t Nu elke werkdag open tot 21.00 uur Trotse wethouder opent nieuwe accommodatie hockeyclub Verzorging in Moerdregt definitief van de baan "■)Ty ACTIEWEEK yannc Zuidpias houdt 25 miljoen in eigen zak liiHEÏK va CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? >A UW SERVICE Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! editie: zuidpias 3 6 e jaargang nummer 1564 9 oktober 2013 Minder ambtenaren maken begroting sluitend Pagina 3 Vierbaans Hoofdweg-West H Van Moorsel wil anorexia- toegelicht H huis in Zevenhuizen Vertrouwd communiceren H Tangram loopt in het Maleis H voor Bangladesh reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Helder hypotheekadvies? 1 Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c Zevenhuizen www.intratuin.nl bij Kassies interieurs zie advertentie op de achterpagina OVERAL E N A L T J D www.hvhonline.nl üHART HOLLAND Pagina 11 Pagina 13 Pagina 43 Pagina 45 Nieuwerkerk aan den IJssel - Voorzit ter Henk de Snoo van hockeyclub De IJssel toonde zich blij met de prach tige nieuwe accommodatie van zijn club maar benadrukte 'er aan toe te zijn geweest'. De Snoo liet de eer van de officiële opening op zondag 6 oktober aan sportwethouder Jan Verbeek, die zei trots te zijn op de uitstekende samenwerking van het hockeybestuur met de gemeente. Ver beek kwam oog in oog te staan met meisjes D1-keeper Melissa Gerharts. De katachtige bewegingen van de wethouder deerden de jeugdige kee- (foto: Hockeyclub De IJssel) per niet, zij hield haar doel schoon. De vernieuwde accommodatie werd met deze handeling voor geopend verklaard. Lees verder op pagina 21 Zuidpias - Voor de zomer behoorde een nieuw zorgcentrum in Moerdregt nog tot de mogelijkheden. Niet lang daarna was nieuwbouw van de baan en kregen bewoners en personeel van Moerdregt te horen dat het zorgcen trum volgend jaar sluit. Bezuinigingen vanuit het Rijk zijn de oorzaak, hield bestuurder Simon de Jong van Zorgpartners Midden Holland de commissie Decentralisaties op 2 oktober voor. Door Erwin van 't Hof In de overweging om de deuren van Moerdregt te sluiten heeft Zorgpart ners Midden Holland meegenomen dat het pand sterk verouderd is. De Jong: "Op dit moment verblijven er mensen in het zorgcentrum die ei genlijk niet de zorg kunnen krijgen die ze echt nodig hebben." Reno veren om het gebouw wel geschikt te maken voor intensieve hulpverle ning is volgens De Jong geen optie. "Dat zou veel te veel geld kosten. Momenteel bevindt ook de zorg zich in zwaar weer door bezuinigingen vanuit het Rijk." Is de sluiting van Moerdregt dan echt definitief? Volgens De Jong is er nog een mogelijkheid dat het zorgcentrum hulp gaat verlenen aan ouderen die zelfstandig thuis kunnen wonen. "Op die manier kan het centrum misschien nog dienst doen." Dit alternatief is echter geen oplossing voor de ouderen die nu in Moerdregt verblijven en niet meer in staat zijn om zelfstandig alleen te wonen. Lees verder op pagina 39 K loolmcrvlcc P VAN ADR1CHEM MOORDRECHT 0182 3 75823 Oe-53373931 FINANCIËLE DIENSTEN Bredeweg 35 Moerkapelle 079-5933967 info@pr4.nl www.pr4.nl Bel of mail ons voor een gratis intakegesprek! www.rioolservice-pvanadrichem, intratuin kleurt je leven Goudmos 94 te Nieuwerkerk aan den IJssel Keurig, luxe afgewerkt 3-kamer appartement! Vraagprijs C 169.000,- k.k. woning &bedri|itmakelaardi| Zuidpias - De provincie Zuid- Holland en de gemeente Zuidpias hebben vorige week overeenstem ming bereikt over de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Zuidpias houdt daarmee 25 miljoen euro in eigen zak. Oorspronkelijk hadden provincie en gemeenten binnen de Regio nale Ontwikkelorganisatie Zuid plaspolder (ROZ) afgesproken om de opbrengsten van de Zuidpias- projecten gedeeltelijk te gebrui ken voor het aanleggen van groen en infrastructuur. In 2011 legde de ROZ daarom een concept verplichting op aan de gemeente Zuidpias tot het betalen van 25 miljoen euro. Nu de nieuwbouwprojecten in de Zuidplaspolder sterk gefaseerd worden uitgevoerd, leveren deze de gemeente op dit moment geen opbrengsten op. Het college van Zuidpias was dan ook niet van plan om de voorinvestering daad werkelijk te doen, leverde bij de provincie een zienswijze in, en verwerkte het bedrag niet in de begroting. Moord rechtboog Ook afgesproken is dat de provin cie de financiering van de Moor- drechtboog en extra Gouwe krui sing volledig voor eigen rekening neemt. In ruil hiervoor wordt de ge meente Zuidpias zelf verantwoor delijk voor de verbetering van de ontsluiting van Zuidpias-Noord, voor de verdere ontwikkeling van groengebied de Groene Waterpa rel ten noorden van de A20, voor de inrichting van het Boogpark bij de Moordrechtboog en voor de infrastructurele ontsluiting van nieuwe woonwijken en bedrijven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1