening van Vivere Ver zorgd Wonen vindt plaats op vrijdag 11 oktober; de openingshandeling wordt verricht door Ad van der Eijk, voorzitter van de Stichting van Drost-IJserman, en door wethouder Jan Verbeek die onder meer zorg, ouderen en gezondheid in zijn por tefeuille heeft. Nieuwerkerk aan den IJssel - I Wannabee And The Wannabees en Be Who You Wannabee treden za terdag 12 oktober op in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Een energieke avond met verbouwde covers en ei gen nummers. Aanvang 20.30 uur, toegang 4 euro. Wobbes, Corrie Eikelenboom, Corrie Merbis, Jan Kreft, Wim Honkoop, Ad van Rijs, Jan Visser en de chauffeur. Zittend: Riet Keizer, Annie van Rijs, Aris Verduin, Piet de Vos, Wim Krijgsman, Corrie van Rijs, Lenie van der Knaap, Ina van den Dool, Coba Hoogendoorn, Ad Visser, Piet van den Dool, Klaas Jongeneel, Jaap Klein, Mas Bazen en Wim de Jong. Gepubliceerde klassenfoto kunnen besteld worden tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De extra bijdrage komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1980 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. De foto van deze week betreft de christelijke lagere school te Moer- kapelle. De foto is genomen na de handwerkles ergens in 1961. Staand van links naar rechts: Nelly den Hertog, Nelly Lievaart, Greetje Verbeek, Willie Zwarteveld, Nelly Boevée, Masje Bremmer, Maartje van der Spek en Marijke Paul. Gehurkt: Alie Paul, Pia van der Vel de, Lenie Linthout en Janny van der Spek. Vooraan Ina Hoogeveen en Atie Noordam. Aanvullingen en verbeteringen zijn welkom: 0180-633077 (20.00- 22.00 uur) of famvdzalm@hetnet. nl. Vorige keer De foto van de vorige keer betrof de christelijke lagere school te Zeven huizen in 1949 De foto is genomen tijdens een schoolreisje. Staand van links naar rechts: mees ter De Jager, Jannie van Zuilen, Gert Clazing, Wim Stormbroek, Niek Honkoop, Jo Lekkerkerk, Annie Kreft, Jopie Looij, Annie van Zuilen, Diet

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17