Gratis reparatie fietsverlichting Urban painting op fietstunnel bij 't Blok Alzheimer Café Zuidpias Kappen van gezonde bomen Bezwaar bijeenkomst begraafplaats Essenhof Ss/ysi. s'st fAst HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 OKTOBER 2013 21 Wijklunch Dianthus Antarctica en Vrouwen van Nu Eindpresentatie Sebas' muziekworkshops Nieuwerkerk aan den IJssel - In de grote zaal van ouderenwoon- eentrum Dianthus aan het Me- zendaal wordt donderdag 24 ok tober een wijklunch gehouden. Het thema is 'oogst'. Aanvang 12.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-396944. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zuidpool is niet alleen een grote witte ijsvlakte; de Groningse bi oloog Paul Janknegt deed vanuit een Australisch onderzoeksstati- on onderzoek naar het plantaar dig leven in de IJszee. In het Her vormd Kerkelijk Centrum vertelt hij donderdag 17 oktober vanaf 20.00 uur bij de Vrouwen van Nu aan de hand van dia's over zijn onderzoek maar vooral over het dagelijks leven, de wonderlijke omgeving en zijn tochten door dit surrealistische gebied. Ook niet-leden zijn welkom. De toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van Sebas' Muziek workshop laten zondag 27 ok tober vanaf 14.00 uur in 't Blok, IJsermanpad 1, zien en horen wat ze de afgelopen lessen ge leerd hebben. De toegang is vrij. Aanmelden voor de een nieuwe workshop is mogelijk. Voor meer informatie: www.sebasmuziekworkshops.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Het lijkt wel of ik mijzelf zie' wordt op donderdag 31 oktober van 19.30 tot 21.00 uur een Alzhei mer Café gehouden in woonzorg centrum De Meander aan de Bos- laan 1. Deze avond wordt een film vertoond met veel herkenbare situ aties voor aanwezigen. Inloop vanaf 19.00 met koffie en thee. Voor meer informatie, ook indien men vervoer nodig heeft: 0180- 310050. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Wethouder Hazeleboch, ProRaildireeteur mw. J. Boutkam, Marije Dirksen en Allard Lammerts van Bueren (SJZ), kunstenaar Mathieu Lucas en een vertegenwoordiging vanuit de jongeren: Virginia, Michael, Lucas en Ishmael. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias (SJZ) ging enige tijd geleden op zoek naar te kentalent voor een bijzonder project. De fietstunnel aan het IJsermanpad is één van de toegangsroutes naar jongerencentrum 't Blok. Jongeren werd gevraagd mee te werken aan het maken van kunstwerken met als doel de spoortunnel een vrolijk aangezicht te geven. Het project werd professioneel ondersteund door kunstenaar Mathieu Lucas, die al meerdere workshops bij SJZ ge geven had. Jeugd in de leeftijd van tien tot vijftien jaar kon zich aan melden en uiteindelijk werden tien ontwerpen ingeleverd waarmee de jongeren aan de slag zijn gegaan. Het project werd uitgevoerd op za terdag 14 en 21 september. Op zaterdag 12 oktober werden de kunstwerken officieel onthuld door wethouder Hazelebach en ProRail direeteur mevrouw J. Boutkam. De kunstwerken hebben de thema's 'School' en 'Vrije tijd', met als ach terliggende gedachte dat de tunnel vanaf de éne zijde toegang geeft tot jeugdcentrum 't Blok (after school) en vanaf de andere zijde tot het Comenius College (to school). Het streven is om dit project jaar lijks te herhalen, zodat de tunnel ieder jaar een 'nieuw gezicht' krijgt. Nu het buiten weer donkerder wordt is een goede fietsverlichting van levensbelang. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der het motto 'Ik wil je zien' kan iedereen op zaterdag 19 oktober tussen 13.00 en 16.30 uur op ini tiatiefvan de Fietsersbond Zuidpias zijn of haar kapotte fietsverlichting laten repareren in een stand op het Raadhuisplein. Eventueel be nodigde onderdelen zijn ter plekke verkrijgbaar voor een klein prijsje. Voor meer informatie: www.ikwiljezien.nl. De situatie vóór. De situatie na. Nieuwerkerk aan den IJssel - Donder dag 3 oktober hoor ik het geluid van een motorzaag en loop ik naar buiten om te kijken wat er gaande is. Ik kan mijn ogen niet geloven! Op de Ster- nedaal, waar een smal voetpad langs het fietspad loopt, gaan drie prach tige gezonde bomen tegen de vlakte. Ik bel naar de gemeente en men rea geert verschrikt op mijn melding over het omzagen van de bomen. Naar zeggen hadden de omwonenden van dit drama op zijn minst van te voren op de hoogte gebracht moeten wor den. Er wordt melding gemaakt van mijn klacht. Intussen zijn de bomen al in stukken gezaagd; een onom keerbaar drama. Er volgt nog een mail, waarin staat dat het inderdaad wel netter geweest was als wij van tevoren waren ingelicht over het plan om de bomen te kappen. De reden waarom de bomen gekapt moesten worden is te gek voor woor den: door de wortels van de bomen lagen er stoeptegels los en dat leidde tot gevaarlijke situaties! Er was geen andere oplossing dan kappen. Deze beslissing is genomen aan de hand van foto's gemaakt door een ge meenteambtenaar en tja, die meldt er natuurlijk niet bij, dat het kappen van bomen wel heel erg drastisch is om een probleem in een voetpad te verhelpen. Er zijn excuses aangeboden en we mogen meedenken over nieuwe aan plant. Een schrale troost! De bomen zijn er niet meer mee te redden en het neemt het gevoel niet weg dat dit met voorbedachten rade is gedaan, want tijd om bezwaar te maken is ons niet gegeven. Graag hadden wij als buurtbewoners meegedacht over andere oplossingen, zodat de bomen wellicht gespaard hadden kunnen worden of in ieder geval een enkele ervan. Daarom zou ik willen zeggen: waak over het groen in uw omgeving, be ton hebben we al genoeg. Dode bo men overigens ook, maar om de een of andere reden blijven die gewoon staan. Beetje vreemd beleid in deze gemeente als het om beheer van groen gaat. Mevrouw Witteman, Nieuwerkerk aan den IJssel De stichting VEDJ is voornemens is op 9 november om 19.00 uur Al lerzielen te houden op de parkeer plaats (horende bij de begraaf plaats) van begraafplaats Essenhof in Nieuwerkerk aan den IJssel. De bedoeling van deze bijeenkomst is om met kaarsen te lopen, pan nenkoeken te eten, een podium neer te zetten waar liederen en ge dichten voorgedragen kunnen wor den en er kunnen briefjes/foto"s in bomen worden gehangen. In eerste instantie heb ik stichting VEDJ ge vraagd dit niet te doen uit respect voor de nabestaanden die dit abso luut niet op prijs stellen. Het is een rooms-katholiek gebruik maar een algemene begraafplaats. Stichting VEDJ zette door dus ben ik naar de gemeente gegaan om te vragen of er voor dit evenement een vergun ning zou worden verleend. Na het eerste gesprek werd mij verteld dat het een negatief advies zou wor den, dus GEEN vergunning. Wat schetst mijn verbazing dat er na het tweede gesprek het een positief advies zou worden, dus WEL een vergunning. Waarom moet dit op een begraaf plaats plaatsvinden? Een begraaf plaats is een rustplaats, een plek waar je je geliefde kunt herden ken en bezoeken. Waarom moet hier een hele happening omheen gemaakt worden? Wat is het vol gende evenement dat gehouden kan worden op een begraafplaats? 365 dagen per jaar is iedereen vrij om zijn of haar geliefde te her denken of te bezoeken. Waarom een samenscholing op één avond? Waarom niet op een neutrale plek waar iedereen zich in kan vinden. Nogmaals: een begraafplaats is een rustplaats voor onze dierbaren en dat moet zo blijven! Stichting VEDJ vraagt bij de ge meente Zuidpias een vergunning aan voor hun evenement, dat ze 'dwaallichtjes'! hebben genoemd. Ik hoop dat velen met mij bezwaar te gen deze vergunning zullen maken. Jeannet van Vliet Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21