College overlegt in Bückeburg facebook tuiitter Schoenendozen vullen voor Schoenmaatjes Weer lokfiets gestolen iPad en andere tabiets ontdekken Popkoor in Swanla Alzheimer Nederland zoekt collectanten Popnagelactie sluit Week van de Veiligheid af HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 OKTOBER 2013 17 Like ons op Edukans ambassadeurs Nick Et Simon deelden in juni in Kenia achthonderd gevulde schoenendozen uit. Het populaire duo was ontroerd bij het zien hoe blij de kinderen waren met hun schoolspulletjes, speelgoed en toiletartikelen, (foto: Rogier Jaarsma) Zevenhuizen - Edukans Schoen maatjes gaat ook dit jaar weer versierde, gevulde schoenendo zen inzamelen. De dozen wor den op een later tijdstip cadeau gedaan aan kansarme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. Schoenendozen, gevuld met school spullen, speelgoed en toiletartikelen kunnen van maandag 28 oktober tot en met vrijdag 20 december op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur worden ingeleverd aan het Noordeinde 57. Zuidpias - Burgemeester en wethouders van Zuidpias hebben dins dag 15 oktober een bezoek gebracht aan de Duitse stad Bückeburg, voor overleg over een 'moderne invulling' van de stedenband, die vol gend jaar veertig jaar bestaat. Het college van Zuidpias trok zich eerder dit jaar terug uit de stedenband, maar werd door de gemeenteraad teruggefloten. Ook burgemeester Brombach van Bückeburg, die onlangs met een nipte meerderheid van de stemmen werd herkozen, wil de relatie met Zuidpias graag be houden. Vrijwilligers Wie mee wil helpen bij het verzend- klaar maken van de schoenendozen kan zich aanmelden via 033-4606010 of www.edukans.nl/vrijwilligers. Voor meer informatie: via www.edukans.nl/schoenmaatjes. www.hvhonline.nl Volg ons op @hartvanholland Nieu werkerk aan den IJssel - Na drie 'succesvolle diefstallenwas het woens dag 9 oktober opnieuw raak. Een 42-jarige man uit Nieuwerkerk kon worden aangehouden op verdenking van diefstal van een lokfiets van de politie. Rond 23.15 uur kwam op het poli tiebureau een seintje binnen dat de lokfiets in beweging was. Dankzij de ingebouwde GPS-zender konden agenten op het bureau zien waar de fiets was. Volgens het signaal stond de fiets even later stil achter een woning op de Prins Alexander- laan. In de tuin troffen agenten een man aan, die uiteindelijk toegaf dat hij de lokfiets had gestolen en in zijn schuur had gestald. In de schuur troffen de agenten nog twee fiet sen aan waarvan de herkomst on duidelijk is. Die fietsen zijn in be slag genomen om te onderzoeken wie de rechtmatige eigenaren zijn. Moordrecht - In de bibliotheek wordt dinsdag 22 oktober een voorlichtings- en uitprobeerbijeen komst voor iPad en andere tabiets gegeven. Tijdens de workshop wor den begrippen uitgelegd en vragen beantwoord, daarna kunnen de ta biets geprobeerd worden. Toegang 5 euro, korting voor bibliotheekle den met de 'Voordeel met je Bieb- pas'. Aanmelden aan de balie of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen/Moordrecht - 'I gotta feeling!' is de titel van een tweetal concerten die popkoor Pokomotions op zaterdag 23 november geeft in theater Swanla aan de Burgemees ter Klinkhamerweg 86. Het uit Moordrecht afkomstige koor heeft een groot aantal nieuwe nummers ingestudeerd die onder leiding van dirigent Maria de Bruin ten gehore gebracht worden. Een gastoptreden wordt verzorgd door het Muziekpandkinderkoor uit Bergschenhoek. Het avondconcert is inmiddels uitverkocht, maar voor de middagvoorstelling, van 15.00 tot 17.30 uur, zijn nog kaarten be schikbaar. Voor meer informatie en reserveren: www.pokomotions.nl. Regio - De collecte van Alzheimer Nederland vindt plaats in de week van maandag 4 tot en met zaterdag 9 november. Alzheimer Nederland zet zich al bijna dertig jaar in voor een betere kwaliteit van leven voor mensen met dementie en hun omgeving door hulp en informatie te bieden en door op te komen voor hun belangen. Met 52 regionale afdelingen en ruim tweehonderd Alzheimer Cafés heeft Alzheimer Nederland een landelijk dekkend netwerk van betrokken vrijwilligers. Daarnaast financiert Alzheimer Nederland wetenschap pelijk onderzoek naar behandeling, preventie en genezing van demen tie. De stichting is volledig afhanke lijk van particuliere giften. Belangstellenden die tijdens de col lecteweek een paar uur van hun tijd willen besteden aan dit goede doel kunnen zich aanmelden als collectant via 0182-610347, 033- 3032661 of via www.alzheimer- nederland.nl/collecte. Gouda/Regio - De training 'Rook vrij! Ook jij?' gaat maandag 21 ok tober van start in Gouda. De trai ning duurt zeven weken. In de loop van de training stoppen mensen met roken. Na een goede voorbe reiding in de eerste en tweede bij eenkomst stoppen de deelnemers in de derde bijeenkomst, met hulp van een ervaren trainer en collega deelnemers. De groep bestaat uit minimaal acht en maximaal zestien deelnemers. De training start op twee tijdstip pen: van 18.45 tot 20.15 uur en van 20.30 tot 22.00 uur in het Groene Hart Ziekenhuis (Jozeflocatie) aan de Graaf Florisweg 77-79 te Gouda. De begeleiding bij stoppen met ro ken wordt vergoed vanuit de basis verzekering. Voor meer informatie: www.rookvrijookjij.nl. Zevenhuizen - Het popnagelen van de kentekenplaat reduceert de kans op diefstal aanzienlijk. Bur gemeester Gert-Jan Kats meldde zich zaterdag 12 oktober bij de ge- meentewerf in Zevenhuizen om de monteurs van Vakgarage Boode te assisteren bij de popnagelactie, die werd gehouden ter afsluiting van de Week van de veiligheid.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17