"De club? Dat ben je zelf!" American Protestant Church- Choir in open deur dienst Afrit Nieuwerkerk dicht Lezing over Wim Kan en Corrie Vonk KidsDisco Halloween ledereen eet sambal Veel variatie op Najaarsmarkt De club? Dat ben je zelf! HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 9 OKTOBER 2013 21 Metamorfose voor hockeyclub De IJssel Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de officiële opening van het vernieuwde complex op sportpark Dorrestein werd in een korte plechtigheid stilgestaan bij het overlijden van Ted van Norden eerder dit jaar. De vrouw en dochter van de enthousiaste vrijwilliger onthulden een herinneringsbordje met zijn bekende uitspraak: 'De club? Dat ben je zelf!' Onder dit motto wilde hij leden en ouders duidelijk maken dat de club geen bedrijf is waar je een dienst koopt maar een vereniging door en voor leden. Zijn uitspraak is een gevleugelde uitdrukking geworden binnen De IJssel. Door Cees Visser In 2007 was het nog de bedoeling dat vier verenigingen, waaronder hockeyclub De IJssel, zouden ver huizen naar Sportpark De Kleine Vink. Door de crisis en het zich te rugtrekken van de projectontwik kelaar ging de verhuizing van De IJssel niet door en werd besloten de vereniging uit te breiden op de bestaande locatie. De twee kaalge- speelde zandvelden zijn vervangen door twee semi-watervelden, een red van Nor<ien>965-20 De 'spreuk' van wijlen Ted van Norden is een gevleugelde uitdrukking geworden bij De IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het American Protestant Church Choir uit Den Haag geeft zondag 13 ok tober een optreden tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang van af 16.50 uur. Voorganger is Dominee Frans Bos uit Waddinxveen en Aarn- oud de Groen bespeelt het orgel. De af- en toerit Nieuwerkerk aan den IJssel van de A20 is in verband met de reconstructie van de rotonde aan de N219 afgesloten van 21.00 tot 5.00 uur in de week van maandag 14 tot en met vrijdag 18 oktober. Het verkeer wordt omgeleid via de afritten Capelle en Zevenhuizen. extra semi-zandveld en een kee- perstrainings-, annex kidsveld. Ook werd het clubhuis aangepast aan de huidige eisen. Geschiedenis Hockeyclub De IJssel kent een lange geschiedenis. Oprichter Pieter Si mons (73) kwam in 1976 op het idee in Nieuwerkerk een hockeyclub op te richten. Hij en zijn vrouw An neke hockeyden al jaren bij Spirit in Schiedam. Toen de gemeente Nieu werkerk aan den IJssel sportpark Dorrestein wilde uitbreiden, rook Simons zijn kans. Hij belegde een bijeenkomst in het toenmalige café Honkoop en de oprichting van NHC de IJssel met zo'n vijftig leden was een feit. Het was vaak roeien met de riemen die je hebt. Simons: "Bestuur en spelers hebben altijd de schouders eronder gezet, ook in moeilijke tij den." Zo werden in het begin kleed kamers gehuurd van de voetbalclub en werd herhaaldelijk van clubhuis veranderd. En hockeyen op de lig- weide van het zwembad vergde aanpassingsvermogen van de spe lers. In 1986 kwam sportcomplex Dor restein gereed en dat betekende de ingebruikname van een kunstgras- Oprichter Pieter Simons en echtgenote Anneke, (foto: Cees Visser) veld en een grasveld met lichtmas ten, hekken en dug-outs. In 1988 kwam er een nieuw clubhuis en in 1999 werd het tweede kunstgras veld opgeleverd. Een volledig ver nieuwd clubhuis werd in 2006 fees telijk geopend. De officiële opening van afgelopen zondag kan toege voegd worden aan de hoogtepunten van de club. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als titel 'Een aparte periode voor Wim Kan en Corrie Vonk, de Burmaspoorlijn en Vrouwenkampen op Java' verzorgt Malcolm McEwan op woensdag 9 oktober een lezing in de bibliotheek. Wim Kan en Corrie Vonk traden in 1933 in het huwelijk en in 1936 richtten ze samen het ABC Cabaret op. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het wordt grie zelen tijdens de kidsdisco 'Hal loween' in 't Blok. DJ Daniel maakt er vrijdag 11 oktober een spannend feestje van. De avond begint om 19.00 uur, er is toe zicht en er wordt geen energy- drank geschonken. De kidsdisco is bestemd voor kinderen in de basisschoolleeftijd, 't Blok is te vinden aan het IJsermanpad 1, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Peter Storm van Leeuwen verzorgt op donderdag 15 oktober om 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over zijn boek 'ledereen eet sam bal'. De roman is door allerlei re cente nieuwsfeiten weer actueel, want het verhaal speelt zich af op het eiland Java tijdens de Indone sische onafhankelijkheidsoorlog van 1946-1949. Thema's zijn onder meer oorlogstrauma's, discriminatie van mensen van gemengde afkomst en politieke misleiding. De toegang bedraagt 4 euro in de voorverkoop en 5 euro aan de zaal. Voor meer informatie: www.biblio theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Geen pony's op de najaarsmarkt van 2013, wel ezels, schapen, geiten, eenden en duiven. Aaibare dieren van Bert's Animal Verhuur. Er werd naar hartenlust geknuffeld. Door Cees Visser Naast de knuffelfarm kende de markt een breed aanbod aan kra men. Poffertjes, oliebollen, popcorn en snoepgoed gingen als warme broodjes over de toonbank. Zangers Jeffrey en Ferdy zorgden voor de vrolijke noot en het stralende zon netje maakte van de jaarlijkse Na jaarsmarkt in Dorrestein een gezel lige happening.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21