Minder ambtenaren maken begroting sluitend Nachtafsluiting spoorweg overgang Middelweg Thema avond NPV Ondernemers geven Zuidpias ruime voldoende A www.dezuidplas.nl www.odonhoogendoorn.nl deHaij van der\^ende Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TJ HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 OKTOBER 2013 3 Geen ruimte voor nieuw beleid URQ advocaten wenst de nieuwe'First Lady' veel succes het komende jaar! Odon Hoogendoorn Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c www.intratuin.nl 6418356517 Moordrecht - In de nacht van zaterdag 12 oktober op zondag 13 oktober is de spoorwegovergang bij de Middelweg enkele nachtelijke uren afge sloten voor alle verkeer. Tussen 20.00 uur en 6.00 uur wordt de spoorweg overgang voorzien van een nieuw wegdek. Zuidpias - Nadat burgers en organi saties de afgelopen jaren voor fikse bezuinigingen hebben opgedraaid, is de komende jaren de gemeente lijke organisatie aan de beurt. Zuid- plas wil het doen met bijna twintig procent - veertig fulltimers - minder personeel. Met de besparing die dat naar verwachting oplevert, heeft de gemeente de begroting tot 2017 sluitend kunnen maken, met posi tieve saldi van slechts enkele tien duizenden euro's. Wethouder van Financiën Rinus Bosman liet maandag bij de pre sentatie voor de pers weten de begroting een mooie afsluiting te vinden van de collegeperiode, die dit voorjaar afloopt. "Het college programma is de afgelopen jaren grotendeels uitgevoerd. Gegeven de omstandigheden, waarin we allemaal de tering naar de nering moeten zetten, moeten we nu te vreden zijn met een begroting die weliswaar beleidsarm is, maar die tenminste geen erfenis nalaat aan degenen die na ons komen." Plantenbak Voor nieuw beleid is in de nieuwe begroting dus geen ruimte, en ge- investeerd wordt er alleen in zaken die echt moeten. Het college wil uitgaven voor bijvoorbeeld open bare verlichting en inventaris nog even voor zich uit schuiven. Bos man: "We hebben geredeneerd zoals je thuis ook doet. Zit er een vlekje in de vloerbedekking, dan zet je er een plantenbak op en kun je weer een jaar vooruit. De porte monnee gaat alleen nog maar open als we echt vinden dat er iets moet gebeuren." De gemeente Zuidpias doet het in 2013 op alle afzonderlijke aspec ten beter dan in 2011. Begrip voor ondernemers, communicatie en deskundigheid en betrouwbaarheid bepalen voor een belangrijk deel de tevredenheid over het ondernemers klimaat. Ondernemers vinden dat de snelheid van werken, zoals bij een vergunningaanvraag, wel mag wor den verbeterd. Ondernemers noemen niet alleen de gemeentelijke organisatie goed be reikbaar, maar prijzen ook de fysieke bereikbaarheid van de gemeente. Dit komt vooral door de centrale lig ging tussen Rotterdam, Den Haag en Utrecht en dichtbij de snelwegen A20 en Al2. Verkiezing Het onderzoek is uitgevoerd voor de verkiezing van de MKB-vriendelijkste gemeente van Nederland. MKB Ne derland organiseert deze tweejaar lijkse verkiezing voor de derde keer. Door deze zuinigheid én een vrij vallende reservering van een half miljoen euro omdat geplande werk zaamheden aan een spoorwegover gang niet doorgaan, kan Zuidpias de tegenvallende uitkering van het Rijk aan de gemeente opvan gen. Een extra bezuinigingsronde is dan ook niet nodig, verwacht de gemeente. Lokale heffingen zetten de inwoners komend jaar niet voor verrassingen, de belasting wordt volgens planning en zoals eerdere jaren met twee procent verhoogd. Risico Grootste risico vormen volgens de wethouder de nieuwe taken die ge meenten er met de decentralisaties van de Jeugdzorg, van begeleiding uit de AWBZ naar de Wmo en de participatiewet bij krijgen. Nog steeds is onduidelijk hoeveel geld het Rijk daarvoor zal overmaken, maar zeker is dat de gemeenten het Gemeenten die kans willen maken op de titel moeten aantoonbaar werk maken van een mkb-vriendelijk be leid, zoals het terugdringen van de regeldruk en het betrekken van het mkb bij aanbestedingen. Bij de ver kiezing geeft de stem van onderne mers de doorslag. In totaal hebben 408 gemeenten aan de verkiezing deelgenomen. De winnaar van de verkiezing wordt op 28 november tijdens de 'Week van de Ondernemer' bekend gemaakt. met minder moeten doen dan waar de overheid de zorg voorheen van betaalde. Een ander risico is dat Zuidpias de kosten moet opbrengen voor de herinrichting van de Hoofdweg in Nieuwerkerk aan den IJssel. Als de gemeenteraad in de komende maanden niet kiest voor verbre ding, dan betaalt Rotterdam niets en moet Zuidpias voor zo'n twee- eenhalve ton aan onderhoud aan de weg plegen. De raad van Zuidpias spreekt zich 5 november uit over de begroting voor 2014 en de meerjarenramin gen 2015 - 2017. Daarvóór neemt de commissie Planning Et Control de begroting op 29 oktober technisch door. Moerkapelle - Het jaarthema van de Nederlandse Patiënen Vereniging Zuidpias is dit jaar 'Als het levens einde nadert'. Gedurende het jaar wordt het thema in drie avonden uitgewerkt. De eerste twee avonden trokken veel belangstelling. De laat ste avond vindt plaats op woensdag 16 oktober om 20.00 uur bij So Na tural aan de Bredeweg 62. Marleen Hout-Korevaar houdt een lezing over afscheid. Hout is spe cialist ouderengeneeskunde op de palliatieve afdeling van verpleeg huis Salem en trekt intensief op met ouderen en jongeren die niet lang meer te leven hebben. Aan de hand van meerdere praktijkvoorbeelden neemt ze de aanwezigen mee naar de vragen en worstelingen rondom het levenseinde; zowel op medisch en geestelijk als op sociaal gebied. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. De omleidingsroute staat tijdens de werkzaamheden met borden aangegeven. Voor weggebruikers van de A20 leveren de werkzaam heden geen verkeershinder op. sen Gouda en Rotterdam kunnen zonder kosten gebruik maken van extra bussen. Maandagochtend rijden de treinen weer volgens de gebruikelijke dienstregeling. Zuidpias - Ondernemers in Zuidpias geven het ondernemersklimaat in de gemeente een 6,7. Dat cijfer ligt net boven het landelijk gemiddelde van 6,4. Gemeente Zuidpias staat daarmee op plaats 24 van de 67 gemeenten uit Zuid-Holland, die meededen aan een onderzoek van MKB Nederland. In 2011 stond Zuidpias nog op de 48e plaats. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud In dit weekend geldt er ook een buitendienststelling van het spoor. Van zaterdag 12 oktober 1.00 uur tot maandag 14 oktober 5.00 uur rijden er geen treinen tussen Gouda en Rotterdam. In 52 uur wordt het dek van de nieuwe tunnel onder het spoor ingescho ven. Hinder voor omwonenden De werkzaamheden kunnen hin der opleveren voor omwonenden, weggebruikers en treinreizigers. "Er zal geluidshinder zijn vanwege het slaan van een aantal palen en het aanbrengen van damwanden. En in de nacht zullen we werken met grote schijnwerpers", licht bouwmanager Yuri Bazen van ProRail toe. Treinreizigers tus- De nieuwe aansluiting A20 Moor drecht is een project van Rijks waterstaat, de provincie Zuid- Holland, gemeente Zuidpias en ProRail. In de eindsituatie komt de huidige afslag Moordrecht op de A20 naar de N456/Middelweg te vervallen. De nieuwe afslag Moordrecht ligt een paar honderd meter verder richting knooppunt Gouwe, met een viaduct over rijksweg A20 en het spoor Rot terdam - Gouda, en sluit daarna weer aan op de N456 en de Mid delweg. Voor fietsers en lokaal autoverkeer wordt bovendien een tunnel onder het spoor gebouwd. Voor meer informatie: 0800 - 8002 of www.rijkswater staat.nl/A20moordrecht. intratuin kleurtje leven Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3