Klinkende overwinning BCN Glow in the Dark voetbal in herfstvakantie Niemo met hakken over de sloot Tafeltennis voor jong en oud Jim Heijman naar NK Kennisgeving besluit Omgevingsvergunning op grond van bestemmingregel Waarde Archeologie (artikel 6) van het inpassingsplan voor de aardgastransportleiding Beverwijk-Wijngaarden HART VAN HOLLAND SPORT 12 JUNI 2013 55 Badminton Waterpolo Judo Alleen in de damesdubbel en eerste dames single moest Nieuwerkerk de punten aan de tegenstanders laten. Nieuwerkerk aan den Ussel - Het eerste team van BC Nieuwerkerk heeft zondag 6 oktober een klinkende overwinning geboekt tegen Deo 3. De te genstander uit Nootdorp ging met een 6-2 nederlaag huiswaarts. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- dreeht- De herenformatie van VJSG NieMo-Van Vliet heeft de eerste punten van het seizoen behaald. In de tweede regioklasse A wonnen de heren van Westland 2 met 6-7. Jos van Tiel tekende voor het eer ste doelpunt. Nadat zijn strafworp op het latwerk belandde, kon hij in de rebound de bal alsnog met een boogje in het doel leggen. Robert den Arend sloot het eerste bedrijf af (1-2). Door organisatorische fouten aan NieMo-zijde kon de thuisploeg in het tweede en derde bedrijf bijblijven (3-3 en 5-5). In het laatste bedrijf bleef NieMo strijdlustig, tot tevredenheid van coach Nardo Souisa. "De inzet was heel goed," vond hij, "elke keer als we een doelpunt achter kwamen dan zetten we onze schouders er onder om weer te scoren. En daar zijn we in geslaagd." Bij 6-5 werd opnieuw gelijk gemaakt, dit keer door Mark de Jong. De laatste worp van de wedstrijd bezorgde NieMo de eerste winstpunten. Remon Verkade gooide de bal tijdens het eindsignaal met een boog achter de Westlandse keeper: 7-6. Dames te laat op gang In Dordrecht heeft het eerste vrou wenteam de goede reeks niet kun nen voortzetten. Scoren ging pas in de laatste periode, maar dat was te laat om de 4-0 achterstand weg te werken. Corinna Orbahn zette in de slotfase twee goals op haar naam: 4-2. "We hadden vandaag moeite om de aanval op te zetten. Dat kwam onder meer door het grote zwembad met drijvende goals", legt trainer/coach Kevin Neleman uit. "Maar we moeten het onszelf aan rekenen dat we maar een stuk of zes, zeven kansen creëerden." Moerkapelle - Tafeltennisvereni ging TZM verzorgt dit najaar lessen voor de jeugd en voor 55-plussers. Tijdens de gymlessen krijgen de bovenbouwleerlingen van de Ke- ijzerschool en de Rehobothschool de basisvaardigheden aangeleerd door Marcel Drost. Vanaf 29 ok tober geeft Drost op dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur BRAVO-lessen voor 55-plussers uit de gemeente Zuidpias. De kosten voor deelname bedragen 3 euro. Voor meer in formatie en aanmelden: bravo@ zuidplas.nl of 0180-330423. Zuidpias - Stichting Jeugdwerk Zuid pi as organiseert voorde herfst vakantie, van maandag 21 tot en met vrijdag 25 oktober, in alle ker nen van de gemeente Zuidpias een 'Glow in the Dark' zaalvoetbaltoer nooi. Voor dit speciale toernooi wordt de zaal volledig verduisterd, waarna er met speciale blacklight lampen bepaalde objecten lichtgevend worden gemaakt. Door verder ge bruik te maken van UV bodypaint en felgekleurde wol ontstaan ver rassende lichtgevende effecten die het beste tot uitdrukking komen wanneer de teams witte T-shirts dragen waarop de eigen logo's ge verfd kunnen worden. In Moerkapelle vindt het zaalvoet baltoernooi plaats op dinsdag 22 oktober in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40, in Nieuwer kerk aan den IJssel op woensdag 23 oktober in de Parkzoomhal aan de lersestraat, in Zevenhuizen op don derdag 24 oktober in sportcentrum Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg 86 en in Moordrecht op vrijdag 25 oktober in sporthal De Zuidpias aan de Sportlaan 3. Het programma omvat in de och tend een toernooi voor de leeftijds categorie 14min en in de middag een toernooi voor 14plus met tus sendoor een surprise-act plaats. Per categorie kunnen vijf teams van vijf spelers plus één reserve meedoen. Voor meer informatie en aanmel den: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Judoka Jim Heijman (17) plaatste zich twee weken geleden verrassend voor het Nationaal Kwalificatie Toernooi (NKT) voor senioren in Eindhoven. Daar streden 28 judoka's om een plek op het Nederlands Kampioen schap. Heijman won van de kampi oen van Noord-Holland, versloeg de Jim Heijman plaatste zich voor het NK. winnaar van vorig jaar en was met ippon te sterk voor een van de grote favorieten. Hij verloor de poulefinale maar pakte vervolgens keurig brons. Daarmee staat Heijman op 19 okto ber in het Topsportcentrum Rotter dam tussen de beste acht judoka's van Nederland op het NK Judo voor senioren in de klasse tot 73 kilo. Met ingang van vrijdag 11 oktober 2013 tot en met vrijdag 22 november 2013 ligt het besluit Omgevingsvergunning voor de aardgastransportleiding Beverwijk - Wijngaarden ter inzage. Achtergrond Gasunie legt een aardgastransportleiding aan tussen de compressorstations in Beverwijk en Wijngaarden, omdat de bestaande leidingen niet genoeg capaciteit hebben om op de middellange termijn aan de vraag te voldoen. Om dit project mogelijk te maken is een inpassingsplan vastgesteld door de Ministers van Economische Zaken (EZ) en van Infrastructuur en Milieu (IenM). Daarnaast is een groot aantal andere besluiten, dat voor het project nodig is, in één procedure voorbereid, onder coördinatie van de Minister van EZ. Deze procedure heet de rijkscoördinatieregeling. Het inpassingsplan, het milieueffectrapport (MER) en 27 andere besluiten voor het project, hebben van :6 november tot en met 28 december 2012 ter inzage gelegen en zijn onher roepelijk geworden op 19 juni 2013. Besluit omgevingsvergunning Op grond van artikel 6 van de regels van het inpassings plan is voor het leggen van de aardgastransportleiding in archeologisch waardevol gebied een omgevingsvergun ning nodig. Gasunie heeft deze omgevingsvergunning bij de Minister van Economische Zaken aangevraagd. Het ontwerp van het besluit op deze aanvraag heeft van 26 juli 2013 tot en met 5 september 2013 ter inzage gelegen. Er zijn geen zienswijzen ingediend op het ontwerpbesluit. Onlangs is het besluit definitief genomen. Dit besluit wordt op donderdag 10 oktober 2013 door de Minister van EZ bekendgemaakt door toezending aan Gasunie. Het besluit en de daarop betrekking hebbende stukken die redelijkerwijs nodig zijn voor een beoordeling van het besluit, worden nu ter inzage gelegd. Waar kunt u het besluit inzien? Het besluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van vrijdag 11 oktober 2013 tot en met vrijdag 22 november 2013, tijdens reguliere openings tijden, ter inzage bij: - Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutse- weg 73, Den Haag, T (070) 379 89 79; - Gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude, afdeling Ruimte, Haarlemmerstraatweg 51, Halfweg, T (020) 407 90 00; - Gemeente Haarlemmermeer, Raadhuis, lnformatie- centrum/CBI, Raadhuisplein 1, Hoofddorp, T (023) 567 65 43; - Gemeente Kaag en Braassem, Westeinde 1, Roelofarendsveen, T (071) 332 72 72; - Gemeentehuis Rijnwoude, Publieksbalie, Frederik van Eedenplein 4, Hazerswoude-Rijndijk, T (071) 342 82 82; - Gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel, T (0180) 33 03 00; - Gemeentekantoor Molenwaard, Melkwegplein 1, Bleskensgraaf, T (0184) 80 50 00. Alle stukken zijn ook beschikbaar via www.bureau-energieprojecten.nl. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt zes weken en vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Dit betekent dat het indienen van een beroepschrift mogelijk is van zaterdag 12 oktober 2013 tot en met vrijdag 22 november 2013. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijker wijs kan worden verweten dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht op het ontwerp van het desbetref fende besluit. Op het besluit is hoofdstuk 1, afdeling 2, van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belanghebbende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de termijn van zes weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aangevoerd. Het wordt aanbevolen in het beroepschrift te vermelden dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is. U wordt vriendelijk verzocht om, indien u beroep instelt, een kopie van uw beroepschrift te zenden aan het Ministerie van EZ ter attentie van de directie W]Z (D passage 2), Postbus 20401,2500 EK 's-Gravenhage. Let op! Het origineel van uw beroepschrift dient u te zenden aan de Raad van State. Nadere informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Bureau Energieprojecten, T (070) 379 89 79.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 55